Mladší dorostenci přišli o body až ve třetí třetině, podlehli Třinci 3:1

Filip Bazala • 09.12.2010

K těžkému utkání dnes zajížděli svěřenci trenérů Libora Žilky a Jiřího Štrauba, ale svého soupeře se nezalekli a v prvních dvou třetinách mu byli vyrovnaným soupeřem. V polovině utkání se dokonce dostali do vedení zásluhou trefy Motlocha. Třinec dokázal přidat na tempu a srovnat. Ve třetí třetině pak ve dvou minutách dokázali domácí přidat ještě dvě branky a nakonec zvítězili 3:1.

EMD - 19.kolo čt 9.12.
HC Oceláři Třinec
3:1(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Kofroň (Pisarik, Kovařčík), 50. Pisarik (Růžička), 51. Kofroň (Kovařčík) - 37. Motloch (Svozílek). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 63. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Oceláři Třinec: Cieslar - Mičulka, Flegr, Kocyan, Pisarik, Cienciala A., Zahradníček, Kofroň, Cienciala D., Kovařčík, Carbol, Růžička, Christov, Petrák, Pala, Zogata, Jašek, Švaňa, Roman.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda ( Vlach ) - Vašíček, Pisklák, Ščotka, Svozílek, Žabčík, Běhula, Skalák, Hořanský, Helešic, Abdul, Grygar, Motloch, Kuchařík, Malý, Děrkas, Forch, Tydlačka, Christov.

Utkání v první třetině přineslo vyrovnaný hokej na obou stranách. Šance obou týmů na úvodní branku zápasu byly stejné, ale i přes několik šancí a nevyužitých dvou přesilových her na obou stranách se odcházelo do kabin po první třetině za stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka počala obdobně jako úvodní část hry, Šance na obou stranách a vyrovnaný hokej znamenaly stále bezbrankový stav. Až do 27. minuty, kdy po přihrávce Svozílka mířil přesné Lukáš Motloch a poslal Vsetín do vedení 0:1. Třinec od poloviny utkání začal být aktivnějším týmem a svoji převahu přetavil v gól v 37. minutě a oceláři mohli slavit vyrovnávací gól.

Do poslední dvacetiminutovky vletěli domácí na hosty jako včely na zelenožlutou louku a hnali se za vedoucím gólem. Zprvu valaši výborně bránili a nedovolili i díky gólmanovi Svobodovi změnu skóre. Ve 49. minutě se to ocelářům už podařilo, kdy při přesilovce využili početní výhodu a dostali se do vedení 2:1. Minutu poté přišel další gól a to už hosté ze Vsetína nedokázali rozbruslit. Ve Třinci tak podlehli tamnímu týmu 3:1.