Mladší dorost přejel draky ze Šumperka

Filip Bazala • 12.12.2010

Jako jasní favorité dnes nastupovali mladší dorostenci Vsetína k utkání proti Šumperským drakům, kteří letos ještě nevyhráli ani jedno utkání. Domácí se do soupeře hned prvních minut zakousli s velkou chutí a vytvořili si dvoubrankový náskok. Draci nic nevzdávali a po dvou přesilovkách ve druhé třetině dokonce srovnali utkání. Valaši senzaci nedovolili a v druhé polovině utkání přidali pět branek, které jim zajistili nakonec bezpečné vítězství 7:2. Martin Helešic se stal nejproduktivnějším hráčem utkání, když jeden gól sám vsítil a na další tři přihrál.

EMD - 20.kolo ne 12.12.14:00
Draci Pars Šumperk
7:2(2:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky VHK: 17. Děrkas (Malý), 19. Abdul (Helešic), 33. Grygar (Helešic), 35. Abdul (Žabčík, Vašíček), 40. Malý (Děrkas, Helešic), 51. Helešic (Kuchařík), 59. Hořanský (Malý, Děrkas). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 7:2.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Svoboda) - Vašíček, Pisklák, Svozílek, Ščotka, Žabčík, Běhula, Skalák - Hořanský, Helešic, Abdul, Grygar, Motloch, Kuchařík, Malý, Děrkas, Forch, Tydlačka, Mikula.
Draci Pars Šumperk: Lukáč - Adam, Vomel, Kukula, Skopal, Spurný - Holický, Strýček, Ondráček, Kuka, Muller, Zouhar, Vlásek, Polách, Végh.

Utkání začalo náporem domácích, kteří dokázali svého soupeře v první třetině jasně přestřílet poměrem 16:3. První branka však přišla až v 17. minutě, kdy po přihrávce Malého uklidil kotouč do šumperské sítě Děrkas. Druhá branka padla o dvě minuty později a tentokrát to byl Abdul, kdo prostřelil hostujícího gólmana. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 2:0

Valaši trochu uspokojeni svou hrou vyrobili několik faulů, po kterých draci zahrávali přesilové hry a také je dokázali využít a to hned dvě. V polovině zápasu tedy bylo skóre 2:2 a domácí měli co dělat. Naštěstí pro domácí se ve 33. minutě po přihrávce Helešice trefil Grygar a dodal domácím opět trochu čerstvého vzduchu do plic. O dvě minuty později domácí opět odskočili o dvě branky po trefě Abdula. V závěru třetiny se ještě trefil Malý a bylo "vymalováno".

Třetí třetinu už domácí prakticky jen kontrolovali stav zápasu, kdy hosty k ničemu závažnějšímu nepustili a naopak sami ještě přidali dvě branky, první v 51. minutě, kdy přesně mířil Helešic a v 59. pečetil skóre po své trefě Hořanský. Domácí Vsetín tak v pohodě zvládl utkání a zvítězil zaslouženě 7:2.