Mladší dorostenci padli v Havířově

Filip Bazala • 30.11.2011

Mladším dorostencům se nedaří a ani tentokrát přes špatný výkon domácího Havířova nedokázali svého soupeře porazit. Bylo to hlavně kvůli nemohoucnosti dát branku v prvních dvou třetinách. Ve třetí třetině domácí zabojovali a strhli vítězství jasně na svou stranu. Valaši už tak šest utkání čekají na výhru. Třeba se jim podaří šňůra protrhnout v neděli, kdy doma přivítají Porubu.

EMD - 17.kolo st 30.11.18:15
6:2(1:0, 1:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 7. Kotala (Pacas), 26. Kotala (Trombik), 42. Pořízek (Bednář, Chroboček), 43. Pacas (Kotala), 51. Bednář (Pořízek), 52. Bednář (Pořízek, Fejko) - 44. Ngo (Pisklák), 50. Škrabánek (Miko). Rozhodčí: Grimm - Hála, Zachara. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.
AZ Havířov: Šimeček - Heinzl, Chroboček, Medve, Mareček, Trombik, Kiss, Ďurkáč - Kotala, Stružík, Pořízek, Fejko, Peterek, Pacas, Polak E., Holeš, Puffer, Bednář
VHK ROBE Vsetín: Holub (od 44. Gerža) - Pisklák, Svozílek, Běhula, Vítek, Januška, Chrástecký - Světlík, Vojkůvka, Mikula, Tydlačka, Škrabánek, Miko, Janošek, Riška, Ngo

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Poté co ve 3. minutě Stružík v dobré pozici před hostujícím gólmanem trefil jen jeho tělo, dostali šanci vstřelit branku hosté. Domácí jim totiž nabídli v 7. minutě přesilovku, ale skóre se se v ní měnilo na straně oslabeného týmu. Jakub Kotala sebral hostům puk a perfektně provedeným blafákem a střelou do horního růžku otevřel skóre. Z dalších šancí ve zbytku třetiny už je ale potřeba zmínit jen domácí Kotalu a Bednáře a vsetínské Vojkůvku s Tydlačkou – všichni však v zakončení neuspěli.

Druhou třetinu začali domácí o něco lépe, což dokumentovala pěkná křídelní akce Bednáře ve 25. minutě, ale skóre se měnilo až o dvě minuty později. To si vzal puk u mantinelu opět Jakub Kotala, natlačil se před vsetínskou branku a střelou nad beton Davida Holuba zvýšil na 2:0. Následující desetiminutovka jako by se, i přes přesilové situace hostů, snad ani nehrála. Nadějnou střeleckou situaci si vytvořil svým únikem až ve 35. minutě Kotala, ale hostující obránce mu za pomocí své hokejky znemožnil zakončit. V závěru třetiny se začala probouzet první útočná řada AZetu, ale prozatím své velké šance ani Bednář, ani Fejko s Pořízkem neproměnili.

Podobné to bylo ještě i ve 42. minutě, když Bednářova krásná střela zazvonila o břevno vsetínské branky. Jenže už za minutu to, pár vteřin před koncem přesilovky, domácím vyšlo a Radek Pořízek zvýšil na 3:0. A stihla se odehrát pouze další minuta a AZet už vedl o čtyři branky. To Lukáš Pacas proměnil zblízka v gól Kotalovu přihrávku.

Vypadalo to, že utkání začíná být rozhodnuto, ale bojovní hosté byli jiného mínění. Za dvacet vteřin totiž Michal Ngo milimetrově přesnou střelou o tyčku snížil a Vsetínští rázem ožili. Vyměnili také gólmana (Dominik Gerža vystřídal Holuba) a za svou aktivitu byli v 50. minutě odměněni snížením na 2:4. Nedůraz domácí obrany potrestal Martin Škrabánek.

Jenže domácím stačilo 20 vteřin na odpověď. Lukáš Bednář v situaci 2 na 1 svou bruslí se štěstím poslal puk popáté do vsetínské branky. A neuplynula ani další minuta a AZet už vedl znovu o čtyři góly. Po krásné kombinaci s Fejkem a Pořízkem zakončoval Lukáš Bednář prakticky do prázdné branky. A protože v poslední velké šanci zápasu vychytal Gerža v 54. minutě Pořízka, skončilo utkání vítězstvím AZetu 6:2.

Darek Stránský (HC AZ Havířov): Z naší strany to byl asi nejhorší výkon sezóny. Nedařilo se lídrům týmu a to se přeneslo i na ostatní. Nebýt v prvních dvou třetinách brankáře Šimečka a útočníka Kotaly asi bychom nejen že nevedli, ale spíš prohrávali. Nedostatky ve hře jsme eliminovali nasazaním a v závěrečné třetině už jsme vítězství potvrdili. Spokojenost je přesto jen s výsledkem.