Junioři remizovali v Přerově

Kristýna Guricová • 17.12.2010

Junioři VHK se ve čtvrtek vypravili na led přerovských Zubrů. I přes to, že Valaši prohrávali ve 24. minutě rozdílem již dvou branek, do zápasu se vrátili a dokonce jej otočili. Zásluhou Martyčáka a dvou zářezů Skyby to tak najednou bylo 2:3 a domácí byli tím celkem, který musel dotahovat. Ke konci třetí části ale dostali Přerovští výhodu přesilové hry, kterou v čase 58:48 využil dorážkou střely od modré Chovanec a oba celky se tak rozešly za nerozhodného stavu 3:3.

Liga juniorů, skupina Východ - 29.kolo čt 16.12.
HC ZUBR Přerov
3:3(1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Chovanec (Javora, Brada), 24. Vaněk (Žůrek), 59. Chovanec (Kreisel) - 29. Martyčák (Ondra, Žabčík), 37. Skyba (Gromus, Klimek), 54. Skyba. Rozhodčí: Netopil - Goňa, Janča. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3.
HC ZUBR Přerov: Vrzala - Dočkal, Navrátil, Schaffer, Bachánek, Pánek, Vaněk, Klimecký, Kreisel, Hlídek, Loupal, Stoklásek, Sklenář, Brada, Javora, Kocan, Vávra, Bosák, Žůrek, Molnár, Chovanec
VHK ROBE Vsetín: Šenk - Ondra, Surý, Boháčik, Galia, Zbranek, Hradil, Skyba, Klimek, Vítek, Gromus, Kývala, Urban, Žabčík, Lechner, Martyčák, Lukeš, Kozák

Utkání začli lépe favorizovaní hosté. Již ve 3. minutě to zkoušel hostující Gromus a o dorážku se postaral Martyčák. Hosté si stále udržovali tlak, který mohl ještě zesílit po tom, co na trestnou lavici putoval domácí Petr Brada za hákování a hosté roztočili kolotoč v přerovské obranné třetině. Z tohoto kolotoče vyplynula obrovská šance. V 5. minutě se do kotouče opřel hostující obránce Hradil a střela zazvonila nejprve o břevno a poté hned o tyčku. Další průběh přesilovky si už domácí ohlídali a nedovolili kromě tlaku Vsetínu již nic. Poté se osmělili i domácí. V 7. minutě se přes celé hřiště proháčkoval Jiří Pánek, ale zakončil pouze do náruče gólmana hostí. Poté následovalo vyloučení hostujícího hráče Kývaly za hákování, ale ani Přerov nebyl v přesilovce úspěšný. Po pár minutách byl vyloučen také přerovský kapitán Vaněk, ale v oslabení si vytvořil Přerov první skutečně velkou šanci. Celé hostující obraně pláchl přerovský Zubr Kocan, ale v rozhodujícím okamžiku mu uskočil kotouč a tak zakončení bylo slabé a nedůrazné. V 16. minutě se dostal ke kotouči hostující Vítek, ale dobrou střelu z mezikruží skvěle lapačkou pokryl gólman Vrzala. Přerov se pomalu vymaňoval z tlaku a navíc se dostal do přečíslení 3 na 2. Kotouč putoval učebnicově po ose Brada - Javora, až doputoval v čase 15:20 k přerovskému Ondřeji Chovancovi, který hostujícího gólmana překonal tečí mezi nohy - 1:0. Vsetín byl chvíli jako opařený a tak se již do konce třetiny nic nestalo.

Druhá třetina začala velice opatrně. Navíc toto byla díky častým vyloučením velice neuspořádaná třetina. To první přišlo již ve 23. minutě kdy si šel odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě domácí hráč Stoklásek. Vsetín měl možnost vyrovnat stav, ale místo toho vyrazili přerovští na průzkum vsetínského pole. Udělali závar mezi kruhy, ke zcela nekrytému kotouči se dostal důrazný kapitán Zubru Petr Vaněk a střelou švihem do šibenice poslal Přerov do dvoubrankového vedení. Navíc ve vlastním oslabení. To vše v čase 23:09 - 2:0. Poté se hra odehrávala hlavně před bránou Přerova, ale obránci ve žlutomodrých dresech bránili pozorně. Ve 29. minutě byli vyloučeni domácí a opět za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si šel odsedět Loupal. Vsetín uzamkl Zubry ve vlastní třetině a svíral je jako ve žhavém svěráku. V čase 28:51 se před brankářem Vrzalou vytvořil chumel hráčů a z nepřehledné situace se prosadili i hosté. A to sice když do prázdné brány dorážel Tomáš Martyčák. Po této brance se hosté ještě více zakousli do domácího týmu. Ve 33. minutě se do sóla dostal opět Martyčák, ale střelou z kruhu si na Vrzalu nepřišel. Třetina plná vyloučení pokračovala vyloučením dalšího domácího hráče. Ve 37. minutě jel na trestnou lavici zpytovat svědomí za velmi sporný faul přerovský Kreizel. A hostující hráči udeřili podruhé. V čase 36:39 si udělal na kruhu prostor Patrik Skyba a střelou na vyrážečku vyrovnal - 2:2. Po této brance se uklidnili také hosté a třetina se v klidu dohrála.

Do poslední části hry vlétli domácí Zubři jako uragán a hned ve 42. minutě to téměř z nulového úhlu zkoušel domácí Dočkal, ale úspěšný nebyl. O 4 minuty později se před bránou objevil osamocený přerovák Chovanec, ale nebyl úspěšný. Svůj hvězdný zásah si pro tentokrát schoval na později. V čase 53:26 přišla pro domácí studená sprcha. Ze zcela nenápadné akce Vsetín vstřelil gól, který jej v tu chvíli posílal do vedení. Na obranné modré čáře se ke kotouči dostal hostující Patrik Skyba, dojel s ním až na vrchol kruhu a rychlou střelou na vyrážečku do vinklu poslal svůj tým do vedení - 2:3. Poté musel Přerov již vrhnout všechny síly do útoku. V zeleném hrající Vsetín, ale pozorně bránil. Přesto se v 57. minutě dostal do zakončení přerovský Javora, ale kotouč netrefil v nadějné pozici ideálně. O minutu později se před prázdnou bránou zjevil Zubr Loupal, ale kotouč vůbec netrefil. V téže minutě poslal rozhodčí za sekání na dvě minuty za "katr" hostujícího Ondru a tentokrát to byl Přerov, který svého soupeře uzamkl v jeho obranné třetině. Po tom co byla odehraná minuta přesilovky, vybojovali domácí kotouč a od modré čáry střílel velice tvrdě řízný obránce Petr Kreisel, brankář hostí kotouč neudržel a v čase 58:48 jej do prázdné brány uklidil k velké radosti nejen spoluhráčů, ale také hezky zaplněné tribuny Ondřej Chovanec. Po této brance byli domácí při chuti i nadále. V 60. minutě tečoval ránu od modré Daniel Kocan a hostující brankář měl co dělat aby kus černé pryže zachytil. Tečku za celým utkáním udělal rozhodčí vyloučením domácího Dočkala za sekání. Přerov si ovšem již nenechal těžce vybojovaný bod vzít, vyhrál buly a vyhodil kotouč.

Přerov tedy těžké utkání s velkým favoritem nejen zápasu, ale celé soutěže zvládl a již v neděli zajíždí na horký led dalšího soupeře z kategorie silných a velice kvalitních. Na led Šumperka. Utkání začíná v 10:15. Jistě budeme všichni držet borcům ve žlutomodrém palce.

Miroslav Kubo (trenér VHK Vsetín): Tak dnes jsme byli hrozně neproduktivní. Vystřelili jsme na bránu víc než jednou tolikrát co domácí, ale dali jsme z toho pouze 3 góly. Máme hodně střel, ale dáváme málo gólů.

Jakub Vrzala (brankář HC Zubr Přerov): V 1. a 2. třetině byl soupeř jednoznačně lepší. Ve 2. třetině to ovlivnila také naše nedisciplinovanost. Ale dle mého je úspěch uhrát bod s týmem jako je Vsetín, který bojuje o postup do extraligy. Tento bod berem.