O porážce staršího dorostu rozhodla třetí třetina

Václav Trávníček • 03.11.2012

Starší dorostenci VHK mají za sebou dvojkolo bez bodu. Po páteční porážce od Havířova odjeli s prázdnou i o den později z Olomouce. Obě utkání měli přitom rozehrána dobře. V sobotu drželi Valaši s Hanáky krok dvě třetiny. Dokázali se dokonce do utkání vrátit, když vymazali vedení soupeře 2:0. Ve třetí části však inkasovali třikrát a odvezli si konečnou porážku 6:4

ESD - 18.kolo so 3.11.12:00
HC Olomouc
6:4(2:1, 0:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 7. Rašner (Vrána), 10. Pavlovský (Minařík), 43. Konečný (Brandýs, Beták), 44. Kropáč (Čamek), 48. Konečný (Beták), 56. Beták (Horák R.) - 17. Hořanský (Kuchařík, Hajda), 28. Hořanský (Haničinec, Hajda), 45. Hohl (Hořanský), 60. Pancza (Hryciow). Rozhodčí: Klimecký – Novotná, Novotný. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4
HC Olomouc: Motálek – Nesvadba, Brandýs J., Rašner, Gatěk, Horák R., Majer, Hes M. – Konečný, Beták (C), Markl – Vrána, Šoustal T., Čamek – Kropáč, Pavlovský, Minařík – Horák J., Medek, Galeta – Ministr T.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald (10. Vlach) – Hajda (C), Žabčík, Svozílek, Hryciow, Hohl – Pancza, Račický, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.

V úvodní třetině duelu byl k vidění aktivní hokej v podání obou mužstev. Po vyloučení hostujícího Račického se domácí díky trefě Alexe Rašnera dostali do vedení už v sedmé minutě. O necelé tři minuty později se prosadil bekhendovou střelou do levého horního růžku Gottwaldovy branky Matěj Pavlovský.

Po druhém gólu Mory se mezi tři tyče hostů postavil místo Adama Gottwalda Jan Vlach.Velkou šanci na snížení měl vsetínský Tydlačka, kterého ale vychytal Motálek. V 17. minutě využili Valaši také svojí přesilovou hru, když Adam Hořanský zametl puk do odkryté branky domácích.

Hned na začátku druhé periody, kdy Olomoučtí hráli přesilovou hru, se po zaváhání Jana Brandýse dostal do šance sám proti gólmanu Motálkovi Ondřej Grygar, brankáře Mory ale překonat nedokázal.

Že v duelu 18. kola hrají důležitou roli přesilové hry potvrdili Vsetínští ve 28. minutě. Z vyloučení Minaříka neuplynulo ani deset sekund a puk se zásluhou Adama Hořanského ocitl v olomoucké brance, čímž Valaši srovnali průběžný stav utkání.

Do závěrečné třetiny, která přinesla šest branek, vstoupili lépe domácí. Nejprve se trefil Martin Konečný, o minutu později přidal šťastný gól Jan Kropáč, a vrátil tak Kohoutům dvoubrankové vedení.

Vsetínští však bleskově odpověděli další proměněnou početní výhodou, ve které skóroval Dominik Hohl. Ve 48. minutě se podruhé v zápase trefil ihned po buly domácí Martin Konečný.

Šestý gól Hanáků přidal přesnou střelou zápěstím v 56. minutě kapitán Šimon Beták. Valaši už dokázali skórovat pouze jednou, a to čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby, kdy René Pancza využil nejistého zákroku Motálka a vstřelil čtvrtý gól svého týmu.

Olomoucká Mora tak poprvé v sezóně porazila svého soupeře ze Vsetína a posunula se na čtvrté místo v tabulce před AZ Havířov. Vsetín zůstává šestý s náskokem jednoho bodu před Zlínem.

Luděk Konopčík (trenér Olomouce): Začali jsme velice dobře, vstoupili jsme do zápasu vedením 2:0, ale potom se to trochu zadrhlo. Ve druhé třetině jsme nehráli dobře, neměli jsme skoro žádnou střelu na bránu a hráli jsme takový upracovaný hokej. První dva góly, které jsme dostali v přesilovkách, byly takřka stejné. Zaplať pánbůh za třetí třetinu, kterou jsme odehráli velice slušně. Sice jsme špatně bránili v přesilovkách, ale ve hře pět na pět jsme byli lepší a nakonec jsme zaslouženě vyhráli.

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): Dvě třetiny jsme drželi s domácími vyrovnaný krok, rozhodly dvě naše hrubé chyby ve třetí třetině. Potom už se nám nepodařilo stav utkání dohnat. Ve třetí třetině jsme vynechali pár bodů ze základní hokejové abecedy a domácí to hned trestali góly. To jsou věci, za které je každý hráč na svém postu zodpovědný. V reprezentační pauze se musíme dát dohromadya v dalším průběhu sezóny se snažit atakovat čtvrté místo v tabulce.