Mladši dorostenci nezvládli zápas s Olomoucí a šance na druhé místo se uzavřela

Filip Bazala, Ondřej Kubát • 20.03.2011

Od půl dvanácté dnes rozehráli v Olomouci mladší dorostenci Vsetína boj o druhé místo. Vstup do utkání se jim vůbec nepodařil a po první třetině děkovali brankáři Vlachovi za to, že stav byl pouze 2:0 v jejich neprospěch. Olomouc však v další části hry ještě přidala na tempu a vytvořila si náskok až na 7:0. Ve třetí třetině už domácí kontrolovali hru a Vsetín si tak odváží z Olomouce velký příděl v poměru 8:3. Šance na druhé místo se tímto výsledkem definitivně uzavřela.

EMD - 35.kolo ne 20.3.11:30
HC Olomouc
8:3(2:0, 4:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 3. Konečný (Beták, Rašner), 11. Beták (Augustin), 24. Augustin (Kropáč), 25. Brandýs (Markl), 28. Minařík, 37. Kropáč (Kočiřík), 45. Vrána (Čamek), 59. Markl (Augustin) – 48. Forch (Hajda), 56. Kuchařík (Abdul), 60. Motloch (Mikula). Rozhodčí: Novotný – Cik, Kika. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 57:21. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:2, 8:3.
HC Olomouc: Motálek (Málek) – Kropáč, Nesvadba, Rašner, Zbořilák, Majer, Horák R., Brandýs, Pokora – Vrána, Konečný, Augustin, Minařík, Markl, Kočiřík, Čamek, Pavlovský, Horák J., Galeta, Málek, Beták.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Svoboda) – Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Hajda, Svozílek – Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Mikula, Tydlačka, Malý, Helešič.

Oba týmy se na utkání pořádně připravily, šlo totiž o hodně. Vsetínští však začali hodně ospale a po první části po mizerném výkonu prohrávali o dvě branky. Už ve třetí minutě se zblízka důrazem prosadil Martin Konečný, v jedenácté minutě pak chytrou tečí zvyšoval vedení Mory Šimon Beták.

Navíc ještě Olomouc spálila dalších několik šancí, ta největší Vránova skončila na břevnu. Hostům nepomohl ani brzký oddechový čas, který si kouč Žilka vyžádal již v 10. minutě.

Druhá část byla kopií té první, jen s tím rozdílem, že Kohoutům se více dařilo v koncovce. Postupně se prosadili Vojtěch Augustin, Jan Brandýs, František Minařík a Jan Kropáč.

I hosté však měli šanci, to když ve čtyřiatřicáté minutě uháněl na Motálka Motloch, ale Robert Horák mu zezadu čistě vypíchl puk.

V úvodu třetí části pak pohodu na domácích hokejkách demonstroval Marek Vrána, který z úhlu střílel pod víko a zvýšil na 7:0. Vzápětí se Valachům podařilo snížit, po individuální akci se trefil Jan Forch, pět minut před koncem pak zužitkoval Abdulovu přesnou přihrávku po přečíslení Lukáš Kuchařík.

V úplném závěru pak přidal osmý gól Olomouce Tomáš Markl, na konečných 8:3 pak uzavřel vsetínský Lukáš Motloch.

Olomouc tak získala důležité tři body a příští neděli si v Třinci může zajistit postup na mládežnické mistrovství České republiky. To se koná na přelomu března a dubna v Pardubicích.

Filip Hrbatý (HC Olomouc): Se zápasem jsem víceméně spokojen. První dvě třetiny jsme hráli podle našich představ, kluci bojovali, tlačili se do brány. Konečně se také prosazovali i gólově. Ve třetí části trochu polevili, neplnili už to, co měli. I tak jsem ale spokojen a doufám, že podobně budou vypadat i naše další utkání.

Libor Žilka (VHK Vsetín): Věděli jsme, že zápas bude velmi těžký a že Olomouc bude na nás připravená. To se také potvrdilo. Na začátku utkání jsme smolným gólem prohrávali, poté domácí odskočili na dva nula. Vybrali jsme si time-out, řekli si i něco v šatně, ale ve druhé třetině nás Olomouc jasně přehrála, byla o třídu lepší. Zaslouženě vyhrála.