Junioři proti Prostějovu vybojovali plný počet bodů

Helena Hegeďová • 22.11.2015

První gól v utkání juniorských celků Vsetína a Prostějova na sebe nenechal dlouho čekat, prostějovský Robin Medek rozvlnil síť za zády Stojara již v první minutě. Po první dvě třetiny byl zápas herně i gólově vyrovnaný, domácí šli na druhou přestávku ve vedení 4:3, v poslední periodě se tedy mohlo stát cokoli. Poslední dějství se ale o 100% lépe vyvedlo Vsetínským a ti, i díky hattricku Adama Tomana, vybojovali vítězství 7:3.

LJ - 13.kolo ne 22.11.10:30
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(2:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Janošek (Vašíček), 16. Tydlačka (Žabčík, Rýpar), 23. Toman (Tydlačka, Janošek), 31. Toman (Janošek), 52. Toman (Tydlačka, Janošek), 54. Žabčík (Grygar), 57. Janošek (Toman) – 1. Medek (Kuncek), 15. Krampol D. (Vystavěl, Kuncek), 23. Mašek (Hujsa) Rozhodčí: Volf – Novák, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 92. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 7:3.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Vašíček, Konopka, Svozílek, Rýpar, Žabčík, Vítek – Imeri, Janošek, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka
LHK Jestřábi Prostějov: Strašák – Krampol J., Křesala, Liška, Tománek, Štěrba – Medek, Kuncek, Konečný, Hujsa, Mašek, Vystavěl, Willert, Krampol D.

Po úvodním vhazování se domácí, jak hráči, tak fanoušci, nestačili ani pořádně rozkoukat a Lukáš Stojar již lovil puk ve své síti, když si ho po brankovišti povodil Robin Medek. Domácí se ale z rychle inkasované branky nesesypali a i v oslabení bojovali a snažili se vstřelit branku. To se ve čtrnácté minutě povedlo Miroslavu Janoškovi, jenž nenápadnou střelou překonal hostujícího gólmana Jakuba Strašáka nad vyrážečkou. Radost ovšem domácím z tváře brzy zmizela. David Krampol si minutu a půl nato vyměnil několik one-timer přihrávek s Tomášem Vystavělem, čímž dokonale zmátl domácího brankáře. Ani na prostějovské straně ale euforie netrvala dlouho, o necelou herní minutu později se z mezikruží prosadil Ondřej Tydlačka. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Ve 21. minutě se vůbec nedalo poznat, že právě skončila přestávka. Hra pokračovala ve stejném duchu, jako skončila před první pauzou. Ve 22. minutě se držením provinil hostující Willert a domácí tedy čekala přesilová hra, ve které nakonec padly dvě branky. Nejprve se v oslabení prosadili Jestřábi, dokonalou souhru předvedli Šimon Mašek a Tibor Hujsa. Ani teď ovšem hostům nezůstal úsměv na tváři dlouho. Přesilovou hru využil Adam Toman, který kotouč dopravil do prázdné brány po chytrém manévru Ondřeje Tydlačky, kdy kličkou vytáhl gólmana z brankoviště. Až do poloviny třetiny bylo k vidění několik, i přesilovkových, šancí. Hru v početní výhodě si totiž vyzkoušeli jak domácí, tak hosté. Další branka ovšem padla ve 31. minutě při hře 5 na 5. Jejím autorem byl Adam Toman, který obelstil obranu Prostějova, když za hostující bránou naznačoval přihrávku, místo toho se ovšem pokusil procpat kotouč u levé tyče Strašákovy brány, což se mu sice nevyvedlo podle jeho představ, ale dokázal zachovat chladnou hlavu a stále nikým nebráněn nadzvedl kotouč nad hostujícího gólmana. První vedení v zápase domácí celek nakoplo a do konce třetiny byli Vsetínští aktivnějším týmem.

Třetí třetina začala hrou 4 na 4, ve které byli, stejně jako po celý zbytek zápasu, viditelnější domácí, co se hry dopředu týče. Ti si totiž vyzkoušeli i dvojnásobnou početní výhodu, ve které vysílali jednu střelu za druhou, neuchytila se však ani jediná. V oslabení naopak Prostějovským nedovolili zakončovat. Aktivita se musela dřív nebo později projevit i na skóre. Stalo se tak v 52. minutě, kdy přesně zakončil Adam Toman. Následně pak ve 54. minutě využil přesilovou hru obránce Zbyněk Žabčík, který svou ranou od modré nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Hosté začínali cítit velký malér a tak se snažili dostat zpět na gólovou vlnu, sebevědomá hra Valachů jim to ale nedovolila a poslední slovo tak měli opět domácí, konkrétně Miroslav Janošek, který si v mezikruží po přihrávce Adama Tomana pohodlně zamířil a propálil Strašáka. Poslední minuty se, i přes jasný výsledek, odehrávaly ve značném tempu a s šancemi na obou stranách.

Další zápas čeká vsetínskou juniorku v pátek 27.11. v Uničově.