Junioři se rozloučili se sezónou vítězstvím nad Hodonínem

Jiří Kubják • 06.03.2011

Junioři Vsetína zvítězili v posledním zápase základní časti nad Hodonínem vysoko 6:0, když se hattrickem blýskl útočník David Vítek. Protože se 1.liga juniorů nehraje s play-off, skončila Valachům tímto zápasem i sezóna. Svěřenci trenéra Miroslava Kubo končí soutěž na druhém nebo třetím místě - v závislosti na utkání Prostějova s Orlovou. Do baráže o extraligu však postupuje pouze mužstvo z první pozice, kterým je celek Třebíče.

Liga juniorů, skupina Východ - 44.kolo ne 6.3.16:30
SHK Hodonín
6:0(2:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Žabčík (Valigura), 19. Klimek, 29. Vítek (Gromus), 32. Vítek (Neuwirth), 33. Žabčík (Studený), 55. Vítek (Zbranek ) Rozhodčí: Janda, Kopřiva, Urbánek. Vyloučení: 8:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0. Diváci: . 110 Střely na branku: . Průběh utkání:0:0, 6:0 .
VHK ROBE Vsetín: Šenk, od 41. Mana - Studený, Boháčik, Neuwirth, Zbranek, Stupka, Skýba, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Sochora, Tyralík, Urban, Žačík, Lechner, Klimek, Valigura, Motloch, Kozák
SHK Hodonín: Šurý, od 33.Jež - Hlavačka, Směřička, Lenkovič, Juránek, Koubek, Miklík, Kulyk, Pekár, Vrba, Běloch, Zelinka, Bilický, Navrátil.
Skýba zakončil kombinaci s Vítkem a Valigurou jen do boční kostrukce branky hostů. V 6. Minutě zahodil Valigura naprostou střeleckou tutovku z prostoru mezi kruhy. Hosté se do šance dostali až v 11. Minutě. Vrba ujel po levém křídle, ale blafák do backhendu si vsetínský golman Šenk pohlídal. O 4. Minuty později se stejný hodonínský útočník prezentuje druhým pokusem v zápase. Tentokráte Šenk schoval puk do své náruče. Na opačné straně to byli zase vsetínští, kteří v čase 16:44 ohrozili Šurého při pokusu Vítka, ale betony hodonínského golmana byli na místě. Jenže dvě minuty na to už začaly na Lapači padat branky. Nejprve v čase 18:46 při vlastním oslabením prostřelil golmana Drtičů od levého vhazovacího kruhu Žabčík a zelenožlutí vedli 1:0. Uplynulo 13. Vteřin a svěřenci trenéra Kubo zvedali ruce nad hlavu po druhé. To když David Klimek zakončil svou šanci po ledě blafákem do backhandu. Do šaten tak odcházeli po první třetině spokojenější domácí hráči.

V úvodu druhého dějství si Lenkovič připravil první šanci. Šenk vyřešil zápletku před svou brankou pohotovým zásahem lapačkou. 22. Minuta utkání a Vítek bezvadně našel před brankou Gromuse, ten vystřelil do dobře postaveného golmana Šurého. Poté se utkání odehrávalo spíše ve středním pásmu. Hodonín střežil svou obrannou modrou čáru, na které zastavoval vsetínské útoky. To vše až do osudné 29. Minuty, kdy David Vítek obkroužil branku a překvapil stadion třetí gólovou ranou. Ve 32. Minutě uplatnil Neuwirt důraz před brankou, přihrál na úplně volného Vítka do prostoru mezi kruhy a ten pohotově zakončil střelou po ledě mezi betony. 4:0. O minutu později už bylo pro zelenožluté veseleji. Vítek nahodil od modré, kde Žabčík do jeho střely vložil hůl a puk se se štěstí nakonec dostal i za záda hodonínského brankáře. 5:0. Po tomto gólu se nechal Šurý vystřídat a nahradil ho Martin Jež. Po tomto gólu se Hodonín odhodlal k aktivitě, vstřelit alespoň čestný úspěch. Jenže vsetínský brankář Šenk měl výborný den. Svými reflexivními zásahy zneškodnil šance Lenkoviče. V 37. Minutě pak čelil zásahu proti Pekárovi Do konce třetiny se nic nestalo a tak se led opouštěl za stavu 5:0

Do závěrečného dějství vystřídali golmana i Vsetín. Šenka nahradil Josef Mana. Ve 43. Minutě zahrozil Patrik Skýba, ale Jež v brance hodonínských Drtičů mu nedovolil skórovat. Utkání se vesměs už jen dohrávalo. Třetí třetina byla ve znamení dvou velkých šancí Hodonína. Obě si připravil v 51. Minutě Miklík, ovšem Mana v brance domácích byl 100%. Konečnou výhru Vsetína v poměru 6:0 pečetil hattrickem David Vítek. Vsetín si v závěrečném kole připsal tři body.