Junioři proti Warrioru prodloužili vítěznou sérii

Václav Trávníček • 30.09.2012

Další tříbodové vítězství si připsali vsetínští junioři. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka v neděli hostili celek brněnského Warrioru a byť soupeři dovolili v poslední třetině vstřelit dvě branky, dovedli utkání bez větších problémů do vítězného konce. V duelu, do kterého v brněnském dresu zasáhl i ex-vsetínský brankář Krkoška, rozšířili svoji sbírku kanadských bodů útočníci Martin Kývala, Dominik Tobola či Vojtěch Baroš. Junioři VHK tak prodloužili šňůru na čtyři utkání bez porážky.

LJ - 4.kolo ne 30.9.10:30
HCM Warriors Brno
7:4(2:0, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Uchin (Tobola), 8. Kývala (Daněk, Štrbík), 27. Baroš (Uchin, Tobola), 30. Baroš (Tobola), 45. Kývala, 45. Uchin (Baroš, Tobola), 51. Tobola (Baroš, Báchor) - 25. Křen (Hakl, Vojáček), 36. Novotný (Čtvrtníček, Král), 52. Zavadil, 53. Hakl (Řeřucha). Rozhodčí: Vaněk - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 81. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:4.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský, Surý, Gromus, Krčma, Kývala, Uchin, Baroš, Hradil, Žák, Ondra, Zvonek, Kajaba, Tobola, Báchor.
HCM Warriors Brno: Slezák (41. - 45. Krkoška) - Vágner, Krytinář, Dobšák, Vojáček, Řeřucha, Čtvrtníček, Novotný, Křen, Zavadil, Kousalík, Král, Majola, Hakl, Klíma.

Vsetínští junioři vstoupili do utkání velkým tlakem, který se jim podařil přetavit ve vedení. Už ve 2. minutě posunul Tobola puk Jaroslavu Uchinovi, jenž obešel dva soupeřovy bránící hráče a z levého kruhu propálil hostujícího Slezáka. Brňané poté dostali možnost přesilové hry, ale ke své škodě ji nezužitkovali. Naopak Valaši si vypracovali další příležitost a odskočili soupeři na 2:0. Daňkova přihrávka se totiž s přispěním hostujících beků odrazila přímo před Martina Kývalu, jenž si před ležícím Slezákem v poklidu zpracoval kotouč a pak ho učebnicově poslal do odkrytého koutu branky.

Největší šance Warrioru v první třetině spálili Matouš Král a Josef Křen, kteří se na domácího brankáře Kohna řítili v samostatném úniku. Podobně si na druhé straně sypal popel na hlavu agilní Kývala, jenž se před odkrytou brněnskou klecí rozhodl pro razanci a poslal kotouč nad.

Stejný scénář na začátku druhého dějství naplnil Michal Žák, jehož našel zpoza brány Kajaba, ale první jmenovaný pálil mimo. Růžky tak pomaličku začali vystrkovat i hosté. Nejprve Lukáš Vágner vyprášil z pravého kruhu pouze Kohnovy betony, ovšem potom z protiútoku rozjásal hráče v modrých dresech Josef Křen - 2:1. Domácí odpověděli dvakrát Vojtěchem Barošem. Útočníkovi, který se před sezónou vrátil na Lapač z hostování ve Valašském Meziříčí, nejprve pomohla teč jeho brusle (3:1), podruhé zase vsetínský snajpr doklepl za brankovou čáru Tobolovu střelu. Stav utkání byl 4:1 a opět se zdálo, že zelenožlutí jasně kráčejí za třemi body. Přesto pro Brno vykřesal jiskřičku naděje Novotný, který v přesilovce uklidil kotouč do odkryté vsetínské klece.

Celku z jižní Moravy poté stačilo „málo“: snížit ve třetí části na rozdíl jediné branky a utkání mohlo být znovu otevřené. Jenže do třetího dějství nahradil Slezáka v brněnské bráně ex-vsetínský Aleš Krkoška, což se v konečném zúčtování ukázalo jako stěžejní moment zápasu. Brněnští totiž na začátku třetiny vcelku lacině inkasovali pátý a šestý gól a jejich šance na body se nadobro vzdálily. Mezi tři tyče brněnské svatyně se sice opět vrátil Slezák, a byť pokračoval v solidním výkonu, počet branek na ukazateli skóre již nevymazal. Navíc byl krátký na Tobolovo zvýšení na 7:2.

Domácí v závěru utkání trochu polevili v koncentraci a i proto Warrior nejprve Josefem Zavadilem a poté Milanem Haklem snížil na 7:4. Na větší stíhací jízdu už ale bylo pozdě. Ztráta byla příliš veliká a drama se tak na Lapači nekonalo. Junioři Vsetína ani ve čtvrtém utkání sezóny neztratili bod, naopak Brňané i po neděli zůstali v ohrožení sestupu.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Dnes jsme chtěli tříbodovým ziskem potvrdit dobrý vstup do soutěže. Začali jsme na čtyři útoky. Kluci, kteří toho zatím moc nenahráli, potřebují dostat šanci. První třetina byla ještě jakž takž, ale pak jsme dostali kontaktní gól na 2:1. Sestavu jsme tedy stáhli na tři útoky a měli pak ve hře další dobré pasáže. Pak ovšem došlo k takovému klasickému podcenění situace a soupeř se dotáhl až na 7:4. Jsem rád, že jsme utkání dotáhli za tři body a nedošlo k nějakému většímu zdramatizování. Musíme hrát lépe, ale jak se říká – rosteš se soupeřem. Věřím, že proti Opavě nebo Havířovu podáme lepší výkon. Budeme se snažit vítěznou sérii potáhnout co nejdéle.“

Zdeněk Balabán (trenér Brna): „Utkání jsme si prohráli vlastními chybami. Všech sedm branek, které jsme dostali, se dalo chytat. Nemáme na to, abychom takovým brankám zabránili, a proto prohráváme. Není to první prohra, kterou jsme takovým způsobem ve Vsetíně utrpěli. I předcházející zápasy byly jako přes kopírák.“