Mladší dorostenci vysoko podlehli Havířovu

Filip Bazala, Tomáš Vlček • 17.10.2011

Mladším dorostencům se v neděli po poledni nepodařilo na domácím ledě bodovat proti Havířovu. Po první třetině mladíci hráli 0:0, ale ve druhé třetině vsetínští totálně propadli a inkasovali hned šestkrát. V další třetině hosté přidali ještě dvě branky a mladší dorostenci tak podlehli Havířovu 3:8

EMD - 8.kolo ne 16.10.13:00
3:8(0:0, 2:6, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. Vojkůvka (Mikula, Januška), 40. Hořanský (Mikula, Tydlačka), 56. Hořanský - 22. Kotala, 23. Polak (Beneš), 26. Polak (Spratek, Kotala), 30. Polak (Spratek), 39. Pořízek, 39. Polak (Beneš, Heinzl), 45. Bednář (Fejko), 46. Spratek (Medve) Rozhodčí: M. Škrobák - Mana, P. Škrobák. Vyloučení: 5:12. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0 . Diváci: 95. Střely na branku: 44:36. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:8, 3:8.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (41. Holub) - Svozílek, Běhula, Januška, Haničák, Pisklák, Chrástecký - Hořanský, Světlík, Janošek, Mikula, Tydlačka, Vojkůvka, Miko, Škrabánek, Riška, Kovář, Ondryáš.
AZ Havířov: Šimeček - Bahounek, Bednář, Beneš, Chrobeček, Fejko, Heinzl, Holeš, Ďurkáč, Kiss, Kotala, Medve, Polak, Polak R., Pořízek, Puffer, Spratek, Trombík.

V první třetině byl od úvodu vidět pohledný a rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Ale oba gólmani, tedy domácí Daniel Bechný, ani havířovský Kamil Šimeček žádný puk do svých branek nepustili. O něco více příležitostí ke skórování měli i díky dvěma přesilovkám Vsetínští, ale do šaten se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé části hry však uplynulo přesně 80 vteřin a havířovský Jakub Kotala už otevřel po samostatné akci skóre. Když za pouhou minutu a půl zvýšil na 2:0 pro AZet Richard Polak, začalo být zřejmé kdo bude vstup do této části zápasu považovat za úspěšnější. Ale to ještě nebylo vše. Chvíli na to si hosté zahráli svou první přesilovku a v ní načal, po pěkné spolupráci se spoluhráči, svůj bohatý brankový účet v tomto zápase Erik Polak - 0:3. Když si za 4 minuty stejný kousek zopakoval, vedl AZet v polovině utkání na Lapači už o čtyři branky.

Domácí byli z tohoto vývoje viditelně zaskočeni a zmohli se pouze ne jednu brankovou odpověď. Ve 32. minutě Ondřej Vojkůvka překonal Šimečka a snížil na 1:4. Pokud ale chtěli vsetínští myslet na nějaký obrat ve skóre, pak tyto jejich myšlenky definitivně pohřbila 39. minuta, protože v ní se během 20 vteřin trefil do domácí branky nejprve Radek Pořízek a pak zkompletoval svůj hattrick Erich Polak. Snížení Valachů z hole Adama Hořanského o minutu později už nic nezměnilo na tom, že druhou třetinu nejenže vyhrál AZet 6:2, ale že se v ní prakticky rozhodlo i o výsledku celého zápasu.

Ve třetí třetině se totiž víc než hrálo spíš vylučovalo, ale přesto ještě tři branky přibyly. Nejprve využili ve 45. minutě havířovští Lukášem Bednářem další přesilovku a pak ještě přesně v čase 46:00 Daniel Spratek posunul skóre už na 8:2 pro AZet. Kosmetická úprava skóre, v podobě třetího gólu domácích z hole Adama Hořanského, už tak nemohla nic změnit na faktu, že tři body za výhru 8:3 si ze Vsetína tentokrát po zásluze odváží hráči AZetu Havířov.

Daniel Tobola (asistent trenéra, VHK Vsetín): „O výsledku utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme absolutně propadli. Branky jsme soupeři v podstatě darovali svým laxním přístupem. Kluci si asi mysleli, že po minulé jasné výhře ve Zlíně už mají další vítězství automaticky v kapse, ikdyž jsme je před zápasem upozorňovali o pravém opaku. Jdeme dál, kluci jsou mladí, mají o další zkušenost více a je třeba se zní poučit. Prostě bez práce nejsou koláče."

Darek Stránský (trenér AZ Havířov): „Utkání mělo od počátkku velmi dobré tempo i úroveň přestože první třetina branky nepřinesla. Ve druhé jsme proměnili vlastně všechny šance a to utkání rozhodlo. Kaňkou zápasu jsou desetiminutové tresty Kotaly a Polaka, ale musím konstatovat, že Kotalovy tresty byly velmi přísné. Je zvláštní, že na mezinárodním poli je tvrdá hra nutností k úspěchu a u nás je vlastně potírána. Musím pochválit chlapce v první řadě za dobré plnění obraných úkolů a teprve poté za produktivitu."