Junioři doma zdolali Orlovou, nasázeli jí pět branek

Radek Bařina • 06.11.2010

Úspěšný víkend mají za sebou junioři VHK Vsetín. Po páteční výhře 3:1 na ledě Komety Úvod, dnes v domácím prostředí dokázali porazit i celek Orlové. Vítězství se ovšem nerodilo lehce. Valaši v utkání hned dvakrát prohrávali a poprvé se vedení dostali až na sklonku 38. minuty. Od té doby již ale favorit neponechal nic náhodě a dvěma brankami ve třetí třetině pojistil svůj náskok na konečných 5:2. Minimálně do zítřka se tak vsetínští probojovali na první příčku ligové tabulky.

Liga juniorů, skupina Východ - 20.kolo so 6.11.17:30
HC Orlová
5:2(0:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Kubo (Zbranek), 37. Ondra (Kubo), 38. Lechner (Kubo), 55. Vítek (Valigura), 55. Lechner (Kubo, Ondra) - 28. Malík (Bazgier), 32. Gančařík (Szajter). Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
VHK ROBE Vsetín: Šenk - Studený, Boháčik, Zbranek, Stupka, Žabčík, Tyralík, Jordán, Lukeš, Ondra, Kubo, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Lechner, Valikura, Motloch, Kozák.
HC Orlová: Židek - Ovčaři, Lelkeš, Hahus, Ručka, Bazgier, Szajter, Jurko, Malík, Ondrek, Šebek, Vojtek, Matějíček, Barnošák, Mareček, Gančarčík, Chudoba, Kanaloš.

Úvodní minuty zápasu mezi juniory Vsetína a Orlové přinesly opatrný hokej. Jako první se osmělili hosté, když v 5. minutě od modré pálil Malík a jeho tvrdá rána se otřela o břevno Šenkovy svatyně. Zvonění konstrukce probralo domácí hokejisty. Ti v dalších minutách přebrali iniciativu a zatlačili hosty před jejich branku. Nebezpečí hrozilo především z holí agilních Kuba s Lechnerem, puk do sítě se jim ale dotlačit nepodařilo. V 10. minutě přišlo první vyloučení zápasu a Orlová v následné početní výhodě zahrozila dělovkou Gančarčíka z mezikruží, Šenk byl ale připraven.

Od těchto chvil severomoravané znovu vyrovnali hru a sami často hrozili z rychlých výpadů. V jednom z nich v minutě 17. zavezl Novák puk do útočného pásma a po jeho střele chybělo dorážejícímu Bazgier jen několik centimetrů, aby umístil puk do brány. O chvíli později zahrozili hosté znovu, přičemž dorážce Vojtka dokázali Valaši zamezit jen za cenu faulu. A protože o chvíli později se dopustili přestupku proti pravidlům taktéž hostující hráči, dohrávala se třetina ve čtyřech. V jejím úplném závěru měl velkou příležitost Valigura, s jeho přízemní střelou i s následnou Ondrovou dorážkou si ale skvělými zákroky poradil brankář Židek. Po dvaceti minutách bylo proto skóre nerozhodné 0:0.

Bezbrankový stav mohl již po dvou minutách druhé třetiny narušit Szaiter, který se ocitl sám před Šenkem. Vsetínský brankář ale jeho kličku výborným zákrokem zmařil, Z branky se hosté neradovali ani o dvě minuty později, kdy v akci dva na jednoho neuspěl svým pokusem Novák a stejně tak neskóroval vsetínský Vítek, s jehož střelou z levého křídla si brankář Žídek nadvakrát poradil.

První gól utkání tak přišel v minutě 28. Tomáš Malík vypálil z pravého křídla a puk se zastavil až v síti branky VHK (0:1). Domácí s odpovědí neotáleli dlouho, přesně po sto sekundách se dočkali vyrovnání. Kubo se v přesilové hře nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou, chladnokrevně si s pukem vybruslil do výhodnější pozice a poté protlačil puk za záda ležícího Židka (1:1). Vsetínské vstřelená branka povzbudila a po zdařilé teči Skyby puk prolétl jen těsně nad orlovskou svatyní. Ve 32. minutě ovšem udeřilo na straně druhé. Szajter vyhrál bully přímo na hůl Gančarčíka a jeho tvrdá rána od modré si našla cestu houštinou těl až do branky (1:2).

V minutě 33. se o vyrovnání pokoušel Lechner. Ten prokličkoval s toušem na holi přes celé hřiště, jeho bekhendové zakončení ale dokázal pokrýt Žídkův beton. Valachům tak musela pomoct až další přesilová hra . I tentokrát se dokázali trefit, když vyšachovali bránící čtveřici Orlové a na konci akce dorazil Ondra puk, pod přemisťujícím se brankářem, do sítě (2:2). O další minutu a půl později již domácí vedli. Na krásnou přihrávku Kuba stačilo Ondřeji Lechnerovi nastavit hůl a umístit puk mezi Židkovými betony do sítě (3:2). Ihned po rozehrávce mohlo být znovu srovnáno, Mareček ale trefil pouze tyč domácí svatyně. Po dvou třetinách tak Vsetínští o gól vedli.

Úvod závěrečného dějství obstaraly hned dvě početní výhody domácích, přes přesilovkový tlak se ale Valaši další branky nedočkali. V následujících minutách se hostující hráči sice pokoušeli o vyrovnání, přes pozorně hrající Valachy se ale takřka nedostávali do nebezpečných pozic, Šenk ve vsetínské kleci tudíž příliš práce neměl. Snad jen v minutě 54. jej lehce vystrašil Mareček, který se pokusil zasunou puk zpoza brány. Šenk ale obstál. O minutu později už gól přišel, radost z něj ale měli hráči domácích. Valigura se přes několik bránících hráčů probil s pukem do útočného pásma, z otočky jej ještě stihl přistrčit rozjetému Vítkovi a ten z blízka zavěsil neomylně pod břevno (4:2).

Hned v zápětí navíc hosté faulovali a Valaši přesilovku bleskově využili. Do střely od modré vložili současně hůl Kubo s Lechnerem a právě hokejka druhého jmenovaného nakonec usměrnila touš za Židkova záda (5:2). Obě branky Vsetína dělilo pouhých 29 sekund. Zbytek utkání už se jen dohrával a domácí si bez problémů pohlídali tříbrankový náskok. Valaši se tak minimálně do zítřejšího dne vyhoupli na první místo tabulky, Orlová zůstává devátá.