Junioři vstoupili do sezóny remízou

Jiří Kubják, Radek Bařina • 11.09.2010

Nerozhodný výsledek se zrodil v souboji dvou postupových aspirantů, mezi juniory Vsetína na Šumperka. Do utkání bohatého na vyloučení vstoupili lépe Vsetínští kteří se Ondrovou brankou ujali po prvním dějství vedení. Draci sice dokázali skóre srovnat, těsně před přestávkou ale vrátil Vsetínu náskok Kubo. Ve třetím dějství Valaši bohužel nadějný náskok neudrželi, a nakonec se proto musejí spokojit s bodem za remízu 2:2.

Liga juniorů, skupina Východ - 2.kolo so 11.9.13:30
Draci Pars Šumperk
2:2(1:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Ondra (Kubo, Romanov), 40. Kubo (Lechner) - 29. Skoumal, 49. Hlavsa (Cink, Drtil). Vyloučení: 6:11 navíc Martyčák T. (VSE) - Drábek (SUM) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Ondra, Studený, Kubo, Zbranek, Stupka, Skyba, Hurtík, Romanov, Vítek, Gromus, Tyralík, Suchánek, Jordán, Žabčík, Lechner, Martyčák T., Valigura, Lukeš, Motloch, Martyčák J.
Draci Pars Šumperk: Misiorz - Doleček, Holínka, Soos, Kohout, Drtil, Galuška, Prokopec, Hlavsa, Gewiese, Svoboda, Stejskal, Vejchoda, Horváth, Cink, Drtil, Skoumal, Drábek.

Úvod utkání začal přesilovou hrou Šumperku 5 na 3. Blízko k otevření skóre byl Skoumal, ovšem jeho střela skončila vysoko nad brankou Petra Hromady. V minutě 5. se Hromadovi představil Petr Drábek, jehož pokus zpoza branky však nevedl k úspěšnému zakončení. O tři minuty později neuspěl ani Drtil z levého křídla. Vsetín se do první vážné šance dostal až v 9. minutě a hned z toho byla první branka. Od modré čáry vystřelil Žabčík, brankář Kulhavý jeho pokus vyrazil a pro Michala Ondru nebyl problém zasunout puk do odkryté brány - 1:0.

Ve 14. minutě se po pravém křídle protáhl Valigura, jeho střela skončila v lapačce brankáře Šumperka. Znovu se Valaši ozvali zhruba o minutu později, kdy Ondřej Zbranek od modré našel levý beton brankáře Kulhavého. Dvě minuty na to, měl Lukáš Gromus na hokejce druhý gól, ale narazil na boční tyč. To bylo v minutě 17. V závěru třetiny se ještě ukázal slibnou kličkou David Vítek, jenže Kulhavý měl betony na místě.

V úvodu druhé části zahrozil šumperský Skoumal, ale Hromada jeho střelu pokryl betonem. O dvě minuty později se na druhé straně vytáhl opět Zbranek a v zápětí Ondra. Golman hostů zastavil oba pokusy betony. Ve 27 minutě se do šance dostal vsetínský Martyčák, ale šumperský brankář pokryl jeho střelu z levého křídla do náruče. Vsetín útočil a šance střídala šanci. Martin Valigura prověřil Kulhavého vyrážečnku. Ve 29. minutě se měnilo skóre a Šumperk se dočkal vytouženého vyrovnání. Zasloužil se o něj Martin Skoumal po samostatné akci, když prostřelil Hromadu přesně mezi tělem a vyrážečkou (1:1).

Ve 32. minutě se do šance dostal Ondra, ovšem s jeho střelou si Kulhavý bez starosti poradil. Na opačné straně se po tzv. trmě vrmě dostal k puku Prokopec, ale nedokázal ho zvednout nad ležícího Hromadu. Do skvělé příležitosti se dostal ve 35. minutě Drtil, jeho projektil skončil na tyči. Oba brankáři se činili, na druhém konci kluziště se Kulhavý vytáhl proti střele Ondry. Do konce druhé třetiny dal o sobě vědět ještě Kubo, který v samém závěru zvýšil na 2:1, když odražený puk od akce Lechnera doklepl do sítě.

Do závěrečné třetiny šli zelenožlutí s jednobrankovým náskokem a drželi tempo hry. Důkazem toho byla ostrá střela Vítka v čase 43:18 z levého křídla. Ve 48. minutě poslal Drábek ostrou střelu od modré čáry a Hromada jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. Ještě v téže minutě se podařilo Drakům vyrovnant, když od červené čáry proměnil své sólo Luboš Hlavsa. V 50. minutě byl v dobré příležitosti před brankou Skyba, ale narazil jen na chrániče skvělého šumperského golmana. O čtyři minuty později Vsetín zavřel soupěře ve vlastním pásmu, ale Ondra, ani Lechner nenašli recept na překonání brankaře v žlutomodrém dresu.

Ve třetí třenině byl k vidění velice důrazný hokej s plno vyloučeními na obou stranách. Akcie svého celku drželi nad vodou oba brankáři. Dvě minuty před koncem se pokoušel prosadit Cink, ovšem proti byla vsetínská obrana, která ukázkově zastavila jeho průnik. Petr Hromada ještě v poslední minutě čelil samostatnému úniku Cinka, které znežkodnil svým ramenen. Oba celky se tak loučily ze zápasem za nerozhodného výsledku 2:2

Miroslav Kubo (trenér Vsetína): „Pokud jsem mluvil o vyrovnanosti soutěže, tak jsme si to v tomto utkání užili měrou vrchovatou. Nervozita, přemíra snahy - snad všechno dohromady. Prostě strašná dřina, ale výsledek jen padesátiprocentní. Nikomu nelze upřít snahu, ale pokud se neposlouchá ani dobré slovo - rada, ani razantnější domluva - nemůžeme se divit, že utkání dopadne takto. Pokora a znovu pokora. Jednoduché rešení dané situace - pokud tohle nezvládneme, nemáme šanci na úspěch. Hráči se mohou zlobit jen sami na sebe, utkání jim nepokazil nikdo, jenom oni sami. Soupeř nás potřeboval dostat k mantinelu a my i přes varování jsme tam dobrovolně a ochotně jezdili a dostávali jednu ránu za druhou a hra se drobila a drobila. Prostě - neposloucháme. Nemůžeme se proto divit tomu, že si soupeř odvezl ze Vsetína bod - já to považuji za prohru. Ale tím nechci ani náhodou snižovat soupeřův výkon, ba naopak. Svou hrou si bod minimálně zasloužil.“