Junioři zdolali Havířov v samostatných nájezdech

Kristýna Zigmundová • 22.01.2016

Začátek utkání byl vyrovnaný, vše se ale změnilo ve druhé periodě, když se Havířov dostal do brankového náskoku, a vše vyvrcholilo, když byl ve třetí periodě o dvě branky před Vsetínem. Domácím se ale nakonec podařilo uhrát remízu a v samostatných nájezdech rozhodl Lukáš Kuchařík, kam poputuje druhý bod. Vsetín se tedy může radovat ze zisku dvou bodů a vítězství na domácím ledě.

LJ - 24.kolo pá 22.1.20:00
5:4sn(1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky:17. Kuchařík, 27. Janošek (Vašíček, Kuchařík), 45. Janošek (Vašíček, Stojar), 57. Grygar (Svozílek, Vašíček), rozh. náj. Kuchařík – 18. Bednář (Stružík, Dobrzynski), 25. Heinzl (Bednář), 32. Bednář, 41. Polák R. (Polák E.). Rozhodčí:Vaněk – Goňa, Kurtin.Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2.V oslabení: 1:0.Diváci: 36.Průběh utkání: 0:0,1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Nadymáček, Vašíček, Svozílek, Rýpar, Konopka – Imeri, Janošek, Vilém, Sušeň, Kuchařík, Grygar.
AZ Havířov: Turšner – Chruk, Bednář, Trombik, Heinzl – Němec, Dobrzynski, Stružík, Polák R., Polák E., Baláš, Rzekanowski.

Do začátku utkání vstoupili lépe domácí, to se ale změnilo ve 2. minutě, když byl vyloučen vsetínský Marek Nadymáček a hra se přesunula před Stojara. Richard Polák měl mnoho šancí Stojara prostřelit, ale vsetínský gólman byl bezchybný. V 8. minutě si i domácí zahráli přesilovou hru, která naskytla mnoho šancí, ale ty byly také nevyužité. Nejblíže gólu byl domácí Ondřej Grygar, ale kotouč mířil vždy mimo branku. Poté se hra přesunula opět před Stojara, ten ale dokázal, proč je v týmu jednička, a tak se hosté z gólu radovat nemohli. To neplatilo o domácích. V 17. minutě se to podařilo Lukáši Kuchaříkovi. Před brankou mu stínili tři hráči a několikrát se mu nepodařilo prostřelit havířovskou obranu. Nakonec ale zvolil jinou metodu. Kotouč nahodil nad hlavy havířovských hráčů a, ať už úmyslně, nebo ne, se mu podařilo dostat kotouč obloučkem za záda nic netušícího Turšnera. Hned na to, v 18. minutě, ale potrestal Valachy Lukáš Bednář, který z chyb vsetínských obránců, vydobyl vyrovnávací branku.

Druhá perioda začala pro domácí přesilovkou, bohužel nevyužitou. V 24. minutě byl ale vyloučen domácí Dominik Sušeň, za příliš mnoho hráčů na ledě, a Havířov moc nelenil a ve 25. minutě se, zásluhou Adama Heinzla, dostal do vedení. Valaši na sebe nenechali dlouho čekat a ve 27. minutě přišla odpověď v podobě branky Miroslava Janoška. Ten, společně s Lukášem Kuchaříkem a Vojtěchem Vašíčkem, sehrál perfektní akci přes celé hřiště, a tak se Valaši mohli radovat z vyrovnání. Havířov se dostal pod tlak a domácí si zahráli přesilovku 5 na 3, bohužel ale jen chvíli, protože na trestnou putoval i domácí Lukáš Kuchařík. Přesilová hra zůstala nevyužitá, a tak se na další gól muselo počkat až do 32. minuty. Lukáš Bednář se dostal do úniku a přesnou střelou, nad lapačku Stojara, dostal svůj tým do vedení. Domácí Kamil Rýpar ještě dostal přihrávku na modrou, a zasáhl branku, ale ta nebyla uznána, protože jí předcházel ofsajd. Do šaten šli jako prozatímní vítězové hosté.

Vstup do třetí periody se podařil lépe hostům. V 41. minutě se dostali, zásluhou Richarda Poláka a Ericha Poláka, do dvoubrankového vedení. Valaši ale ve 45. minutě snížili brankový náskok Havířovu. Miroslav Janošek, společně s Vojtěchem Vašíčkem a Lukášem Stojarem, prostřelil Turšnera. Vsetín se v tuto chvíli dostal do ráže a zasypával Turšněra salvou střel. Ten ale vypadal, že už nic nepustí. To se změnilo v 57. minutě, když se Ondřeji Grygarovi podařilo, na několikátý pokus, prostřelit Turšnera a bylo vyrovnáno. Havířov se ještě tři poslední minuty snažil zápas rozhodnout, to se mu ale nepodařilo.

Prodlužování se nekonalo, a tak se přeskočilo rovnou na nájezdy. Jako první jel Vojtěch Vašíček, který střelou nad lapačku, proměnil. Ve druhé sérii se naopak podařilo proměnit hostujícímu Lukáši Bednářovi. Oči se pak upnuly na vsetínského kapitána Lukáše Kuchaříka, který se ale svou střelou nemýlil. Osud Havířova mohl ještě změnit Erich Polák, ten ale na Stojara nevyzrál. Vsetín si tedy z domácího ledu odnesl dva body a ukončil tak sérii proher.