Drama na úvod semifinále LJ, Valaši urvali přetahovanou v nájezdech

Helena Hegeďová • 28.03.2024

Junioři zvládli první zápas semifinále, ale bylo to drama až do nájezdů. Utkání bylo plné zvratů, nejprve se do vedení dostali hosté z Chomutova, které nezaskočilo ani zdržení na cestě (kvůli pozdnímu příjezdu soupeře startovalo utkání až v 18:45). Jenže Valaši zkraje druhé třetiny zásluhou Ondřeje Fojtíka a Ondřeje Cakla otočili a měli více ze hry. Tento obraz ale nevydržel a ještě do konce druhé části utkání hosté opět strhli vedení na svou stranu. Ve třetí třetině zachránil naděje Valachů svou trefou od modré Jan Hamřík a šlo se do prodloužení. Ani to však o vítězi nerozhodlo a přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch Adam Pavlíček zneškodnil všech pět chomutovských střelců a za Vsetín se jako jediný prosadil David Heinrich. Druhé utkání sehrají Valaši za stavu 1:0 na zápasy v pátek 29. března od 16:00 na Lapači.

Liga juniorů - SF1 čt 28.3.18:00
4:3sn(1:1, 1:2, 1:0 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 17:39 Fojtík (5/5), 21:15 Cakl (Juráň, Dědek; 5/5), 51:04 Hamřík (Dědek, Koláček; 5/5), rozh. náj. Heinrich – 14:31 Grosskopf (Hlaváček, Pospíšil; 5/4), 31:28 Vostiňák (Česnohlídek, Filip; 5/5), 37:22 Klobouček (Hynek; 5/5). Rozhodčí: Pavel, Gebauer – Bartoň, Cygal. Diváci: 376. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Mošnička, Fojtík, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Urge, Žárský, Juráň, Kovář, Cakl, Dědek, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich, Urbánek.
Piráti Chomutov: Vavřena – Žižka, Havlík, Hynek, Svoboda, Česnohlídek, Zachariáš, Filip – Klobouček, Hlaváček, Kalvoda, Rindoš, Teterja, Pospíšil, Kincl, Vostiňák, Grosskopf, Bon, Friš Lorber.