Zase jsem měl nutkání někomu nahrát, usmívá se střelec vítězné branky

Dominik Tobola • 12.03.2015

To, co si každý fanoušek Vsetína přál ze všeho nejvíc, se včera na ledě ostravské Poruby stalo skutečností. Valaši dokázali překvapit a vyloupit porubský zimní stadion, což se povedlo prvnímu soupeři po třinácti utkáních. Lví podíl na tom měl Ondřej Slováček, který nejprve otevřel skóre a v polovině zápasu zvyšoval na 3:1. Jeho branka se pak v konečném součtu ukázala jako vítězná. Zelenožlutí berou výhru 4:2 a v sérii se ujímají vedení. „Předváděli jsme skvělý týmový výkon obohacený o obětavost, bez které se nedá hrát hokej, natož play-off,“ liboval si po utkání dvacetiletý forvard.

Probíhá druhá minuta úvodní semifinálové bitvy na ledě ostravské Poruby. Hrubou chybu v domácí obraně využívá od hokejové kolíbky odchovanec. Ondřej Slováček zaskočil favorizovaný severomoravský tým hned na začátku střelou pod vyrážečku. „Bylo to strašně důležité, že se nám podařilo vstřelit branku tak brzy. To se v Ostravě cení, zvlášť když mají takovou fazónu, že neprohráli posledních třináct zápasů doma,“ uvědomuje si důležitost své trefy šlachovitý útočník s pětašedesátkou na zádech.

Poté sice Poruba dokázala v nabídnuté přesilovce uspět, jenže to byl poslední moment, kdy se tým ze severomoravské metropole dokázal svému valašskému soupeři výsledkově vyrovnat. Nejprve totiž zvýšil na 2:1 Filip Ondráček, v polovině utkání pak svým druhým zásahem rozjásal polovinu porubského stadionu opět hráč, který za svůj vzor považuje švédského útočníka Henrika Zetterberga. „Hrazda (David Hrazdira – pozn. redakce) mi dal krásný pas za beky. Zase jsem měl nutkání někomu nahrát, ale nakonec se mi nějak postavil puk a já ho poslal nad Tihlářovu lapačku.“

Podívejte se na fotografie ze zápasu

Jenáčkovi svěřenci pak výborně bránili a své pásmo drželi jako pevnost. „Předváděli jsme skvělý týmový výkon obohacený o obětavost, bez které se nedá hrát hokej, natož play-off. Hrouda byl v brance vynikající. Zkrátka všechno klapalo,“ pochvaloval si šikovný křídelník či centr.

Dalším faktorem byla výpomoc od vsetínských fanoušků na tribuně. Z celkových 1213 diváků jich byla asi polovina a vzhledem k tradiční vytrvalosti povzbuzování, byl Vsetín jako doma. „To je neskutečné, co naši fanoušci předvádějí. Celou sezonu jich chodí hodně, ale tohle… Prostě bundesligový či angličtí příznivci dělají to samé. Já jenom můžu s hrdostí smeknout,“ nešetřil chválou na zelenožlutý dav mladičký forvard.

V pátek tedy Valachy čeká další duel, tentokrát na rozbouřeném Lapači, Ondra čeká logicky největší návštěvu v sezoně. „Já myslím, že je to pochopitelné. Semifinále v pátek doma po prvním vítězném utkání. Co se týče hry, Poruba bude chtít za každou cenu srovnat, protože do finále chce stejně jako my. Připraví se na nás líp. Já ale věřím, že to zvládneme a zvýšíme tak stav série na 2:0“ uzavírá hráč, který od dětství obdivuje Detroit Red Wings.