Junioři nestačili na Pardubice a po roce se znovu představí v baráži

Jan Tajzler • 17.03.2014

Utkání o přímé setrvání v nejvyšší soutěži dnes sehráli junioři Vsetína na ledě Pardubic. Na východě Čech však prohrávali již ve třetí minutě rozdílem dvou branek, což mělo vliv na zbytek utkání. Vsetín se sice dvakrát v zápase dostal na rozdíl jediné branky, srovnat se však Valachům nepodařilo a stejně jako vloni je čeká boj v baráži. První utkání hrají Vsetínští na domácí půdě již ve čtvrtek od 17:30.

ELJ - OU po 17.3.18:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
4:2(2:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Veselý (Voženílek), 3. Panna (Kysela, Chvojka), 43. Špaček (Veselý), 59. Bureš – 13. Daněk (Abdul), 57. Hruška (Žák, Jirušek). Rozhodčí: Homola – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 400. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (M. Veselý) – Kalous, Petira, Pilný, Vácha, Procházka, M. Voženílek – Bureš, Kysela, Chvojka, D. Voženílek, Pipek, J. Veselý, Poulíček, Schneider, Panna, Špaček.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Vlach) – Žabčík, Hryciow, Hohl, Žák, Hruška, Ščotka, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Daněk, Hořanský, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Abdul, Zvonek.

Důležitost zápasu byla zřejmá i na tribunách velké haly ČEZ Areny, kam si našlo cestu téměř tři sta diváků. Třicítka příznivců Vsetína a pardubičtí fandové z Jižní tribuny dali mimořádnému zápasu výjimečný punc. Náramný vstup do zápasu se povedl domácím. Hned po sedmnácti vteřinách hry vedli o gól, když kotouč do útočného pásma zavezl Jan Veselý a nemýlil se přesnou střelou o tyč – 1:0.

Rozhodně to ale nebylo všechno, co si Pardubice připravily. O několik chvil později, v minutě třetí, se po krásném Kyselově pasu do druhé vlny prosadil Ondřej Panna a byl to o dvě branky – 2:0. Velikou šanci na další navýšení východočeského vedení měl ještě Tomáš Pipek, když krásně projel celé hřiště a dostal se až před Bechného, ale trefil pouze jeho výstroj.

S přibývajícím časem ale tlak domácích trochu opadl a do hry se dostal také Vsetín. Ve dvanácté minutě dostali Valaši výhodu přesilové hry a ihned ji zužitkovali. Jindřich Abdul našel krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem Josefa Daňka a ten se trefil přesně mezi Vejmelkovy betony – 2:1.

Do konce první třetiny byl potom k vidění bojovný hokej s několika šancemi na obou stranách, ale branka už nepadla a do kabin tak oba týmy odešly při jednobrankovém vedení domácích.

Druhá třetina příliš mnoho hokejové krásy nenabídla. Branka nepadla, ale přesto nebyla o šance na obou stranách nouze. Největší šanci ze všech měl Tomáš Pipek, když bylo po faulu na jeho osobu nařízeno trestné střílení, ale pardubický útočník trefil přesně prostředek branky a Bechný neměl problém.

Ve třetí třetině už branky padaly. Dvě a tři čtvrtě minuty po jejím začátku se prosadil Michael Špaček, když jej v mezikruží krásně našel Jan Veselý – 3:1. Poté nastala dlouhá pasáž velice vyrovnané hry, ve které oba brankáři řešili hned několik ošemetných situací. Ujala se až přesná střela Jakuba Hrušky, když tři a půl minuty před koncem zakončil pohlednou kombinaci své formace a využil přesilovku – 3:2.

Vsetín podpořil svou aktivitu odvoláním gólmana, ale kýžený efekt to nepřineslo. Naopak se ve vlastním oslabení prosadil Lukáš Bureš, když z vlastní obranné třetiny trefil na druhé straně prázdnou branku (4:2) a rozhodl o vítězi dnešního zápasu.