Junioři Třebíče dobyli vsetínský Lapač

Radek Bařina • 29.10.2010

Do domácího utkání s Třebíčí vstupovali junioři VHK Vsetín s jednoznačným cílem. Prodloužit sérii neporazitelnosti a tím i zaútočit na 1. příčku ligové tabulky. Utkání jim však nevyšlo. Od úvodu tahali za kratší konec lana, a byť se jim v prostředním dějství podařilo skóre otočit, těsný náskok na přelomu druhé a třetí třetiny prohospodařili a zbytek utkání už si dobře hrající Třebíč pohlídala. Na utkání nebudou rády vzpomínat gólmanské jedničky obou celků. Wolf pustil ve druhé třetině dva velmi laciné góly, Hromada sice pochytal celou škálu tutovek hostů, zkázou mu ovšem byly střely ze středního pásma… Vsetín – Třebíč 3:5.

Liga juniorů, skupina Východ - 16.kolo pá 29.10.12:00
SK Horácká Slavia Třebíč
3:5(1:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Valigura (Lukeš, Tyralík), 33. Valigura (Kubo), 35. Kubo - 4. Vítek (Křenek), 7. Kesner (Nahodil), 40. Vysloužil, 41. Vítek (Kún V.), 60. Paták (Šulc). Rozhodčí: Dobeš - Janča, Laczko. Vyloučení: 9:7, navíc Křenek 5 minut +(TRE) OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Ondra, Studený, Boháčik, Kubo, Zbranek (C), Stupka, Vítek (A), Pokus, Gromus (A), Tyralík, Jordán, Žabčík, Lechner, Martyčák T., Valigura, Lukeš, Motloch, Martyčák J.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf (35. Dusík) - Čtveráček, Kotrba, Kún B., Belatka (A), Krejčí, Vyhnalík, Kún V., Vítek (A), Křenek (C), Paták, Kesner, Šulc, Kastner, Vlašín, Vysloužil.

Do souboje s Třebíčí sice vstoupili junioři VHK Vsetín aktivně, nebyli to však oni, kdo měl v úvodu duelu úsměv na tváři. Ve 3. minutě ještě z blízka nedokázal zasunout puk za záda ležícího Hromady Vlašín, o minutu později už ale vsetínský muž s maskou kapituloval. Rána hostujícího Davida Vítka od půlící čáry totiž propadla Hromadovi pod rukou a hosté se lacino ujali vedení (0:1). Domácí inkasovaná branka očividně zaskočila, naopak povzbuzení hosté z Vysočiny se chopili příležitosti a již o tři minuty později zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Po Hromadou vyražené střele se k puku dostal zcela osamocený Kesner, který měl dostatek času vsetínského brankáře si položit a uklidit puk do brány (0:2). Další minuty prvního dějství přinesly několik přesilových her. Vsetínští se mohli vrátit do hry ve více než minutové přesilovce pět na tři. Zamkli v ní sice hosty v jejich pásmu, ke kloudnému zakončení se ale nepropracovali. Skutečně brankovou příležitost tak přinesla až minuta 17. Valigura dostal krásnou přihrávku do brejku, jeho střelu na vyrážečku ale Wolf vyrazil. O minutu později přišel s odpovědí Vysloužil, brankář Vsetína ale tentokrát proti pokusu z blízka obstál. V závěru třetiny se domácí přeci jen dočkali snížení. V přesilové hře vypálil od modré Lukeš, jeho střelu obrana srazila k Valigurovi a ten ze značného úhlu dokázal trefit odkrytý kout Wolfovy svatyně (1:2). Přesto po dvaceti minutách odcházeli do kabin spokojeněji hosté.

A byli to právě hosté, kdo vstoupil lépe do prostředního dějství. Ve 23. minutě si Křenek za nezájmu vsetínských beků sjel z pravého křídla až před Hromadu, střelou po ledě jej ale nepřekvapil. V zápětí přišly dvě přesilovky Třebíčanů za sebou a před domácí svatyní to hořelo. Čtveráčkova teč prošla těsně vedle, v zápětí Hromada skvěle vychytal Křenka. O dvě minuty později napálil tentýž hráč tyč domácí svatyně a Hromada odolal i celé řadě dalších střeleckých pokusů. Ve 27. minutě se dokonce puk ocitl v jeho síti, vsetínský brankář byl ale chvíli předtím atakován v brankovišti a rozhodčí tudíž branku neuznal.

Vrátit do hry se následně v přesilovkách mohli i Valaši, do šance se ale dostat nedokázali. Naopak, znovu byl v permanenci Hromada – zuby si na něm vylámal i Paták. Od 32. minuty byla nabídnuta další přesilová hra Třebíči, paradoxně s ní ovšem udeřilo na straně druhé. Kubo vybojoval v rohu za Wolfovou brankou puk. Poslal jej na mezikruží, odkud jej z otočky poslal na branku Valigura a touš prošel pod brankářovými betony až do sítě (2:2). Třebíčský gólman se ještě ani nestihl vzpamatovat z obdržené branky a o minutu a půl později zažil dejavu. Tentokrát to byl Kubo, kdo z otočky poslal puk na bránu a ten po takřka identické trajektorii znovu prošel pod Wolfovými betony. Na nebohého gólmana hostí to bylo příliš a nechal se vystřídat Dusíkem.

Ještě před druhou sirénou si ale i brankář na druhé straně hřiště vyzkoušel na vlastní kůži (ne)pravdivost rčení „dvakrát nevstoupíš do stejné řeky.“ V úvodu 40. minuty totiž třebíčský hráč znovu vystřelil ze středového kruhu a ke zděšení v domácím táboře prošel kotouč Hromadovou výstrojí a skončil až v síti. Šťastným střelcem byl tentokrát Vysloužil (3:3). Tímto výsledkem také druhá třetina skončila.

Pouhých 57 sekund a patnáctiminutová přestávka k tomu stačily Třebíči, aby znovu strhla vedení na svou stranu. Hostující David Vítek vypálil z pravého kruhu, Hromada přes clonícího hráče nic neviděl a puk objevil až v síti (3:4). V dalších minutách se na ledě značně přiostřilo. Nervózní minuty vyvrcholili v čase 44:17, kdy hostující Křenek u mantinelu nevybíravě atakoval jednoho z domácích hráčů. Ten zůstal ležet otřesen na ledě, zatímco Křenek putoval s trestem na 5 minut + do konce utkání, do kabin. Pětiminutová přesilovka se ale Vsetínu vůbec nepovedla. Vše začalo chybnou rozehrávkou Strudeného z níž rezultoval brejk třebíčského Vítka. Hromada proti němu úspěšně zasáhl, hosté si ovšem vykoledovali dvouminutový trest pro domácí a pětiminutovou přesilovku Valachů tak notně zkrátili. Ani zbytek přesilovky pak nepřinesl nic, krom několika nahození od modré, které Dusík s přehledem kryl.

Další minuty zápasu se proměnily v marné dobývání útočného pásma hostů. Ti pozorně bránili vlastní modrou a domácí ve svých útočných snahách působili značně bezradně. Když už měl brankář Dusík nějakou práci, šlo většinou o střely z uctivé vzdálenosti. Na druhé straně zahrozil v 51. minutě znovu šikovný třebíčský Vítek, Hromada ale udržel domácí na dostřel. Až v úvodu 56. minuty přišla, z čista jasna, tutovka VHK. Zcela neobsazený Valigura dostal přihrávku na mezikruží, střelou vedle ovšem odmítl hattrick. V samém závěru se domácí pokusili o power-play, po souboji u hostující střídačky ale postupně ztratili puk, pásmo i naději. Paták totiž vyvezl touš až k útočné modré a pak bez problémů trefil odkrytou klec. Třebíči se tak znovu povedlo dobít vsetínský Lapač, získala dva body a dotáhla juniory VHK Vsetín na rozdíl jediného bodu.