Junioři rozstříleli Uničov

Kristýna Zigmundová • 08.01.2016

Po váhavém začátku utkání, který se jevil jako vyrovnaný, naskočili Vsetínští na vítěznou vlnu a do konce utkání nepustil Uničov do zakončení. Ten jim to ale zkomplikoval v poslední sekundě, kdy se mu podařilo navýšit na konečných 9:3. Junioři, ale mohou být spokojení. Určitě si spravili chuť po prohraném utkání s Polskem a získali další cenné bod.

LJ - 20.kolo pá 8.1.19:30
HC Uničov
9:3(2:2, 3:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Toman (Tydlačka), 5. Janošek (Toman, Rýpar), 34. Kuchařík (Vašíček), 35. Toman (Tydlačka, Stojar), 40. Janošek (Bártek, Tydlačka), 45. Toman (Tydlačka, Janošek), 50. Janošek (Tydlačka, Rýpar), 53. Kuchařík (Svozílek), 58. Janošek (Tydlačka, Toman) – 5. Vrána (Groer), 7. Výkruta, 60. Hodulák (Vrána) Rozhodčí: Vaněk – Novák, Kučera Vyloučení: 6:10 navíc Španko (VSE) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 28. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:2, 9:2, 9:3.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Bártek, Vašíček, Konopka, Svozílek, Rýpar – Španko, Janošek, Toman, Imeri, Kuchařík, Tydlačka.
HC Uničov: Motálek– Groer, Kolařík, Gatěk, Brandýs, Abraham – Minařík, Vrána, Sázel, Dušek, Dohnal, Hromádka P., Výkrota, Hodulák.

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu. Už ve 2. minutě se Vsetín dostal, zásluhou Adama Tomana, do vedení. Poté při přesilové hře svůj náskok, po střele Miroslava Janoška, Vsetín ještě navýšil. Uničov se ale nenechal zahanbit, a tak vsetínský náskok začal okamžitě stahovat. Nejprve střelou Marka Vrány a nakonec střelou Tomáše Výkruty. Toto všechno se odehrálo za pouhých 7 minut zápasu. Do konce periody se naskytlo, na obou stranách, spousty šancí jak navýšit, ale ani jeden z týmů tyto šance nevyužil ve svůj prospěch. V samém závěru periody byl po potyčce poslán do šatny vsetínský Patrik Španko, který si už nezahrál, a tak se počet vsetínských hráčů zredukoval na devět.

V druhé periodě se projevoval nejvíc Uničov, když hned dvakrát orazítkoval klec Stojara. Branku ale nakonec vytěžili domácí. Lukáš Kuchařík poslal Vsetín do brankového vedení, a hned o minutu později, ho do dvoubrankového vedení, poslal Adam Toman. Další branka přišla až v závěru třetiny, kdy Miroslav Janošek našel skulinku v uničovské obraně a okamžitě je za to potrestal.

Poslední perioda se nesla v hodně unaveném duchu, nebyla už ani tak rychlá, jako dvě předešlé. Ve 45. minutě si připsal Adam Toman hattrick a hned po pět minut později se k němu přidal i Miroslav Janošek. Uničov se ještě snažil nějak měnit výsledek, ale bezúspěšně, bylo poznat, že je přemáchá únava. Vsetínu se do konce třetiny podařilo ještě dvakrát skórovat a to především Lukáši Kuchaříkovi a opět Miroslavu Janoškovi. V poslední sekundě se ještě podařilo zkorigovat Uničovu výsledek na konečných 9:3, když Matyáš Hodulák prostřelil nic netušícího Stojara. Musíme ale také vyzdvihnout Ondru Tydlačku, který se na dnešním výsledku podílel hned pěti asistencemi