Mladší dorostenci jsou ve formě! Tentokrát to odnesl rival ze Zlína

Filip Bazala • 31.01.2011

Mladší dorostenci Vsetína jsou poslední zápasy ve velké formě a každým kolem jsou blíž a blíž ke druhému místu zaručující postup do dalších bojů. Vítězství ve Zlíně, se ovšem vůbec nerodilo lehce. Berani vedli už 3:1 a se žlutozelenými to vypadalo zle. Ukázalo se však velké srdce svěřenců trenérů Žilky a Štrauba, kteří zápas ještě dokázali otočit na 3:4. Zlínští na konci utkání ještě dokázali srovnat a tak přišlo na řadu prodloužení, ve kterém vystřelil Vsetínu vítězství Ščotka. Výborné utkání odehrál Kuchařík, který zaznamenal hattrick a jednu asistenci k tomu.

EMD - 27.kolo ne 30.1.12:00
Berani Zlín
4:5p(1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Velčovský (Hlaváč), 28. Galuška (Velčovský, Hlaváč), 28. Řezníček (Zaremba), 57. Hladiš (Velčovský) - 25. Kuchařík (Abdul), 36. Kuchařík (Grygar, Abdul), 38. Kuchařík (Grygar, Forch), 44. Forch (Helešic, Žabčík), 62. Ščotka (Kuchařík). Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5.
Berani Zlín: Haloda - Galuška, Dalajka, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Janás, Kobylík Jan, Kužílek, Maršálek, Melicharek, Pavlůsek, Pelánek, Rod, Procházka, Bumbál, Řezníček, Stuchlík, Velčovský, Vyoral, Zaremba
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Ščotka, Svozílek, Skalák - Forch, Helešic, Malý, Grygar, Kuchařík, Abdul, Hořanský, Tydlačka, Mikula, Christov.

Aktuální pohled na tabulku MDO skupiny východ

Derby dvou Valašských celků, kteří už po lety patří k těm největším rivalům v republice začalo svižným hokejem na obou stranách. V sedmé minutě přišla přesilová hra pro domácí a v osmé minutě i první gól zápasu, kdy za Svobodovy záda dostal kotouč Velčovský a domácí se mohli radovat. Zlín v této části hry měl mírně navrch a určoval tempo. V osmé minutě přišla přesilová hra i pro hostující, ale přesilovka se jim vůbec nepovedla. Domácí měli dále trochu více ze hry, ale jen do dvanácté minuty, kdy přišla další přesilovka pro Vsetín. Početní výhodu, ale hosté opět nevyužili, ovšem začali více bruslit a domácí měli sem tam problémy vsetínským nájezdů odolávat. Na štěstí pro zlínské hráče už hosté do konce třetiny vstřelit branku nedokázali a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Berany.

Druhá dvacetiminutovka začala obdobně jako ta první a hned z toho bylo vyloučení a přesilovka pro domácí. Scénář z první třetiny se ovšem neopakoval, kdy zelenožlutí dostali branku, ale tentokrát úspěšně početní nevýhodu ubránili. V pětadvacáté minutě přišel brejk hostů, kdy se do akce dva na jednoho pustili Abdul s Kuchaříkem a druhý jmenovaný srovnával stav na 1:1. Zlínské kluky obdržený gól nakopl a vynutili si tlak, který měl za výsledek vyloučení vsetínského hráče. V přesilové hře nahrál Velčovský Galuškovi a ten vrátil Beranům vedení 2:1. O dalších 35 vteřin později už domácí vedli 3:1 Zaremba si vyměnil kotouč s Řezníčkem a ten poslal Zlín do dvoubrankového trháku. Vsetín po studené sprše jako kdyby přimrzl k ledu a domácí hráči v této části zápasu ovládali prostor na hřišti a jen díky velkému štěstí a skvělému Svobodovi neinkasovali domácí další branky.

Zelenožlutí se začali probírat až ve třiatřicáté minutě, kdy se jim naskytla početní výhoda, kterou ve 36. minutě využil opět Kuchařík, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou domácích - 3:2. Vsetínským tato branka velmi pomohla a hned jich byl plný led. Ve 38. minutě dostal přihrávku od Grygara do mezikruží v útočném pásmu Kuchařík a přesnou ranou nad beton rozvlnil síť domácí branky a završil tak svůj hattrick a navíc srovnal stav utkání. Domácí tým ve druhé části nevyužil tři přesilové hry čehož nakonec mohl litovat, protože ztratili dvoubrankové vedení a do kabin se po čtyřiceti minutách šlo za stavu 3:3.

Ve třetí třetině pokračoval svižný hokej na obou stranách a diváci, kteří přišli do PSG arény sledovat tento zápas mohli na vlastní oči sledovat kvalitní derby. Ve 44. minutě mohli přihlížející sledovat další rozsvícení červeného světla za brankou domácích, když se nejlépe před brankou Zlína zorientoval Forch a uklidil touš do horního růžku domácí branky - 3:4. Vsetínští se vůbec poprvé v utkání ujali vedení a měli našlápnuto za vítězstvím. Na hřišti vypukl v této části hotový festival zahozených a šancí a skvělých zákroků gólmanů na obou stranách. Domácí tým nevyužívá další přesilovou hru. Zlín udeřil až v 57. minutě, kdy stav utkání srovnal Hladiš po přihrávce Velčovského, který odehrál výborné utkání. Poslední dvě minuty si hosté ze Vsetína zažili peklo, když šli po dvou vyloučeních do tří. Naštěstí pro zelenožluté tato výhoda trvala jen osm vteřin, protože domácí hráč fauloval a musel na trestnou lavici. Zlín přesilovou hru nevyužil a po šedesáti minutách tedy derby skončilo 4:4.

Do prodloužení vstoupili oba celky aktivně a otestovali gólmany na obou stranách. V 62. minutě přišla rozhodující akce zápasu. Vsetín dostal pod tlak domácí tým v útočném pásmu, kterým se nedařilo vyhodit a vyústila z toho následující akce. Kuchařík zachytil kotouč ještě v pásmu, přihrál na modrou Ščotkovi a ten nekompromisní bombou od modré čáry do horní části branky zařídil Vsetínu o bod navíc. Domácí brankář tuto střelu absolutně neviděl přes zakrytý výhled. Obrovská radost hostujícího Vsetína a utkání tak v prodloužení končí 4:5.