Mladší dorostenci nezvládli druhou třetinu a podlehli Olomouci

Filip Bazala • 12.10.2010

Mladší dorostenci dnes přivítali na svém ledě HC Olomouc. Vsetínští proti favorizované Olomouci vjeli na led v dobré formě a se statistikou ani jednoho prohraného utkání na domácím hřišti. Utkání bylo sehráno ve vysokém tempu a s mnoha hezkými akcemi. Domácí bohužel na svého soupeře z Olomouce nestačili a hlavně kvůli pokažené druhé třetině, kdy hosté dokázali nasázet 5 branek prohráli 3:7. Vsetín příští kolo zajíždí na led Zlína, kde bude k vidění určitě zajimavý hokej s nádechem derby.

EMD - 8.kolo út 12.10.15:00
HC Olomouc
3:7(1:1, 0:5, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Vašíček (Abdul, Kohout), 53. Kohout (Abdul), 55. Forch (Motloch) - 11. Pavlovský (Čamek, Horák R.), 26. Augustin (Konečný, Vrána), 29. Konečný (Augustin), 33. Galeta (Majer, Pavlovský), 34. Minařík (Beták), 37. Kočiřík (Minařík, Beták), 55. Minařík (Kočiřík, Beták). Průběh utkání:1:0, 1:1, 1:6, 3:6, 3:7.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (34.Svoboda) - Ščotka, Hajda, Skalák, Vašíček, Svozílek, Hryciow, Krček, Krátký - Abdul, Motloch, Kohout, Hořanský, Pokorný, Forch, Kuchařík, Děrkas, Christov.
HC Olomouc: Motálek (Pospíšil) – Kropáč, Rašner, Zbořilák, Majer, Horák, Brandýs, Hrabica, Vrána, Konečný, Augustin, Minařík, Kočiřík, Čamek, Pavlovský, Němčák, Dittrich, Beták, Galeta, Sázel.

Utkání počalo vyrovnaným útočným hokejem na obou stranách. Do vedení mohli jít prvně hosté, když se domácí nechali dvojnásobně vyloučit, hosté ale svou šanci nevyužili a tak šli do vedení domácí. V 10. minutě přišla přesilovka zelenožlutých a po hezké kombinaci Abdula s Kohoutem střílel první branku zápasu Vašíček. Radost domácím dlouho nevydržela přesně 53 vteřin po radosti přišel protiútok hostů a Pavlovský vyrovnal. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vběhli hosté na led s obrovskou chutí a hned v 26. minutě poprvé převahu zužitkoval po sehrané akci Augustin. Dvě minuty později hosté opět přehráli domácí a zvýšili stav po střele Konečného na 1:3. V polovině zápasu už to bylo 1:4, kdy po hezké akci propálil Vlacha Galeta. Domácí ve druhé části absolutně nestačili soupeři a ti tak ve 34 minutě mohli vstřelit další gól po akci na jejímž konci stál Minařík. To už bylo moc pro domácího Vlacha a ten připustil místo druhému branaři Svobodovi. Ten se v brance ještě pořádně ani nezahřál a už lovil kotouč ze své sítě po střele Kočiříka. Po druhé části mohli být hosté spokojeni, protože za stavu 1:6 šli do třetí třetiny už jako téměř jistí vítězové.

Domácí po studené sprše ze druhé části ještě chtěli zkorigovat výsledek a tak přišlo mnoho šancí z jejich hokejek v této části, ale výborně podržel mužstvo hostující gólman. Vsetín dokázal převahu zužitkovat až v 53. minutě a byl to Kohout, který snižoval na 2:6. Dvě minuty po této události přišla naděje pro Vsetín, protože snížili stav už jen na tři branky a jmenovitě to byl Forch kdo dostal kotouč za Olomouckého gólmana. Olomoučtí ovšem dokázali týmového ducha a ihned po vhazování střílí poslední branku zápasu Minařík, který zpečetil skóre zápasu 3:7.