Junioři rozstříleli Orlovou

Radek Bařina • 25.02.2011

Vysoké vítězství 8:4 si připsali junioři VHK Vsetín v souboji s Orlovu. Do utkání přitom vstoupili mnohem aktivněji hosté a záhy se ujali vedení. Teprve poté Valaši přidali a další minuty utkání již byly povětšinou v jejich režii. Velmi dobrý výkon předvedla především útočná trojice Kubo – Sochora – Klimek, kterou z obrany podporoval neméně dobře hrající Žabčík. Vsetínští si tak upevnili druhou příčku v ligové tabulce.

Liga juniorů, skupina Východ - 42.kolo pá 25.2.19:30
HC Orlová
8:4(1:1, 4:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Sochora (Kubo, Klimek), 23. Kubo, 27. Klimek (Sochora, Kubo), 32. Žabčík (Sochora, Kubo), 40. Motloch (Skýba, Kozák), 43. Sochora (Kubo, Žabčík), 51. Kubo (Urban, Sochora), 55. Klimek - 6. Malík (Kanaloš), 33. Fábry, 38. Malík (Kanaloš), 48. Mička (Lelkeš). Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 125. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:4, 8:4.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Studený, Boháčik, Kubo, Zbranek, Skýba, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Sochora, Tyralík, Urban, Žabčík, Lechner, Klimek, Motloch, Kozák.
HC Orlová: Zídek - Ovčaří, Hanus, Ručka, Fábry, Szajter, Matušinský, Musil, Lelkeš, Ondrek, Šebek, Vojtek, Matějíček, Bazgier, Mička, Putniorz, Gančarčík, Kanaloš.

Hostující Orlová byla překvapivě celkem, jemuž patřil úvod utkání ligy juniorů proti Vsetínu. Již po dvou minutách hry unikal sám proti domácímu brankáři Hromadovi Kanaloš, lapačka domácí gólmanské jedničky ale zasáhla neomylně. O pár vteřin později pálil znovu Kanaloš a jeho střelu z mezikruží tentokrát zastavila až levá Hromadova tyč. V 6. minutě už se ale Orlová dočkala. Agilní Kanaloš našel přesně hůl Tomáše Malíka a hostující kapitán otevřel skóre utkání (0:1).

Teprve obdržená branka jakoby probrala domácí z letargie a ti v dalších minutách notně zvýšili svou aktivitu. Šance na vyrovnání se Vsetínu naskytla při přesilovce v minutě 7., jenže z gólu se mohli radovat spíše hosté. V rychlém protiútoku obešel Kanaloš i Hromadu a jen díky nepřesné mušce a faulu jednoho z domácích nezvýšil na 0:2. Rozhodčí nicméně nařídil trestné střílení, k němuž se postavil právě Kanaloš. Ten se následně pokusil zmást Hromadu otočkou o 360 stupňů, ta mu ale vůbec nevyšla, takže zatímco útočník Orlové dokončoval svůj obrat, puk už si to hezky štrádoval směrem k modré čáře. Hromada tedy vůbec nemusel zasahovat.

V 11. minutě pak byli domácí odměněni za svůj zlepšený výkon. Vyražený puk se odrazil přímo k Petru Sochorovi a ten z mezikruží vrátil černý nesmysl do již odkryté branky (1:1). O pár minut později mohl strhnout vedení na stranu VHK Klimek, ve velké skrumáži před Žídkovou brankou ale napálil pouze tyč. Brankou neskončila ani Sochorova střela z mezikruží ani rychlý výpad Lechnera s Pokusem. V samém závěru třetiny se neprosadil ani Kanaloš, jemuž se v přečíslení nepodařilo usměrnit puk do polookryté branky, po dvaceti minutách tudíž svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 1:1.

Do druhé části sice nastoupili aktivněji hosté, byli to ale Valaši kdo udeřil. V čase 22:49 totiž zůstal za obranou Orlové zcela zapomenutý Martin Kubo. V úniku si přehodil puk na bekhend a následně nedal střelou na lapačku Žídkovi šanci (2:1). Hned poté domácí přežili oslabení a po jeho skončení udeřili potřetí. Puk doputoval po ose Kubo – Sochora až k Davidu Klimkovi, který pohotově obešel brankáře a zasunul puk do sítě (3:1). Ani hosté ale nebyli bez šancí. Szajter ale nedokázal po Mičkově střele uklidit poskakující puk do zcela odkryté branky a Kanaloš si v brejku zase vylámal zuby na Hromadovi a jeho levém betonu. Poté si zahráli Orlovští další přesilovou hru a hráli ji tak dlouho špatně, až dostali gól. Do přečíslení dva na jednoho totiž ujeli přihrávající Sochora s Tomášem Žabčíkem a zakončující bek VHK přesnou střelou potvrdil, že v posledních dnech má nebývalý apetýt (4:1).

Čtvrtá branka domácí uklidnila a uklidnila je na tolik, že o minutu a půl později vrátili Orlové branku v oslabení. Po Hromadově rozehrávce od hostující střídačky si to totiž puk nezadržitelně namířil k Jakubu Fábrymu a pro něj nebylo problémem trefit z mezikruží osiřelou svatyni (4:2). Orlová vycítila šanci a pustila se sveřepě do útočení. Několikrát na domácí branku nebezpečně dotíral Szajter, byl to však až Tomáš Malík v minutě 38., kdo znovu pohnul ukazatelem skóre. Kanaloš mu poslal krásnou přihrávku do rozevřené vsetínské obrany, hostující kapitán udělal šikovnou kličku padajícímu Hromadovi a pak již nerušeně zasunul touš do sítě (4:3). Kontaktní branka Orlovou ještě více povzbudila, poslední minuta třetiny ji ovšem vrátila zase o kus blíže k zemi. Rychlou akci Skýby a následnou koncovku ještě zastavila brusle jednoho z obránců, dorážka Tomáše Motlocha již ovšem doputovala podél nic nevidícího Žídka do sítě. Po dvou třetinách útočné podívané tak vedl Vsetín 5:3.

Úvod třetí třetiny přinesl přeci jen o něco opatrnější hokej než otevřené dějství druhé. Po faulu Hanuse v minutě 43. však stačilo Valachům jenom pár vteřin ke vstřelení šesté branky. Krásnou kombinaci rozehrál Žabčík na Kuba, ten se ve střelecké pozici ještě rozhodl poslat pas k opačné tyči kam najížděl Petr Sochora, které už stačilo pouze usměrnit puk správným směrem (6:3). O záchranu bojující hosté však ani po této brance nerezignovali a ve 48. minutě opět snížili. Z nenápadně vyhlížející akce prostřelil Hromadu Mička a bylo to znovu o dvě branky (6:4).

V zápětí se do šance dostal Fábry, který ale po zmatku v domácí rozehrávce mířil mimo a hned o minutu později v pohodě hrající Valaši trestali. Urbanovu střelu od modré vyrazil Žídek před sebe a pohotový Martin Kubo doklepl puk do sítě (7:4). Zbytek utkání již více než hokej přinášel nervozitu a množství trestů. V 55. minutě však přeci přišla ještě jedna branka. Klimek se v akci dva na jednoho rozhodl pro střelu a poslal puk přesně pod víko orlovské svatyně (8:4). Více hokejového již poslední minuty nepřinesly. V útočném utkání plném šancí tak vsetínští junioři zaslouženě přestříleli Orlovou 8:4 a upevnili si druhou příčku v tabulce.