Starší dorost přetlačil Hradec Králové

Radek Bařina • 18.01.2013

První vítězství v roce 2013 si připsali starší dorostenci VHK Vsetín. Zaslouženě! Po sérii neúspěchů přistoupili k utkání s Hradcem Králové zodpovědně, koncentrovaně a po celý zápas svého, tabulkově lepšího, soupeře přehrávali. Výborný výkon v brance podal Jan Vlach. Vítězný gól vsítil Ondřej Grygar, brankou při power-play pak pečetil vsetínskou výhru navrátilec do vsetínského dresu Jindřich Abdul.

ESD - 31.kolo pá 18.1.16:30
Mountfield HK
3:1(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Ščotka (Forch), 49. Grygar (Abdul, Hajda), 60. Abdul (Ščotka) - 57. Musil (Wolf, Matějček). Rozhodčí: Libiger – Havlík, Štěpán. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 145. Střely na branku: 33:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Vlach – Hajda, Žabčík, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Hohl – Pancza, Forch, Světlík, Račický, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Abdul, Hořanský.
Mountfield HK: Veselý – Skála, Novotný, Matějček, Voříšek, Bureš, Bezděk – Musil, Matouš, Malinský, Drašnar, Šeda, Gančarčík, Wolf, Voženílek, Jebavý, Pilař.

Do utkání domácího Vsetína s Hradcem Králové vstoupili aktivněji Valaši. Již po čtyřiceti vteřinách je také stihla odměna v podobě vedoucí branky. Jan Ščotka vystřelil od modré, puk se otřel o tyč a brankář Veselý se za přízemní střelou mohl pouze ohlédnout. Po vstřeleném gólu pokračovali domácí v nastolené hře a dobrým napadáním i pozornou hrou ve středním pásmu takřka nepouštěli Hradecké do střeleckých pozic. V sedmé minutě mohl zvýšit vsetínský navrátilec Abdul. Podél mantinelu se protáhl až před Veselého, obešel ho, zakončení do odkryté brány ale hostující brankář zneškodnil bravurním zákrokem lapačkou. Takřka z protiútoku mohlo být z čista jasna srovnáno. Jebavý dostal nezištnou přihrávku před bránu, v rychlosti ale nestihl zamířit a o pár decimetrů minul odkrytou tyč Vlachovy branky.

Vprostřed třetiny se hra přeci jen začala opticky vyrovnávat, nebezpečnější byli ale i nadále zelenožlutí. Ve třinácté minutě mohl potrestat chybu v hostující rozehrávce Tydlačka, střelu, do již takřka prázdné brány, mu ale v posledním momentě překazily hole hradeckých beků. O chvíli později zaváhal v rozehrávce i Vsetín a Voženílek se ocitl tváří v tvář Vlachovi – se zakončením mezi betony ovšem nepochodil. Po první třetině byl proto po zásluze spokojenějším celkem Vsetín.

Prostřední dějství přineslo mnohem atraktivnější a otevřenější hru než perioda první. Hned v jeho úvodu mohli domácí ve vlastním oslabení zvýšit, dva domácí hráči si ale před Veselým nerozuměli. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu jen s minimem přerušení. V šestadvacáté minutě se, se štěstím, dostal k puku hostující Musil. Ze čtyř metrů pálil bekhendem pohotově, leč nepřesně. K vyrovnání hostům nepomohla ani čtyřiceti sekundová hra pět na tři, vymyslet v ní totiž nedokázali zhola nic.

Až v úvodu třicáté druhé minuty se Hradec Králové notně přiblížil vyrovnání, průnik hostujícího útočníka ale zastavil výborný Vlach a dorážka Gančarčíka těsně minula opuštěnou svatyni VHK. Pozadu nezůstával ani brankář hradeckého celku. Okolo čtyřiatřicáté minuty si během pár okamžiků připsal hned tři bravurní zákroky. Nejprve tygřím skokem uhasil svou vlastní hrubku v rozehrávce, pak zastavil pohotové zakončení Kuchaříkovo v akci dva na jednoho a do třetice si na něj nepřišel ani Tydlačka – v samostatném úniku sice Veselému udělal kličku, Hradecký gólman se ale skvěle přesunul a betonem svůj celek zachránil. A protože v samém závěru třetiny neuspěl ani hradecký Voženílek, jehož střela, po předchozím elegantním uvolnění se, skončila na vyrážečce Vlacha, vládlo Lapači i po dvou třetinách fotbalové skóre 1:0.

Závěrečné dějství začalo přesilovkou hostů a v ní velkou šancí Pilaře. Ten dostal nabito na mezikruží, jeho prudkou ránu do klubka těl ale dokázal Vlach zastavit. Poté si zahráli přesilovku domácí a i oni v ní sahali po gólovém úspěchu. Ščotkovu ránu od modré ale zastavila tyč a dorážka Hořanského branku těsně minula. Následovala další početní výhoda a v té již gól padl. Paradoxně ho inkasoval tým, který byl na ledě v přesile. Vyhození vsetínského Abdula si totiž našel Ondřej Grygar a, ač tísněn obráncem, dokázal v pádu najít skulinku mezi Veselého betony.

Hostům nezbylo, než se pustit do ofenzívy. Do šancí se ale nedostávali a aktivní Valaši jim naopak zatápěli z rychlých výpadů. Přesně tři minuty před závěrečnou sirénou se ale Východočeši přeci jen dočkali kontaktní branky. Michal Musil se hezky uvolnil v rohu, nahodil puk před bránu a od brusle domácího beka se touš odrazil za bezmocného Vlacha. O minutu později byli hosté blízko vyrovnání, velký závar na brankovišti ale domácí se štěstím ustáli. Následně Hradec odvolal brankáře, power-play mu ale nevyšla. Vlacha významněji neohrozil a v poslední sekundě navíc ještě jednou inkasoval. Jindřich Abdul napotřetí trefil prázdnou bránu a pečetil tak zaslouženou výhru Vsetína v poměru 3:1.