Derby se Zlínem skončilo nerozhodně

Václav Trávníček, Aleš Koňařík • 17.08.2004

V s e t í n – Ani v dalším přípravném zápase nenalezli vsetínští hokejisté přemožitele, když po brankové přestřelce remizovali s mistrovským HC Hamé 4:4. Proti svým bývalým klubům nastoupili Martin Ambruz, jenž před sezonou přestoupil ze Vsetína do Hamé, a kapitán domácích Rostislav Vlach, který putoval opačným směrem. Zkušený centr byl u tří branek Vsetína.

- přát. út 17.8.17:00
Berani Zlín
4:4(2:1, 2:2, 0:1)
Branky: 14. Selingr (Vlach, Brabenec), 16. Vlach (Selingr), 27. Brabenec (Selingr, Vlach), 30. Stantien (Kovář) - 9. a 21. Kováčik (Mokrejš, Kristek), 32. Balaštík (Okál, Leška), 53. Kristek (Tesařík) Přesilovky: 6:5 Využití: 0:1 Rozhodčí: Dobeš Počet diváků: 1000
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek (40. Masný) - Jaškin, Nedbálek, Gřegořek, štach, Němec, Hrabal (40. Horák R.) - Selingr, Vlach, Brabenec - Kovář, Vak, Stantien - Brynecký, Korotvička, Gengel.
Berani Zlín: Altrichter - Hamrlík M., Blaták, Tesařík, Galvas, nosek, Zubíček, Lučka, Vosátko - Balaštík, Leška, Okál - Mokrejš, Kristek, Kováčik - Záhorovský, Čech Martin, Ambruz - Stejskal, Balán, Kubiš.
Pietní minuta ticha za Ivana Hlinku předcházela přípravnému derby utkání Vsetína ze Zlínem. Ani utkání samotné se neneslo v tradičním rivalském duchu, oba týmy se spíše soustředily spíše na útočný než bojovný hokej. Do vedení šel zásluhou pohotové dorážky Kováčika Zlín, domácí však do první sirény vývoj otočili. U obou branek byl elánem sršící Rostislav Vlach. Ve 14.minutě přichystal překvapivou avšak přesnou zadovkou tutovku pro Selingra, přesně o dvě minuty později pokořil povedenou stahovačkou zlínského brankáře Altrichtra sám.

Zlín však hned po 25 vteřinách druhé části – opět díky Kováčikovi – vyrovnal, více ze hry ovšem měli domácí. Vsetín těžil z rychlých přečíslení, přesnou ranou k tyči se po Selingrově asistenci předvedl Kamil Brabenec, výpad dvojice Kovář – Stantien korunoval gólem druhý jmenovaný. Hosté ale do kabin odcházeli pouze s jednobrankovým mankem, pohlednou kombinační akci Okála s Leškou proměnil Balaštík.

Ve třetí části se mezi tyče postavil místo Čechmánka Radek Masný a hned v zkraje třetiny byl nucen řešit ošemetné situace před svou brankou. Zlínský nápor nakonec korunoval Kristek, který chladnokrevně proměnil samostatný nájezd. Šance na vítězný gól přišly na obou stranách, jenže zůstaly neproměněny a oba týmy se tak rozešly smírně. Odveta se hraje v pátek ve Zlíně.