Starší dorost padl na Kometě

Filip Bazala • 20.10.2012

Starší dorostenci po vítězném derby proti Zlínu, které ovládli poměrem 3:2 zamířili k dalšímu kolu extraligy staršího dorostu na led Komety Brno. Valaši vstřelili pouze jednu branku zásluhou Kuchaříka, což na domácí tým nestačilo. Kometa zvítězila jasně 6:1.

ESD - 14.kolo so 20.10.12:30
HC Kometa Brno
6:1(1:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Dymáček (Boltvan, Zbořil), 21. Boltvan (Koblížek), 31. Dymáček (Garčic), 43. Koblížek (Boltvan), 51. Garčic (Grünwald), 57. Koblížek - 39. Kuchařík (Mikula, Žabčík). Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
HC Kometa Brno: Jekel - Koch, Štancl, Marcello, Hájek, Švejda, Vlček, Zbořil - Denk, Kozel, Nohel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Dymáček, Garčic, Kusko, Zohorna, Boltvan, Grünwald, Dufek.
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.

Pozvolný start mělo utkání čtrnáctého extraligového kola. Kometa sice hned ve druhé minutě dostala šanci v přesilové hře, avšak v ní se ještě neprosadila. Na druhé straně mohl Jekel poměrně dlouze rozjímat o nesmrtelnosti chrousta, z čehož ho ale musel probrat břevno napálené v deváté minutě hostujícím Tydlačkou.

A znovu zafungovalo otřepané pravidlo nedáš, dostaneš. Chvíli po Tydlačkově nevyužité šanci šli hosté podruhé v utkání do čtyř a tentokrát už jejich faul Kometa potrestala. Boltvan mezi kruhy nezpracoval ideálně pas od Zbořila, avšak pohotově našel v tísni na pravém kruhu volného Romana Dymáčka, který z voleje trefil odkryté místo v brance Valachů. Po inkasované brance hosté přidali na výkonu a v posledních minutách první třetiny byli lepším týmem. Na Jekela si však nepřišli a do kabin se šlo za těsného vedení Brna.

Ve druhé třetině se na branku čekalo pouze 41 vteřin. Takhle brzy se totiž díky zmatkům před brankářem Vlachem prosadil domácí útočník Jakub Boltvan. I nadále byla Kometa lepším týmem, třetí branku mohl z brejku přidat Kozel ale zakončení mu nevyšlo. Do stejné situace se třicáté první minutě dostal Roman Dymáček, a ten už uspěl. V souboji s brankářem Vsetína zvolil střelu mezi betony a našel tam i s trochou štěstí potřebnou skulinku.

Postupem času se na ledě začalo přiostřovat, dvakrát musel sudí Čech vylučovat dva rozvášněné kohouty zaráz. Vícekrát se otevírala vrátka na trestnou lavici Brna, dlouho to však hostům nebylo k ničemu a jejich přesilovky nebyly nebezpečné. To se však změnilo v čase 38:54, kdy dokázal Žabčíkovu střelu od modré dorazit do branky Lukáš Kuchařík. Minutu před druhou sirénou tak obstaral snížením na 3:1 zápletku pro závěrečných dvacet minuty hry.

Její rozvinutí však domácí nedopustili. Namísto vsetínské honby za vyrovnáním byla ve třetí periodě k vidění jasná převaha domácího týmu, kterou Brňané také dokázali přetavit v branky. Ve čtyřicáté třetí minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali Jakub Boltvan s Radkem Koblížkem a druhý jmenovaný naložil přesně s ideálně načasovaným pasem svého centra. Po dalších osmi minutách bylo definitivně rozhodnuto. Obrana hostí zcela propadla, Grünwald našel před brankou zcela volného Richarda Garčice, který nezazmatkoval a bekhendovou kličkou vsítil pátý brněnský gól.

Utkání se už především dohrávalo, náboj ze druhé třetiny byl pryč. Konečnou podobu výsledku pak svou druhou trefou ve třetí třetině zařídil Radek Koblížek, který se z levého kruhu trefil přesně k bližší tyči. Kometa si tak do tabulky připsala zaslouženě další tři body, Vsetín na domácí výhru se Zlínem nenavázal.

Karel Beran: (Kometa) Do utkání jsme vstupovali trošičku s obavami, Vsetínu se v poslední době celkem dařilo. Už rozbruslení nasvědčovalo tomu, že to nebude snadný soupeř. Myslím, že jsme měli daleko víc pohybu a tím pádem i gólových šancí. Sice jsme dostali trochu laciný gól před koncem druhé třetiny a trochu znervózněli. Ale na začátku závěrečné dvacetiminutovky jsme přidali čtvrtou a pátou branku, čímž jsme utkání rozhodli.

Jiří Weintritt (Vsetín): Dnešní utkání bylo vyrovnané pouze do stavu 2:0. Poté, co jsme inkasovali třetí gól, to už byla jednoznačná záležitost. Včera jsme absolvovali vítězné derby se Zlínem, které nás stálo hodně sil. Ty nám dnes v závěru trochu chyběly.