Potvrdí Valaši herní vzestup a přivezou body z Přerova?

Dominik Tobola • 13.12.2013

Zatím to pomáhá. Valaši zlepšili od zápasu v Porubě pohyb, dodali své hře bojovnost a to hlavní, s Hodonínem přišly konečně i body. Po urputné bitvě rozhodli o svém vítězství ve třetí třetině. Nyní je čeká tradiční rival z 60 kilometrů vzdáleného Přerova. Právě toto hanácké město je další stanicí, kde se děli body do tabulky skupiny Východ. Zelenožlutí bezpochyby jedou pro všechny, čímž by tak zlomili další sérii. U Zubra nevyhráli skoro dva roky - naposledy 11. ledna 2012. Když jsme u lámání těch sérií...

Valaši, jak už bylo zmíněno, nevyhráli v Přerově skoro dva roky. Teď by se ale hodilo, aby tato černá série byla přerušena. Důvodem je hlavně kontakt s mužstvy, které jsou před Vsetínem. Právě například Hanáci na něj drží pětibodový náskok, pátá Technika pak dvojnásobný počet. Půjde tedy tak říkajíc o šest bodů, protože v případě další ztráty budou vyšší patra dále a dále v nedohlednu, naopak se budou zelenožlutí více strachovat o osmou a poslední příčku zaručující play-off. Pokud ale předvedou jakýsi mix výkonu z posledních dvou utkání a výkonu ze třetí třetiny právě na ledě Meo Arény, měli bychom se dočkat kýženého výsledku.

Chce to sérii vítězství, v Přerově je určitě je možnost ji nastartovat!

Utkání proti Jihomoravanům velmi dobře a po dobrém výkonu v brance, obraně i útoku zvítězili poměrem 3:1. "V první polovině utkání nás srážela zbytečná vyloučení. Několikrát se nám ale podařilo soupeře chytit do obranného systému, který jsme začali nacvičovat a v tomto utkání se už více projevil. Proto jsme si také vytvořili větší tlak do brány a byli jsme častěji na puku. Od začátku jsme hráče nabádali k trpělivosti, protože Hodonín se prezentuje velmi dobrou obrannou hrou a jeho hráči odjíždí do přečíslení. Proto byla naše trpělivost velmi důležitá," osvětlil příčiny vítězství novopečený kouč Weintritt.

Trpělivost bude i na ledě Přerova velmi důležitým aspektem, k čemuž se bude muset přidat klid a kvalita v zakončení. Přípravu na zápas nový kouč na střídačce určil jasně: "eď musíme mužstvo stabilizovat, udělat v kabině dobrou náladu a postavit to dál na dnešním výkonu." Doufejme, že budou tato slova naplněna.

Jedna černá série skončila ve středu proti Hodonínu, ovšem teď by to chtělo to samé v opačném gardu. Přerov je jednak atraktivním soupeřem pro diváky ale také hratelným soupeřem. Poté přijede na Valašsko nedaleký Nový Jičín a předvánoční čas zpříjemní a okoření třetí derby na ledě Valašského Meziříčí. 9 bodů - to by byl panečku dárek pro diváky.

Přerov: Prozatímní nemilé překvapení z Hané stále nemůžu nalézt ideální formu

Bude to v podstatě souboj dvou týmů, které hrají pod své možnosti. Postavení Přerova v tabulce je však upřímně větším překvapením, Hanáci prohráli z jedenácti utkání sedm a krčí se na šesté příčce se ziskem osmatřiceti bodů, což je o pětu bodů více než jejich sobotní host. Jedno ze tří vítězství však datují také k poslednímu odehranému kolu, kdy porazili také soupeře z jižní Moravy. Na ledě Břeclavi byli úspěšnější a šťastnější. Další spojitost mezi dvěma rivaly je v rošádě na trenérském postě. Sedláka vystřídal po neuspokojivých výsledcích ještě nedávný útočník Zubra, Vladimír Kočara.

Ten také mluvil o počínání svých svěřenců za nevalné situace, kteří ovšem tíhu utkání zvládli, tedy alespoň výsledkově: "Se třemi body jsme spokojeni, v naší situaci jsou zlaté. Ten zápas jsme odbojovali. Dá se však říct, že jsem spokojený jen s deseti minutami ve druhé třetině, kdy jsme soupeře jasně přehrávali. Bohužel dostáváme velmi laciné góly," hodnotil pozitivně i negativně utkání na česko-slovensko-rakouském pohraničí. Další výtku má ke svému týmu nový kouč v kolonce trestných minut: "Už od zápasu v Opavě jsme hodně vylučovaní. Pokud chceme být v dalších zápasech úspěšní, tak se těchto věcí musíme vyvarovat," zakončil svůj monolog Kočara.

Tým Hanáků disponuje velkou řadou zkušených hráčů. Jména jako Ministr, Sedlák, Brančík, Vlček či Osina dávají dohromady velký počet startů v nejvyšší a druhé nejvyšší soutěži v Česku. Tito tahouni se také starají o mnoho branek a hlavně o klidném řešení vyhrocených situací během utkání. Právě v tomto ohledu nacházíme jeden z rozdílů obou sobotních soupeřů - zkušenost. K jejich zkušenostem přidává pak rychlost a dobrou koncovku například Jiří Goiš, nebo také duo ze zlínské juniorky Kovařík, Popelka. Ti však do utkání nezasáhnou, neboť se účastní univerziády v italské Trentinu.

Pravděpodobné sestavy: Ambruz je mimo hru do Vánoc, přibyl k němu distancovaný Ševčík

Nejčerstvější zprávy o stavu Martina Ambruze jsou takové, že poraněné koleno bude léčit do vánoční přestávky, tudíž nestihne tři utkání. K jeho absenci se přidal další klíčový muž vsetínské sestavy. Robin Ševčík dostal další desetiminutový trest, což znamená automatický stop na další utkání. Jinak by měl celek Valachů totožný jako ve středečním utkání.

Vsetín: Hromada - Farda, Žák, Vrba L., Vrba F., Báchor, Hurtík - Vítek, Vaněk, Kajaba - Mikšovský, Pokorný, Kubo - Kývala, Daněk, Hruška P. - Podešva, Janeba.

Přerov: Vojtek – Pala, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Tomeček – Goiš, Sedlák, Málek – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Šťastný D., Školoud, Blinka – Haloda, Kolář, Kundrátek.