Mladší dorost ztratil vedení a nakonec podlehl Vítkovicím 4:2

Filip Bazala • 07.01.2011

Zápas letos suverénních Vítkovic proti Vsetínu začal lépe pro hosty, kteří svého soupeře zaskočili rychlým gólem a výbornou hrou v první třetině, která ale více branek nepřinesla. Ve druhé třetině opět brzo skórovali hosté a znovu to byl výborně hrající Martin Helešic, který navýšil skóre na 0:2. Domácí po pár vteřinách dokázali snížit a později i vyrovnat díky častým trestům hostů. Vítkovice senzaci nedovolili a zvítězili po šedesáti minutách 4:2.

EMD - 23.kolo čt 6.1.
HC Vítkovice Ridera
4:2(0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Česlík (Rimmel), 36. Česlík (Puzič), 38. Ollender (Rimmel, Stanke), 56. Churý - 1. Helešic (Žabčík), 24. Helešic (Mikula). Rozhodčí: Rapák - Krakovčík, Lazecký. Vyloučení: 6:6 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 95. Střely na branku: 32:28 Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC Vítkovice Ridera: Svoboda - Charvát M., Illeš, Churý, Ollender, Rudl, Adamík, Smrčka, Stanke, Schwarz, Rimmel, Česlík, Puzič, Řehák, Stránský, Laryš, Kafka, Krenželok, Charvát A.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Ščotka, Svozílek, Skalák - Mikula, Helešic, Forch - Grygar, Kuchařík, Abdul - Hořanský, Děrkas, Tydlačka.

Utkání začalo lépe pro hosty, kteří se hned v první minutě zápasu dostali do vedení 1:0 zásluhou Martina Helešice, jenž přesně mířil po přihrávce Žabčíka. Vsetín, který přijel do Vítkovic jako outsider, ovšem domácí hráče překvapil a dobrým pohybem dostával domácí většinu času do úzkých a jen zásluhou brankáře Svobody mohli Ostravané být po první třetině rádi, že je to pouze 0:1.

Ve druhé třetině se opět brzo skórovalo a opět to byl Martin Helešic, který odehrál výborné utkání a poslal hosty do vedení 0:2. Vítkovice další inkasovaná branka nakopla a během pár vteřin dokázali snížit na 1:2 díky trefě Česlíka. Domácí začali díky častým trestům pro Valachy mít více ze hry a to se taky projevilo na skóre, kdy ve 36. minutě srovnal stav utkání opět Česlík. Ve 38. minutě už šli domácí do vedení po přesilové hře, kterou využili zásluhou trefy Ollendera.

Třetí část přinesla opatrnější hokej než jsme byli zvyklí do třetí třetiny vidět, ale i tak se našlo pár slibných šancí, která ovšem oba Svobodové dokázali zlikvidovat. V 54. minutě měl Vsetín možnost vyrovnat, když zahrával přesilovou hru, ale po chybě ve středním pásmu se jim utrhl Churý a ten svou šanci proměnil ve vítězný gól na 4:2. Hosté už s výsledkem nedokázali nic udělat a domácí tak nakonec opět zvítězili.