Junioři v Třebíči ztratili dvoubrankové vedení a podlehli lídrovi tabulky 3:2

Filip Bazala • 10.12.2010

Dnes v podvečer sehráli vsetínští junioři boj o dva body, díky kterým se mohli dotáhnout na vedoucí Třebíč. Začali výborně a v první třetině zásluhou trefy z hole Klimka šli do vedení 1:0. O pět minut později přidal druhou branku Martin Kubo (1+1) a pro svěřence trenéra Kuba to vypadalo výborně. V další části hry, ale domácí jakoby ožili a díky i místy pasivní hře valachů dokázali srovnat stav utkání a pět minut před koncem dokonce vsítit vítězný gól. Zelenožlutí tak odjeli z Třebíče bez bodu a první postupové místo se jim tak zase o dva body navíc vzdálilo a nyní je téměř v nedohlednu.

Liga juniorů, skupina Východ - 27.kolo pá 10.12.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2(0:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Kesner (Krutiš), 32. Paták (Vysloužil), 55. Nahodil - 9. Klimek (Kubo), 14. Kubo. Rozhodčí: Blecha - Klouda, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Čtveráček, Kotrba, Belatka, Krejčí, Švaříček - Kesner, Krutiš, Šulc - Paták, vysloužil, Nahodil - Kastner, Vlašín, V. Kún.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Ondra, Boháčik, Glia, Kubo, Klimek, Vítek, Gromus, Urban, Žabčík, Lašner, Martyčák, Valigura, Motloch, Kozák

Roman Mejzlík - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, co nás čeká, a že utkání bude strašně těžké. Chystali jsme se na to, že soupeř bude hrát jednoduchý hokej a spoléhat na velice disciplinovanou obranu. První třetinu jsme prostě nezvládli, propadali jsme tam a soupeř nás za to trestal. Do hry nás vrátila až druhá třetina a série přesilových her, kdy jsme dali gól a potom důrazem vyrovnali. Třetí třetina byla čekáním na chybu, kterou udělal soupeř. Vsetín místy hrál až moc pasivně. My jsme soupeře začínali přetláčet, ale to utkání bylo ubojované. My si těch dvou bodů strašně ceníme. Někteří hráči nám omarodili a týden netrénovali. Jsme rádi, že jsme vyhráli utkání se soupeřem, který je herně disciplinovaný a není jednoduché se do šancí dostat.