Junioři Vsetína vyloupili Hodonín a patří jim druhá příčka

Jan Hochman • 11.10.2010

Vsetínští junioři pokračují ve výborných výkonech. V nedělním utkání jedenáctého kola zvítězili na ledě Hodonína jasně 6:1 a vezou si domů další dva body do tabulky. Na výhře se nejvíce podílel asistent kapitána Valachů David Vítek, který zaznamenal 4 kanadské body za dvě branky a dvě asistence.

Liga juniorů, skupina Východ - 11.kolo ne 10.10.
SHK Hodonín
1:6(1:0, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Bolfík (Konečný) - 26. Lechner (Kubo, Skyba), 27. Martyčák (Vítek, Zbranek). 35. Vítek (Valigura, Studený), 40. Kubo (Lechner, Studený), 58. Vítek (Lukeš), 59. Valigura (Pokus, Vítek). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 20:25. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
SHK Hodonín: Šurý (Jež) - Adamec, Bilický, Nekoranec, Mokráň, Blažek, Směřička, Hlavačka, Ivan - Zelenka, Lenkovič, Novotný - Vrba, Pekár, Smetana - Zháňal, Bolfík, Konečný - Koubek, Navrátil, Běloch.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šenk) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Kubo, Zbranek, Skyba, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Valigura, Lukeš, Martyčák.

V první šanci utkání se ocitl osamocený vsetínský Lechner, ale přestřelil. Chvíli po něm se osmělili i domácí, když přišel Lenkovičův pokus z úhlu. Ve čtvrté minutě se poprvé ukázal domácí Lukáš Bolfík, jeho střela v situaci dva na jednoho šla nad. V sedmé minutě už ale kmenový hráč Břeclavi dokázal po nepřehledné situaci v brankovišti Vsetína protlačit puk za Hromadova záda a poslal Hodonín do vedení. Drtiči a hlavně Bolfík byl i nadále při chuti a vsetínský brankář se měl co uhánět. Do konce první třetiny už ale další branku neinkasoval, stejně jako na druhé straně Šurý, který zlikvidoval několik dobrých střel hostí, z nichž nejtěžší byly zejména ta z 13. minuty, když střílel Vítek a v minutě devatenácté, kdy to pro změnu zkoušel aktivní Kubo. První třetinu ale přes šance na obou stranách skončila nejtěsnějším vedením domácích mladíků.

Druhou třetinu odstartoval ukázkový bodyček Lenkoviče, jehož „obětí“ se stal vsetínský Pokus. Po dvou stech vteřinách mohli Drtiči zvýšit jednobrankový náskok, ale ani jedna z šancí, včetně té největší, když byla téměř celá brána Vsetína opuštěná, nebyla využita. Přišel tak zákonitý trest. V šestadvacáté minutě Šurý špatně rozehrál, Kubo přihrál na hůl Ondřeje Lechnera, který i s notnou dávkou štěstí srovnal na 1:1. Po další minutě už hosté vedli. Na konci krásné kombinace na jeden dotek byl Jakub Matyčák. Od této branky bylo hostů plné hřiště. Ve velkých šancích se postupně zjevili Skyba, Vítek, Kubo a Lukeš, ale Šurý držel šance Drtičů na úspěch až do čtyřiatřicáté minuty, kdy jej potřetí pokořil David Vítek. Nepovedenou druhou třetinu Hodonína uzavřelo 20 sekund před druhou pauzou zkušené zakončení Michala Kuba, který si položil obránce na zem a zamířil přesně do levého horního růžku Šurého branky.

Poslední část už se vlastně jenom dohrávala, hosté si v poklidu hráli to, co potřebovali a domácí se dostali jen do jedné šance, ale ani agilnímu Bolfíkovi, kterého krásným pasem našel na konci osmé minuty Nekoranec, se už vstřelit branku nepodařilo. Naopak hosté své vítězství v samém závěru ještě zvýšili. Nejdříve se v čase 57:55 podruhé v zápase prosadil výborně hrající David Vítek, kterého o 19 vteřin později napodobil i Martin Valigura, který dal výsledku zápasu Hodonín - Vsetín konečnou podobu. Hosté z Valašska zaslouženě zvítězili a připsali si další dva doby do tabulky Ligy juniorů.

Karel Buřič (trenér SHK Hodonín):
Jsme zklamaní. Ale myslím si, že hra nebyla až tak špatná a výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu a obrazu hry. Bohužel nám stále chybí obránci a na každou branku se hrozně nadřeme. Vsetín měl ve druhé třetině jedenáct střel a dal čtyři branky, v poslední pět střel a trefil se dvakrát. Trápí nás koncovka.

Pavel Augusta (asistent trenéra VHK Vsetín):
V první části to byl vyrovnaný hokej. Šance byly na obou stranách, ale nám to tam nepadalo. Od druhé třetiny jsme šli jasně za svým cílem, kterým bylo vítězství v dnešním zápase, což se nám nakonec i podařilo.