Junioři otočili duel proti Šumperku a bodovali i ve šlágru kola

Helena Hegeďová • 17.02.2024

V juniorském šlágru to po první třetině nevypadalo pro vsetínské barvy moc přívětivě. Po dvou smolných brankách Valaši ztráceli, nicméně si pro čtrnácté vítězství v řadě přece jen dokráčeli. Ve druhé třetině domácí vyrovnali, Lukáši Stodůlkovi se to povedlo jen sekundu před jejím koncem. Ve třetí třetině se soupeř dostal opět do vedení, ale i s touhle situací si Vsetín velmi rychle poradil. Ve vlastním oslabení pak vstřelil vítěznou branku Tomáš Ürge, tři body domácí ještě pojistili dvěma trefami do prázdné brány.

Liga juniorů - 34. pá 16.2.19:15
HK MD Šumperk
6:3(0:2, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 22:15 Cakl (Mošnička, Urge; 5/5), 39:59 L. Stodůlka (Juráň; 5/5), 50:02 Heinrich (L. Stodůlka; 5/5), 53:18 Urge (4/5), 57:53 Koláček (L. Stodůlka, Heinrich; 5/5), 59:19 Cakl (Kovář; 5/5) – 10:54 Izák (Plhal, Seidenglanz; 5/5), 13:29 Izák (5/5), 49:37 Najman (Bařica; 4/5). Rozhodčí: Janča – Voznička, Frais. Diváci: 65. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 6:3. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 6:3.

VHK ROBE Vsetín: Pytel – Šedlbauer, Mošnička, Fojtík, Hamřík, M. Stodůlka, Herman – Heinrich, Urge, Juráň, Kovář, Cakl, Hrdý, Koláček, L. Stodůlka, Urbánek.
HK MD Šumperk: Putin – Němec, Plhal, Slabý, Zavoral, Vrána – Izák, Szabó, Škrabal, Jeřábek, Najman, Bařica, Lichner, Seidenglanz, Hejátko, Tomeš.