Junioři zdolali Frýdek-Místek 8:4

Kristýna Zigmundová • 23.10.2015

Dnešní zápas se vsetínským juniorům vydařil na jedničku. Úvod utkání byl vyrovnaný a první dvě třetiny nebyl vítěz zcela jasný. To se změnilo ve třetí třetině, kdy si Vsetín ke svým dvěma předešlým brankám připsal ještě 6 a rozhodl tak o konečném skóre zápasu. Frýdek-Místek bohužel začal hrát pozdě, a tak nastřílel jen 4 branky. Skóre dnešního zápasu se tedy ustálilo na 8:4. Vsetín si může, po zásluze, připsat tři body a odjed se o další porvat v neděli do Karviné.

LJ - 8.kolo pá 23.10.16:30
HC Frýdek-Místek
8:4(1:0, 1:0, 6:4)
Branky a nahrávky: 14. Španko, 37. Janošek (Tydlačka), 42. Toman (Tydlačka, Rýpar), 49. Španko (Konopka, Kuchařík), 50. Janošek (Toman, Tydlačka), 51. Vašíček (Kuchařík), 57. Svozílek (Kuchařík, Vašíček), 60. Toman (Tydlačka) – 46. Zberovský (Dubčák), 47. Csapai (Daron), 51. Daron (Dubčák, Škubala), 59. Zberovský (Palacký, Ondráček). Rozhodčí: Libiger, Poruba, Adamec. Vyloučení: 6:7 . Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4.
VHK ROBE Vsetín: Bůbela – Vašíček, Konopka, Svozílek, Bártek, Rýpar – Španko, Imeri, Janošek, Toman, Tydlačka, Grygar, Tulpa, Kuchařík.
HC Frýdek-Místek: Sekula – Škubala, Csapai, Kocháň, Nikl – Dubčák, Carbol, Daron, Palacký, Heralt, Ondráček, Zberovský, Bartoň.

Jak se dalo předpokládat, favoritem dnešního zápasu byl jednoznačně Vsetín. Ten svou roli zastal bravurně a po zásluze si přidává další tři body a s 12 body dotahuje na Opavu a Havířov. První třetina nám moc akce nepřinesla a jediný světlý okamžik nastal v 13. minutě, kdy po trestném střílení proměnil Patrik Španko. Zbytek třetiny se nesl v uvolněném duch, kdy Vsetín dokazoval svoji převahu v útočném pásmu a Frýdek-Místek musel jenom bránit.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta předešlá. Opět se zde dovedl prosadit Vsetín a to přesnou střelou, pod kterou se podepsal Miroslav Janošek. Frýdek-Místek znovu zaostával za domácími a jeho jakákoli snaha o vyrovnání byla okamžitě zastavena jak domácí obranou, tak skvělým brankářem Jaroslavem Bůbelu. Vsetín mohl na své konto připsat větší množství branek, ale hostující gólman Ondřej Sekula jim žádnou branku nepustil zadarmo. Proto se do kabiny odcházelo za stavu 2:0 a mohlo se zdát, že to Frýdek-Místek vzdá.

Třetí třetina pouze vyvrátila pochyby o tom, že je Frýdek-Místek slabý soupeř. Vsetín sice vstřelil na začátku další branku, to ale rozjelo šňůru branek, které padaly v rozmezí několika minut. Po proměněné střele domácího Adama Tomana, následovali dvě branky Frýdku-Místu, pod které se podepsali Daniel Csapai a Lukáš Zberovský. Následovali další skvělé branky, které nakonec skončili na konečném skóre 8:4. Za skvělou práci se musí jistě pochválit domácí Ondřej Tydlačka a Lukáš Kuchařík a za hosty Adam Daron. O další body se Vsetín porve už v neděli s Karvinou.