Valaši vyzvou na závěr přípravy dvakrát Přerov

Václav Trávníček • 13.09.2012

Dvě utkání s Přerovem. Jedno doma, druhé venku. Takový je nejbližší program vsetínských hokejistů, kteří dvojzápasem s hanáckým celkem uzavřou letní přípravu. První z dvojice duelů je naplánován už na pátek 14. září, kdy Valaši vyzvou Zubry na domácím ledě a bezesporu půjde o jejich nejtěžšího druholigového soupeře tohoto léta. Zápas začíná výjimečně až v 19:30 a připravujeme z něj online reportáž.

Poslední utkání sehráli svěřenci trenéra Hlobila v úterý v Porubě. A uspěli v něm 4:1. „Výborně jsme zvládali obrannou činnost ve středním pásmu,“ těšilo vsetínského lodivoda. „V obraně se ještě vyskytovaly chyby, ale bylo jich méně než v předchozích přípravných zápasech, takže tentokrát můžeme být s výsledkem i hrou spokojeni,“ dodal Viktor Hlobil. Valaši duel odehráli na tři pětky, někteří hráči chyběli. „Zápas s Porubou nebyl vůbec jednoduchý a to hlavně kvůli stylu, kterým Ostravané hráli,“ myslel si obránce Tomáš Mečiar. „Dobře bruslili, aktivně napadali, dohrávali souboje, ale někdy až zbytečně za hranicí faulu.“

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

21.8. Vsetín – Nový Jičín 7:3
23.8. Vsetín – Toruň (Polsko, extraliga) 1:3
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín 6:2
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín 2:5
4.9. Nový Jičín – Vsetín 5:5
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí 5:4
11.9. Poruba – Vsetín 1:4
14.9. Vsetín – Přerov
18.9. Přerov - Vsetín

Zelenožlutí každopádně potvrdili stoupající předsezónní formu, kdy čtvrtý zápas po sobě nepoznali hořkost porážky. Úspěšnou šňůru se budou snažit symbolicky prodloužit i v pátek. Zatímco Přerov by podle slov trenéra Pavla Sedláka měl blížící se měření sil podstoupit v plné palbě, v táboře Valachů tato jistota momentálně chybí. Zápas v Porubě odehráli Zúbek a spol. jen v patnácti hráčích. Chyběl například kapitán Daniel Vaněk nebo jmenovci Hruškovi. Na druhou stranu se do hry zapojily oba potenciální obranné štíty - Lukáš Vrba a Petr Štindl. Stejně jako Juraj Tichý, jenž, zdá se, úspěšně vyléčil zranění.

Zubři na Lapač dorazí i s Vojtkem nebo Sprušilem

Největší letní změnou na soupisce Přerova je bezesporu příchod Martina Vojtka. Zkušený gólman se právě v Přerově rozjel za bohatou extraligovou kariéru, v jejímž závěru se rozhodl ještě jednou obléct dres hanáckého klubu. I díky němu si Zubři v přípravě vedou docela solidně, byť jen se střídavými úspěchy. Poměr vítězství a porážek v jejich přípravných zápasech je přesně 50 na 50. Jestliže Sedlákova družina jedno utkání výsledkově zvládla, hned v následujícím je čekala porážka.

S železnou pravidelností se tak dělo po celou dobu zuberské přípravy. A vzhledem k tomu, že v posledním utkání proti Havířovu Přerov prohrál, čeká Vsetín v pátek večer jistě nelehký oříšek. „Z každého zápasu si musíme vzít nějaké ponaučení. Je jedno, jestli je vyhraný nebo prohraný. Tímto způsobem se můžeme dál zlepšovat,“ poznamenal přerovský obránce Jiří Osina. „Věřím, že když budeme táhnout za jeden provaz a hrát jako správný mančaft, tak se nám bude v sezóně dařit,“ doplnil.

Páteční utkání Vsetína s Přerovem, do nějž by měl v dresu Hanáků zasáhnout i ex-vsetínský Antonín Sprušil, startuje výjimečně až v 19:30. Připravujeme z něj online reportáž.

Možné sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Vrba, Mečiar, Tichý, Tesařík, Žabčík – Zúbek, Holík, Vítek, Kajaba, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva, Brezáni.

Přerov: Vojtek (Okáč) – Pala, Faltýnek; Vlček, Ferenc; Osina, Drábek; V. Sklenář, Kudělka – Goiš, Vaněk, Málek – Brančík, Ditrich, Sakrajda – Sprušil, Kundrátek, Brada – Loupal, Matušenko, Hanák.