Junioři rozdrtili Warrior Brno

Radek Bařina • 06.01.2013

Vysoké vítězství 8:0 si v souboji prvního s posledním celkem tabulky ligy juniorů připsali mladíci VHK Vsetín. Soupeř z Warrioru Brno, který na Lapač dorazil jen s dvanácti hráči do pole, sice v prvních dvou třetinách dokázal vzdorovat a držet se v relativním dohledu, ve třetí periodě ale hosté zcela odpadli a inkasovali pět branek. A protože Kohn v brance Vsetína podal bezchybný výkon, připisuje si na své konto nulu – třetí v sezóně.

LJ - 22.kolo ne 6.1.10:30
HCM Warriors Brno
8:0(2:0, 1:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 1. Štrbík (Daněk, Kývala), 14. Tobola (Žák), 27. Baroš (Uchin, Tobola), 41. Kývala (Daněk, Štrbík), 44. Baroš (Žák), 44. Zvonek (Žabčík Z.), 53. Žák (Uchin), 60. Daněk (Žák, Štrbík). Rozhodčí: Kubičík - Havlík, Štěpán. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Průběh utkání: 8:0.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský, Koutník, Gromus, Žabčík Z., Kývala, Uchin, Baroš, Surý, Žák, Ondra, Zvonek, Kuchařík, Horák, Tobola, Báchor.
HCM Warriors Brno: Slezák - Král, Novotný, Kohoutek, Křen, Čtvrtníček, Mytiska, Krytinář, Řeřucha, Kousalík, Zavadil, Dobšák.

Bleskový nástup měli vsetínští junioři do duelu s Warriorem. Hráči posledního celku tabulky se ještě nestačili rozkoukat a už na ledě lídra 1:0 prohrávali. Kývala s Daňkem připravili puk pro Martina Štrbíka, jehož pokus ze dvou metrů se odrazil do vzduchu a vysokým obloučkem dopadl do brány nešťastného Slezáka. Hosté mohli kontrovat Křenem, ten ale při brněnské přesilovce v minutě páté vyprášil z mezikruží jen Kohnovy betony. První početní výhoda pak nepřinesla úspěch ani Vsetínu, přestože Zvonek s Kuchaříkem byli při dorážkách blízko úspěchu. Slezák se ale prezentoval výbornými zákroky.

Přesně v polovině třetiny předvedl pohlednou akci hostující Hakl. Ten se po levém křídle protlačil až před Kohna, vsetínský brankář ale následný pokus zastavil hrudí. Valaši hráli trpělivě, nikam se nehnali a čekali na svou šanci. Ta přišla v úvodu minuty čtrnácté. Michal Žák nahodil puk od modré, Slezák jej neudržel, čehož využil, před brankou neobsazený, Dominik Tobola. Ten si kotouč ze vzduchu sklepnul a pak zakončil neomylně k pravé Slezákově tyči. O minutu později předvedli pohlednou akci tři na dva hosté, pohotově pálícího Zavadila ale skvěle vychytal přemisťující se Kohn. A protože přesilovka hostů od minuty sedmnácté, nepřinesla, stejně jako její dvě předchozí sestřičky, nic světoborného, odcházeli do kabin Valaši s pohodlným náskokem dvou branek.

Prostřední dějství přineslo hned v úvodu více než minutovou přesilovku Vsetína pět na tři. Krom dlouhého festivalu přihrávek v ní ale Valaši nevyplodili zhola nic. Přesto byli domácí zřetelně lepším mužstvem a hosté hráli, až na několik krátkodobých záchvěvů, v permanentní defenzívě. Uklidňující třetí gól přinesla na domácí hole dvacátá sedmá minuta. Důrazný Tobola obral za soupeřovou brankou protivníka o puk, přihrál jej najíždějícímu Uchinovi, který ještě Slezáka nepřekonal. Vyražený kotouč ale doputoval k Vojtěchu Barošovi, který si jej přehodil na bekhend a pak ho uklidil do odkrytého kouta klece.

Hned vzápětí mohlo zvýšit trio Kuchařík, Ondra, Zvonek, ani tentokrát si ale nepřišlo na Slezáka. Druhou branku v zápase si nepřipsal ani Baroš. Ten sice v samostatném úniku udělal brankáři kličku, pak ale bekhendem poslal puk nad. Mezi třicátou čtvrtou a třicátou osmou minutou si zahrál dvě slepené přesilovky Warrior. Na rozdíl od úvodního dějství je sehrál poměrně dobře. Kohn ovšem zastavil ukrytou a dobře umístěnou střelu Krytináře i dorážku Křena. O chvíli později už byl Kohn překonán, Kohoutek, střílející z blízka do opuštěné klece ale netrefil puk naplno a domácí Horák jej dokázal těsně před brankovou čarou zastavit. V závěru třetiny byl ještě blízko úspěchu domácí Štrbík, jeho dělovka z mezikruží ale zamířila těsně mimo. Do kabin přesto odcházeli Vsetínští s pohodlným náskokem 3:0.

V závěrečném dějství už úzká sestava hostů odpadla. Významně tomu napomohla čtvrtá branka, která padla již po dvanácti sekundách třetiny. V ukázkové akci první formace zavezl Daněk puk do útočného pásma, počkal si na najíždějícího Martina Kývalu a následně mu předložil ukázkový pas, který stačilo pouze usměrnit mimo brankářův dosah. Aby nebylo brněnského neštěstí málo, tak se Warrioru, v rozmezí 71 sekund, podařilo hned dvakrát poslat puk z vlastního pásma mimo led a když mezitím přišel ještě jeden faul, zahrál si Vsetín dlouhou přesilovku pět na tři. Využil ji hned dvakrát. Nejprve se nepřesná Žákova střela odrazila od zadního mantinelu přímo před Vojtěcha Baroše, který pohotově uklidil puk do brány. Takřka hned po rozehrání se do zakončení dostal Dalimil Zvonek, jemuž se přesnou střelou z pravého křídla podařilo prolomit střelecké trápení.

V pětačtyřicáté minutě měli hosté poslední velkou šancí na vstřelení čestné branky. Čtvrtníček jel sám na Kohna, položil si jej, v poslední chvíli byl ale atakován vracejícím se Barošem, díky čemuž nezvládl přehodit touš přes natažený gólmanův beton. Ve zbytku zápasu už byl k vidění především festival vyloučení a též vsetínských šancí. Agilní byli zejména Uchin se Zvonkem, Slezák v bráně se ale překonával.

Krátce po polovině třetí třetiny nastala na ledě málovídaná varianta hry tři na tři. V ní nejprve domácí Valentík trefil jen tyč, o chvíli později už se ale domácí dočkali. Uchin byl zcela sám před brankářem. Udělal brankáři kličku, neměl však již dostatek prostoru k zakončení. Přesto zachoval duchapřítomnost, elegantní zadovkou našel Michala Žáka a ten zakončoval do zcela prázdné brány. Půl minuty před koncem připravili domácí Brnu ještě jeden úder. Tentokrát to byl Žák, kdo ukázkovou příhrou z křídla našel najetého spoluhráče. Byl jím Josef Daněk, který úspěšně nasměroval puk k pravé tyči a uzavřel gólový účet zápasu na konečných 8:0.