Starší dorost: V důležité bitvě o záchranu Vsetín padl

Pavel Tajzler • 29.11.2013

Vsetínské mladíky čekal velice důležitý duel na domácím stadionu, když hostili předposlední Porubu. Právě ta by měla být hlavním aktérem spolu se Vsetínem v boji o záchranu extraligy staršího dorostu. O jak důležitý zápas šlo nasvědčovala i sestava domácích, kteří na svého soka vyrukovali s reprezentanty Abdulem a Ščotkou. Avšak ani ti nedokázali zvrátit porážku 1:2, když jedinou branku Vsetína vstřelil Adam Hořanský.

ELSD - 25.kolo pá 29.11.16:30
HC RT TORAX Poruba 2011
1:2(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Hořanský (Mikula) – 28. Csomor (Gola), 48. Gřeš (Mládek). Rozhodčí: Fiedler – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0,1:2.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald (Bechný) – Weintritt, Gazda, Ščotka, Svozílek, Hohl (C) – Hořanský, Světlík, Lainka, Konopka, Mikula, Janošek, Abdul, Tydlačka, Grygar, Blahunek, Strmiska, Toman, Augustín
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (Peslarová) – Štěpán, Síkora, Kovalyov, Šustala, Ščurek, Široký – Gola, Kurnik, Csomor, Bartoň, Gřeš, Korec, Mládek, Nardelli, Csabala, Dohnal.

Jiří Rech (VHK Vsetín): Dnešní utkání rozhodla první třetina. Kdyby jsme dali pět branek, tak by se nikdo nemohl divit, protože když to počítám , tak jsme měli asi osm tutových šancí. Bohužel dali jsme jenom jeden gól a hokej se dnes hraje, bohužel pro Nás na branky, takže jsme 2:1 prohráli, protože samozřejmě musíme počítat s tím, že soupeř nějaký gól dá. Na jeden zásah se dá vyhrát tak jednou za sezónu. Za stavu 1:1 jsme měli ještě v poslední minutě druhé třetiny vyloženou šanci, která opět nevyšla. Poruba z náhodné dorážky dala na 2:1 a už si to pohlídali.

Petr Rambousek (RT Torax Poruba): První třetina byla z naší strany velmi vlažná. Nastoupili jsme asi s vědomím, že to půjde samo po dobrých třech zápasech co jsme odehráli s Olomoucí, Havířovem a Kometou. Mysleli jsem si, že se tu nic nestane, ale bohužel jsme se přesvědčili o opaku. Kdyby to bylo po první třetině 5:0 nebo 4:0 pro domácí nemohli by jsme se ničemu divit. Díky bohu nedali branky. Gólman nám opět zachytal. Druhá a třetí třetina byla hodně vyrovnaná. Šance byly na obou stranách. Mohu říct, že dnešní tři body jsou otázkou samozřejmě i štěstí, ale zase kluci poslední dvě třetiny bojovali, hráli jeden za druhého. A vlastně se ukázalo, že trend, který jsme nastolili po reprezentační přestávce, tak nám sedí. Jedině touhle cestou můžeme získávat body.