permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Exibiční utkání Miroslava Baruse skončilo jasným vítězstvím hvězdného týmu

Filip Bazala, Jiří Kubják • 25.03.2011

To byl zápas! Od 17:00 se sjelo na Lapač tisíce fanoušků, aby opět mohli shlédnout na vsetínském ledě své hvězdy z minulých let, kdy vyhrávali jeden titul za druhým. Celé utkání provázela výborná atmosféra, při které bylo k vidění 12 branek! Barus Team jich nasázel o polovinu víc než domácí hráči a zvítězili tak 8:4. V závěru utkání ještě přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých skóroval i Lukáš Plšek! Celá akce se tak maximálně povedla a všichni si tak přišli na své.

- přát. pá 25.3.17:00
Vsetín 1995
4:8(1:3, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Zelenka (Brynecký), 34. Vítek, 43. Zavrtálek (Farda), 58. Korčák (Brynecký) - 4. Stavjaňa M. (Němec), 6. Stantien, 15. Barus M. (Vlach), 40. Němec (Stavjaňa M.), 40. Vajdák (Němec, Stavjaňa M.), 41. Tomek (Barus M., Vlach), 45. Jaškin (Vlach), 49. Polcar (Tichý, Měsíček). Rozhodčí: Škrobák - Smilek, Škrobák.. Diváci: 3500. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8, 4:8.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (34. Hromada) – Spitzer, Farda, Žabčík, Zelenka, Zavrtálek, Frolo, Kučný - Ševčík, Vaněk, Korčák, Brynecký, Hambálek, D. Tesařík, Sýs, Plachtovič, Dubec, Vítek, Kubo, Kajaba, Sochora.
Vsetín 1995: Čechmánek (34. F. Barus) – Jaškin, R. Tesařík, Pavelec, Augusta, Nedoma, Srdínko, Tichý, Němec - Tomek, Vlach, L. Jenáček, M. Jenáček, M. Stavjaňa, Stantien, Polcar, Šebesta, Tomajko, Weintritt, M. Barus, Haman, Vajdák, Měsíček.

Oba týmy nastoupily za bouřlivého potlesku na ledovou plochu. Vše začalo představením obou celků, kdy největší aplaus sklidil Miroslav Barus.

Plšek zasahuje proti teči Martina Jenáčka. Ve 4. minutě si zakombinovali Miroslav Stavjaňa s Ondřejem Němcem a prvně jmenovaný zavěsil do odkryté branky. VHK nezahálelo a Radovan Zelenka z prostoru mezi kruhy vyrovnal. Poté Roman Stantinen zvýšil na 2:1, když mu k tomu pomohlo i štěstí v podobě těče soupeřovy hole Daniela Tesaříka. V minutě osmé zasáhl Čechnámek proti Bryneckého pokusu. Ale pozor, David Klimek trefuje přízemní střelou tyčku. Vsetín 95. Se ukázal díky backhandovému blafáku Tomka. 10. Minuta a Čechmánek čelil sám nájezdu dokonce 4 hráčů, s jejich kombinací jsi poradil.

Míra Vajdák v kombinaci s Tomkem nepřekonal Plška v minutě 15. Oba aktéři sklidili potlesk z ochozů. No a v čase se dočkal i branky hlavní aktér exhibice Miroslav Barus, střelou zápěstím k levé tyči. Tak Čeman se teď čelil a vychytal i Korčáka. První třetina skončila 1:3 pro Vsetín 95.

A druhá třetina odstartovala jedovatou střelou Frola. Sledujeme vzájemnou oťukávanou.

Vajdák v 25. minutě málem překonal Plška. Tak teď Daniel Tesařík si podribloval s pukem na hokejce. 27. Minuta a tentokráte se vytáhl i Plšek. Nájezd Tomka zneškodnil vyrážečkou. O dvě minuty Luboš Jenáček skvělým pasem našel Bobo Stantiena, ovšem Plšek byl pozorný. Roman Čechmánek ovšem bere sebevědomí VHK, vychytal i skvělou kombinací Ševčíka s Bryneckým.

Tak ani na po třetí se nezapsal mezi střelce Michal Tomek. Za pár okamžiků Plšek pobavil publikum rozehrávkou s otočky o 180 stupňů. Roman Čechmánek vytáhl další zákrok lapačkou a při následném přerušení oba celky přenechaly místo v brance náhradníkům. Za Barus Tým se postavil Filip Barus a za VHK Petr Hromada. Roman Čechmánek vyprovázen aplausem z tribuny. 34. minuta a další branka VHK z hole Vítka, jenž Baruse ml. Na Lapači přivítal. 36. Minuta a Sochora mohl vyrovnat, bohužel se tak nestalo. O tři minuty později převedl Vsetín 95. Skvělou souhru na jejíž konci střílel nepřesně Haman. Jenže za pár vteřin ujel Ondřej Němec a jeho blafák do backhandu na Petra Hromadu platil. 2:4 pro Vsetín 95. Ale pozor. Branka v poslední vteřině druhé třetiny! Miroslav Vajdák zvyšuje po asistenci Němce a Míry Stavjani na 2:5 pro Vsetín 95.

A máme to tady vážení. Michal Tomek se na po čtvrté trefuje v čase 40:39 2:6 pro Barus Team. Pavel Závrtálek dvě minuty na to snižuje na 3:6. Filip Barus byl na jeho forhendový blafák krátký. Ano, ano. Petr Hromada teď kličkovanou obehrál tři chlapy a vyhodil puk na červenou čáru. 46. minuta a Lexa Jaškin zaslouženě se prosazuje střelou mezi betony. 3:7. A opět uplynuly dvě minuty a Aleš Polcar zvyšuje pro Barus Tým na 3:8. Na druhé straně se za VHK ukázal Klimek střelou do tyče. Filip Barus teď nádherně vychytal Žabčíka. A máme tu tyč z hole Honzy Tomajka. Dvě minuty na to a Miroslav Barus mohl skórovat po druhé, Hromada vychytal jeho nájezd. A máme tu ještě další branku VHK, čas 57:32 a Jirka Korčák snižuje na 4:8. Diváci bouřlivě skandují Vysoký jalovec dvě minuty před koncem utkání. Vsetín 95 vítězí v této exhibici 8:4 nad VHK Vsetín. A máme tu nájezdy. Jan Srdínko dává. Na druhé straně D. Tesařík nikoliv, Tomajko zakončuje do pravého betunu. Daniel Vaněk kličkovanou pobavil zimák, Barus chytá. Ale tak to je překvapení. Místo Plška jde do branky Frolo a inkasuje z hole Boba Stantiena. Do branky VHK se vrací Hromada a Tomkův nájezd zneškodnil. Tak tohle už je podívaná. Plšek jede nájezd proti brankáři Baruse a vážení čtenáří dává gól pod horní tyč. Miroslav Barus překonává Hromadu. Pavel Zavrtálek byl blízko k překonání Čechmánka, zachránila ho tyč. Celý Lapač skanduje jméno Miroslava Baruse, který se loučí s kariérou. Diváci jsi utkání výborně užili a děkují oběma celkům.