Junioři si připisují další bod. Remizovali s Kometou Úvoz 4:4

Jiří Kubják • 01.10.2010

Junoři Vsetína si připisují další remízu. Tentokráte 4:4 nad Kometou Úvoz. Dvěmi brankami se blýskl vsetínský Vítek, na druhé straně mířil stejným počtem do černého útočník Komety Křen.

Liga juniorů, skupina Východ - 8.kolo pá 1.10.16:30
HCM Warriors Brno
4:4(1:3, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: .18. Martyčák J. (Gromus), 21. Vítek (Martyčák J., Žabčík), 32. Valigura (Vítek, Martyčák J.), 46. Vítek (Tyralík) - 12. Hákl (Hájek, Krytinář), 12. Křen (Bažant, Lysoň), 16. Harmim (Bažant), 43. Křen (Harmim). Rozhodčí: Škrobák - Bartošák, Hanzlík . Vyloučení: 8:12, navíc Kubo (VSE) 2+10, Sedláček S. (KOM) 2+10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4.
VHK ROBE Vsetín: Šenk (Svoboda) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Kubo, Zbranek, Stupka, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Martyčák T., Valigura, Motloch, Martyčák J., Romanov.
HCM Warriors Brno: Guštafík (Štilárek) - Lysoň, Novoměstský, Pospíšil, Krytinář, Hájek, Sedláček, Farsa, Hemala, Novák, Bažant, Březa, Hákl, Zavadil, Beránek, Křen, Prokeš, Vít, Sedláček, Lainka, Harmim.

Valaši začali utkání náporem a usadili se v útočném pásmu. Střela Studeného z 2. minuty od modré skončila v náruči golmana Guštafíka. Hosté se do šance dostali až v 5 minutě díky Zavadilovi. Jeho pokus vyrazil Šenk do bezpečí. V minutě 7. zahrozil po levém křídle Tomáš Sedláček, ale pohotový Šenkův beton byl na místě. O pár okamžiků později se před Guštafíkovi představuje Tomáš Martyčák, který svůj pokus napálil do brankáře hostů. V 11. minutě se v tváří v tvář před vsetínským brankářem ukázal Hákl, ale narazil jen na náruč domácího golmana.

V čase 11:12 byl k vidění první gól. V přesilové hře 5 na 3 se po přihrávkách Krytináře a Hájka prosadil Milan Hákl, který prostřelil Šenka z pravého vhazovacího kruhu. Uběhlo 40. Vteřin a Kometa Úvoz zvedala ruce nad hlavou podruhé, když Šenka překonal Krytinář. V 15. Minutě se o snížení stavy snažil Vítek, ovšem jeho pokus z mezikruží vyrazil Guštafík vyrážečkou. Minutu na to se Kometa radovala po třetí. Šenk kapituloval opět z pravého křídla, tentokráte po střle Harmima 0:3. Do konce první části Vsetín ještě snížil skóre na 1:3 v přesilové hře přihrál Lukáš Gromus za branku Tomáši Martyčákovi, ten si z poza branky vybruslil a překonal Guštafíka lehkou střelou mezi betony.

Vsetín předvedl bleskurychlý nástup do druhé části . V čase 20:24 rozehrává Žabčík kombinaci a po ose Martyčák – Vítek se puk dostavá za zády Guštafíka díky druhému jmenovanému útočníkovi. 2:3. Ve 24. Minutě měl vyrovnání na hokejce Ondřej Zbranek, ale proti byla pohotová lapačka brankáře Komety. Od 27 do 30. minuty zakončovali hráči Komety své šance do tyčí. Nejprve tu pravou orazítkoval Vít, poté od modré Hájek a levou na brankové čáře si vybral Bažant.

Pravidlo nedáš, dostaneš potvrdil ve 32. minutě Valigura, který prostřelil golmana Komety. Vyrovnáno 3:3. Od poloviny zápasu Vsetín přidal nájezd 2 na 1 nedokázal proměnit Ondra, když se proti postavil pravý beton Guštafíka. 34.minuta utkání a Kometa měla velké štěstí, kdyžValigura zakončil svou střelu do dřevna. Na opačné straně střílel v 38. minutě od modré Stanisla Sedláček, ale Šenk si z jeho pokusem bez problému poradil. Druhá třetina skončila za vyrovnaného stavu 3:3

Do třetího dějství vstoupili vsetínští daleko aktivněji, důkazem toho byla šance Ondry ze 42. minuty, kterou Guštafík chytil pravým betonem. Jenže v čase 42: 53 se opět měnilo skóre a Kometa se ujala vedení 4:3. Josef Křen totiž nádherně vymetl pavučinu v levém horním rohu Šenkovy branky. Vedení hostům vydrželo jen 3. minuty. David Vítek po přihrávce Tyralíka napřáhl za modrou čáru a nádherně prostřelil brankáře v modrém dresu.

Ve 49. minutě mohl překlonit vedení na vsetínskou stranu Ondra, ale puk už za záda brankáře nedokázal doklepnout. V 52. minutě nepřekonal Guštafíka ani Tomáš Martyčák. Na druhé straně se musel činit i Šenk při pokusu Křena.

56. minuta a pokus Skyby končí na betonech golmana Komety. Hostující brankář stále udržel akcie bílomodrých nad vodou. Šance střídala šanci. Na opačném konci kluziště si zase vylámal zuby na Šenkovi Tomáš Sedláček, to běžela minuta 58. Na závěr utkání byla k vidění ještě šarvátka mezi Beránkem a Jakubem Martyčákem. Utkání skončilo 4:4 a oba celky si připsali po bodu.