Pět výher v řadě! To je vizitka mladšího dorostu VHK

Filip Bazala • 04.02.2011

Mladší dorost poprvé v sezóně dokázal přehrát cele Ocelářů a to výsledkem 5:4. Jejich vítězství se ovšem vůbec nerodilo lehce. Na začátku třetí třetiny sice měli náskok poměrem 5:2, ale hosté se semkli a dokázali ještě zdramatizovat stav utkání na 5:4. Domácí tým se v závěru pořádně zapotil při bránění výsledku a hlavně výbornému reprezentačnímu gólmanovi Svobodovi, který podává v sezóně výborné výkony dokázali nakonec výsledek uhájit a zvítězit.

EMD - 28.kolo čt 3.2.15:00
HC Oceláři Třinec
5:4(2:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Helešic (Hajda), 17. Kohout (Ščotka), 40. Grygar (Žabčík), 43. Helešic (Hajda, Kohout), 44. Kuchařík - 1. Kovařčík (Cienciala D.), 27. Poruba ( Christov, Kofroň), 49. Kofroň (Pala), 55. Kovařčík (Koforň, Cienciala D.) . Vyloučení: 3:5, navíc Cienciala A. 10 min za zásah do oblasti krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Svozílek, Ščotka, Skalák, Kohout, Helešic, Forch, Grygar, Kuchařík, Abdul, Hořanský, Tydlačka, Christov, Motloch.
HC Oceláři Třinec: Cieslar (Fendrich) - Cienciala A., Zahradníček, Polášek, Filípek, Kofroň, Cienciala D., Rykala, Kovařčík, Cerbol, Poruba, Christov, Petrák, Pala, Walaski, Jašek, Roman.

Rozjetý Vsetín přivítal na svém ledě oslabený Třinec, kterému chybělo šest nemocných hráčů. To Ocelářům ovšem vůbec nevadilo a hned po osmnácti vteřinách hry zaskočili chybující domácí tým, kotouč Cienciala D., který přihrál do mezikruží Kovařčíkovi a ten s propálil Svobodu v bráně - 0:1. Hra ze začátku utkání byla trochu vlažná, jelikož byla opravdu velká zima, ale postupem času se hráči rozehřáli a tempo hry začalo nabírat na obrátkách. V sedmé minutě už bylo srovnáno po akci domácích, kdy Hajda střílel od modré a odražený kotouč dorazil za Cieslarova záda pohotový Helešic - 1:1.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu s mnoha nepřesnostmi. Kolem třinácté minuty si začali vybudovávat větší tlak domácí což vedlo k častým výpadům do útočného pásma proměnit jeden z nich se podařilo v sedmnácté minutě. Akce podobného rázu jako první branka domácích, opět střelba od modré tentokrát v podání Ščotky a následná dorážka Kohouta znamenala stav 2:1. Domácí tým byl v první třetině lepším týmem a i když neproměnil dvě přesilové hry šli zelenožlutí do šaten jako vedoucí tým. Dalších dvacet minut přineslo obdobné tempo hry jako v první dvacetiminutovce takže řada nepřesností a nepříliš pohledný hokej.

Hosté i tak dokázali srovnat stav utkání a to již v sedmadvacáté minutě. Kombinace hráčů Kofroň, Christov a zakončující Poruba znamenala stav utkání - 2:2. Hra pokračovala šancemi na obou stranách. Domácímu VHK se naskytla další přesilová hra, ale ani v ní se jim Cieslara překonat nepodařilo. O chvíli později hráli přesilovou hru hosté, ale vedli si stejně mizerně jako domácí hráči. Ovšem devatenáct vteřin před koncem přišla studená sprcha, když po střele Žabčíka Cieslar vyrazil kotouč tak šikovně, že to trefilo přesně hokejku Grygara a ten nekompromisně zakončil a poslal domácí opět do vedení - 3:2.

Do kabin šli tedy znovu více spokojeni domácí hráči. Poslední část utkání počala tlakem domácích, který byl proměněn hned ve dva góly. Nejprve v čase 42:47, kdy Kohout přihrál Hajdovi, který okamžitě pálil na branku, kde před Cieslarem stál Helešic a ten šikovně tečoval touš do třinecké branky - 4:2. Uběhlo přesně šestadvacet vteřin a přišla další branka domácího týmu. Ščotka přihrál Abdulovi, který v mezikruží našel najíždějícího Kuchaříka a ten navýšil skóre již na 5:2 a vypadalo to již na jasné vítězství domácích. Jenže hosté ukázali velkého týmového ducha a velkou vůli, kterou zaskočili domácí hráče.

Přesilová hra, která se následně hostům naskytla nastartovala jejich výbornou hru, ale využít ji nedokázali. O chvíli později to, ale přehnali s forčekingem a museli jít do čtyř. Domácí se ovšem v přesilové hře na nic moc nezmohli a hrálo se opět v plném počtu. Pouze na chvíli, jelikož rozhodčí Smeták opět signalizoval vyloučení na straně hostů. Domácí si tak mohli už definitivně oddechnout pokud by vstřelili branku, ovšem přišel úplně opačný scénář. Hosté obrali domácí hráče o kotouč a pustili se do útoku, Pala přihrál Kofroňovi a ten přesnou ranou z pravé strany útočného pásma překonal Svobodu a vykřesal hostům naději - 5:3.

A Třinec jakoby polili živou vodou. V pětapadesáté minutě už to bylo pouze o gól. Ciencala D. přihrál Kofroňovi, který našel přesně stojícího Kovařčíka a ten se nemýlil - 5:4. Hosté si následně vzali oddechový čas, aby se mohli pokusit se zápasem ještě něco udělat. Třinečtí si následně vytvořili několik gólových šancí a jen díky výbornému Svobodovi se jim podařilo neinkasovat. V poslední minutě hosté ještě odvolali brankáře, ale domácí tým už si výsledek pohlídal a zvítězili 5:4.