Skvěle! Mladší dorostenci porazili v derby Zlín

Filip Bazala • 17.10.2010

Vsetínští mladíci zajížděli dnes odehrát 9. kolo na led svého největšího rivala a to na led Zlína, kde se očekávala úporná bitva. Hned od začátku zápasu bylo vidět, že se hraje derby a oba týmy se pustili ve vysokém tempu do soupeře. Do vedení šli na konci třetiny domácí. Svěřenci trenérů Žilky a Štrauba ve druhé třetině srovnali a dokonce po trestném střílení šli do vedení 1:2. Ve třetí části ještě přidal třetí branku Hryciow a Vsetínští mladíci se tak mohli radovat z cenného vítězství.

EMD - 9.kolo ne 17.10.
Berani Zlín
1:3(1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Motloch (Grygar), 27. Grygar (trestné střílení), 48. Hryciow (Vašíček, Abdul). Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.
Berani Zlín: Holda - Galuška, Haničinec, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Kobylík, Maršálek, Pavlůsek, Pelánek, Procházka, Rod, Řezníček, Bumbál, Stuchlík, Velčovský, Vyoral, Zaremba.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Vašíček, Pisklák, Hryciow, Ščotka, Svozílek, Hajda, Krátký, Běhula - Grygar, Motloch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Forch, Mikula, Děrkas, Krček.

Utkání odstartovala vyrovnaná hra na obou stranách a k vidění byl bojovný hokej. Jako první měli šanci skórovat domácí, ale svou přesilovou hru nezužitkovali a tak mohli zaůtočit i hosté. V 19. minutě letěly ruky Zlínských mladíků poprvé směrem nahoru, když se trefili přesně a překonali brankáře Svobodu. Stav 1:0 vydržel až do konce první části.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří ukázali velkou chuť vstřelit branku a to se jim podařilo ve 24. minutě, když prostřelil domácího gólmana Motloch - 1:1. Ve 27. minutě po akci hostů zapískal hlavní rozhodčí a jeho skřížené ruce nad hlavou jasně naznačili co se bude dít. K trestnému střílení se postavil Grygar a nemýlil se 1:2. Zlín ve snaze srovnat stav utkání si vybojoval přesilovou hru 5na3 po dobu 81 vteřin, ale Vsetín dobře bránil a změnu skóre do konce druhého dějství už nepovolil.

Poslední dvacetiminutovka počala tlakem domácích ve snaze vyrovnat nepříznivé skóre, ale přes zelenožlutou obranu a výborně chytajícího Svobodu se jim srovnat nepodařilo a přišli ke slovu hosté. Ve 48. minutě dostávají hosté možnost přesilové hry 5na3, kterou hosté využivají po trefě Hryciowa a pro Zlín už to bylo špatné. Domácí znovu zabrali, ale hosté dobře bránili. Vsetín se sympaticky taky stále dostával do útoku místo bránění náskoku a přicházely šance na obou stranách. Do konce utkání už se víc nestalo a Vsetín si tak odvezl z derby 3 body.