Mladší dorostenci poprvé venku bodovali

Václav Trávníček • 03.10.2010

Torzo vsetínského týmu nastoupilo v neděli dopoledne k dalšímu zápasu exraligy mladšího dorostu v Porubě. Proti Ostravanům nastoupili Valaši v pouhých čtrnácti lidech, přesto doslova urvali plný bodový zisk. Utkání bodově vyšlo útočníkovi Adamu Hořanskému, jenž vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál. Vsetínští mladší dorostenci tak na čtvrtý pokus poprvé venku bodovali.

EMD - 7.kolo ne 3.10.
HC RT TORAX Poruba 2011
4:6(0:1, 2:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 21. Pěnčík, 21. Gola (Rataj), 50. Pěnčík (Csomor, Rataj), 59. Rataj (Maček) - 15. Abdul (Hořanský), 26. Vašíček (Hryciow), 28. Kuchařík (Hořanský, Forch), 52. Abdul (Motloch), 52. Hořanský, 60. Hořanský. Rozhodčí: Michálek - Havel, Konvička. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Štěpán, Trefil, Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Děrkas, Ščotka, Hryciow, Vašíček, Krček, Hajda, Svozílek, Christov
Bez marodů Helešice, Malého a Kohouta měli trenéři Žilka a Štraub s poskládáním sestavy velké problémy. Při hře na tři kompletní útoky tak museli zaskakovat za chybějícího devátého útočníka hráči z prvních dvou pětek. Hra měla od začátku velice rychlé tempo. Domácí několikrát nebezpečně vyzkoušeli vsetínského Vlacha v brance. Z úvodního tlaku ale Porubští nevytěžili nic a tak první gól vstřelili Vsetínští, kteří v půli třetiny kontrolovali hru. Hořanský zatáhl puk po křídle a předložil Abdulovi přihrávku před branku, kterou vsetínský forvard dokonale zužitkoval. Do konce třetiny měl Vsetín několik velkých šancí včetně břevna nastřeleného Motlochem, skóre se ale nezměnilo.

To na začátku druhé třetiny se měnilo tak divoce, že časoměříci měli problémy všechny změny stihnout zahlásit. Do času 20:48 totiž Vsetín už prohrával 1:2. nejdříve Pěnčík prostřelil Vlacha od modré, hned po vhazování zkoprnělé vsetínské zmrazil Gola po přihrávce Rataje. Žlutozeleným trvalo přesně 5 minut než se dokázali zmátořit. Dopomohla jim k tomu nedisciplinovanost domácích. Dvěma fauly v rychlém sledu nabídli Vsetínským přesilovku 5:3, navíc vzápětí okořeněnou dalším dvouminutovým trestem za zdržování hry (vyhození puku). Hned první dvojnásobnou výhodu využil Vašíček, který po přihrávce Hryciowa prostřelil od modré všechno, co mu stálo v cestě. O dvě minuty později po přihrávce na ose Forch - Hořanský ukončil sérii trestů Porubských gólem Kuchařík. Do konce třetiny se i přes několik velkých šancí na obou stranách skóre neměnilo.

Převaha z první a druhé třetiny, kterou Vsetín nedokázal přetavit ve výraznější gólový účet, žlutozelené ve třetí třetině mohla hodně mrzet. U hráčů se začala projevovat únava způsobená okleštěnou sestavou a otěže utkání začali pomalu ale jistě přebírat domácí. V padesáté minutě se po splupráci Csomora a Rataje prosadil Pěnčík a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později ale v té době ojedinělý výpad Motlocha uklidil do branky Abdul a hned po vhazování na středovém bodě ujel po levém křídle Hořanský a byť byl tísněn dotírajícím obráncem, dokázal vystřelit. Brankář Maček sice na střelu zareagoval, ale nedostal puk pod kontrolu a ten se po jeho zádech dokutálel do branky. Stav 5:3 vydržel až do poslední minuty. To ale domácí nastartovaní několika přesilovkami Vsetínské doslova mleli. Vytěžit z obrovského tlaku ale dokázali jediný gól, kdy se před Vlacha prosmýkl Rataj a brankoviště bekhendem zavěsil pod víko. Závěrečnou power-play ale sympaticky hrající ostravští ale nezvládli, když pustili Hořanského s pukem až na svoji obranou modrou a ten se do prázdné branky nemýlil.

Po odehraných 7 kolech vévodí tabulce Vítkovice s plným bodovým ziskem a impozantním skóre 59:9. V tomto kole si ve zlínské PSG hale doslova pohráli s jedním z aspirantů na příčky nejvyšší a domácí hokejisty rozdrtili 7:0. Druhá je Olomouc s patnácti body - ta si dnes udržela také čisté konto v Přerově (5:0), třetí je AZ Havířov s 13 body, který doma rozmetal Třinec 9:2. Čtvrtý Vsetín, pátý Třinec a šestý Zlín mají shodně 12 bodů. Dnešní soupeř Vsetína Poruba je sedmá s 11 body. Osmá Opava překvapivě zvítězila na ledě beznadějně posledního Šumperka až po prodloužení - Draci - nováčci soutěže tak mají na kontě svůj historicky první bod. Tabulku doplňuje devátý Přerov.

Další zápas vsetínské "mladé pušky" sehrají za týden v neděli 10.10. kdy přivítají na Lapači Olomouc a o další týden později pak zkompletují svoji pouť prvním kolem soutěže na převelice horkém ledě ve Zlíně. V jednání je ale předehrávka zápasu druhého kola v Havířově, která by se měla konat už tento čtvrtek.

Libor Žilka (trenér Vsetína): "Na to, že jsme hráli v takto okleštěné sestavě, sužovaní zraněními i nemocemi, musím před kluky smeknout. Hráli jsme s nasazením a zodpovědně. Myslím že jsme si vítězství zasloužili. Soupeř byl velmi kvalitní, podpořený výborným brankářem, ale vyhrát může jen jeden tým. Doufám, že ve dnes předvedených výkonech budeme pokračovat i v dalších extraligových utkáních."