Starší dorost doma podlehl Letňanům

Filip Bazala • 15.02.2013

Starší dorostenci v devátém kole druhé části narazili doma na Letňany, se kterými v prvním měření sil padli a chtěli to doma odčinit. Začali dobře a hosty zahnaly do defenzívy. Letňany však v bráně velmi dobře držel gólman Švihálek, který nedovoloval Valachům skórovat. Skóre zápasu otevřeli hosté, kteří celý zápas tahali za kratší konec, ale své šance narozdíl od domácích dokázali proměňovat a nakonec zvítězili 2:3. Valaši v dalším zápase narazí na Litvínov.

ESD - 37.kolo pá 15.2.13:00
HC Letci Letňany
2:3(1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Hořanský (Kuchařík, Žabčík), 45. Abdul - 18. Čapek, 32. Kulda (Čapek), 39. Zeliska. Rozhodčí: Jeřábek – Barteček, Moravec. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Vlach – Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Hohl – Pancza, Forch, Světlík, Račický, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Abdul, Hořanský, Rod.
HC Letci Letňany: Švihálek – Hůla, Starosta, Štosek, Rulf, Vacek, Zeliska – Brejcha, Honetschläger, Ječný, Čapek, Hroboň, Nestrašil, Šťovíček, Kulda, Neuman.

Starší dorost Vsetína přivítal na svém ledě tým Letňan, se kterým v prvním měření sil Valaši prohráli o jedinou branku. Na Lapači chtěli zelenožlutí tuto prohru odčinit. Začali dobře a tlačili se do příležitostí. Velkou šanci měl Abdul, který se po pravé straně dostal sám před Švihálka, ale ranou na lapačku si na hostujícího brankáře nepřišel. Skóre zápasu otevřeli nakonec hosté, když se ve vlastním oslabení po chybě Tydlačky na modré čáře utrhl Dominik Čapek, jenž blafákem vymíchal s Vlachem a zasunul do odkryté klece.

Valachům se podařilo bleskově srovnat. Po pravé straně zavezl puk do útočné třetiny Kuchařík, který přihrávkou na druhou tyč našel přesně najíždějícího Adama Hořanského, který neměl problém zamést puk do odkryté klece. Ve druhé třetině byli zprvu aktivnější domácí, ale jejich tlak branku nepřinesl. Naopak ji paradoxně z první šance opět vstřelili hosté. Čapek zachytil rozehrávku Valachů a v akci dva na jednoho poslal puk na druhou tyč, kde si přesně najížděl Vojtěch Kulda a pohotovou dorážkou vstřelil vedoucí branku svého týmu.

Srovnat Valaši mohli v pětatřicáté minutě, když Abdul zachytil přihrávku hostů a jel sám s Haničincem na Švihálka. Přihrávku však vsetínský Abdul poslal absolutně špatně a Haničinec nestačil se situací nic udělat. Ve třetí části se Valachům přece jen podařilo srovnat. Jindřich Abdul v rohu kluziště nahodil puk před Švihálka, kde operovali útočníci Vsetína a obránci Letňan. Jeden z obránců hostů si však při nepozornosti tečoval puk bruslí do vlastní klece a domácí se mohli radovat. Valaši se snažili poprvé dostat do vedení, ale v těžkých chvílích hosty perfektně podržel brankář Švihálek.

V závěru třetiny se do tlaku začínali dostávat hosté a Vsetín se musel bránit. Dvě minuty před koncem třetiny, kdy už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, nahodil po buly od modré puk na branku Vlacha Jakub Zeliska a na údiv všech skončil v bráně. Valaši už na třetí branku hostů nedokázali reagovat a padli s týmem Letňan poměrem 2:3.

Jiří Weintritt (Vsetín): „Letňany nás nepřehrály. Náš obraz je stejný už několik zápasů. Velmi těžko dáváme góly a soupeři vlastními hrubkami branky nabízíme. Za stavu 2:2 jsme si vzali oddechový čas, aby si kluci vydechli a mohli dostat puk ze třetiny. Bohužel se nám to nepovedlo a hrubou chybou jsme zápas rozhodli ve vlastní neprospěch.“

Jiří Žůrek (Letňany): „Odehráli jsme letos nejlepší zápas venku. V první i ve druhé třetině jsme hráli zbytečně komplikovaně. Věděli jsme, že domácí po nás půjdou ze všech stran, protože na Vsetíně je úzké kluziště. Chtěli jsme hrát na brejky, což se nám podařilo. Škoda nešťastné branky na 2:2, kterou jsme si do sítě poslali sami, ale těch vyložených šancí jsme měli více a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“