Starší dorost těsně podlehl na ledě lídra z Třince

Radek Bařina • 13.10.2012

Vyrovnaný zápas na ledě lídra tabulky ELSD sehráli starší dorostenci VHK Vsetín. Takřka po celý zápas prohrávali, neustále se ale drželi favorizovanému soupeři na dostřel a v závěrečných vteřinách duelu dokonce sahali po vyrovnání. Na ně se jim nakonec dosáhnout nepodařilo a z vítězství 4:3 se tedy raduje Třinec. Přes porážku Valaši potvrdili zlepšující se výkonost posledních kol. Brankami se proti ocelářům prosadili Jan Forch, Rod a Christov.

ESD - 12.kolo so 13.10.12:00
HC Oceláři Třinec
4:3(1:0, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Jašek (Kovařčík M., Motloch), 23. Kovařčík O. (Růžička, Heider), 27. Jašek (Motloch, Heider), 56. Kovařčík O. (Stránský, Kofroň) - 27. Forch (Grygar, Ščotka), 46. Rod (Pancza), 59. Christov (Kuchařík). Rozhodčí: Fiala - Čaja, Konvička. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Cieslar (Svoboda) - Polášek, Mičulka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Walaski, Cienciala - Kovařčík M., Růžička (C), Kovařčík O. (A), Pěnčík, Kofroň, Trčka, Motloch, Pala, Kasala, Lorek, Jašek, Heider (A).
VHK ROBE Vsetín: Gottwald (Vlach) - Hajda (C), Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka (A) - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.

Střetnutí prvního týmu v tabulce s předposledním začalo velmi rychlou, gólovou situací. Již v 2. minutě utkání poslal do vedení svůj tým Lukáš Jašek, který sklepl přihrávku Michala Kovařčíka za záda brankáře hostů. V následujícím průběhu periody byli útočně aktivnějšími stále domácí. Po střele Motlocha zazněla dokonce tyč vsetínské branky a poté se dokázali Oceláři ve svém vlastním oslabení dostat do přečíslení dva na jednoho, které musel Michal Hryciow zastavit za cenu faulu.

Ve druhé třetině se už skóre měnilo vícekrát. Ondřej Kovařčík nejprve zužitkoval přesilovou hru 5 na 3, když sebral vyražený kotouč před bránou hostů a zavěsil bekhendem pod víko. O tříbrankové vedení se pak postaral Lukáš Jašek, který nadvakrát protlačil puk mezi betony Gottwalda. Na tento gól reagovali hosté výměnou brankářů a nastoupil tak náhradník Jan Vlach. Za bezmála čtyřicet vteřin se od zadního mantinelu odrazila střela Grygara zpět před bránu, kde stál zcela nepokryt Jan Forch a ten dokázal snížit do odkryté části branky na 3:1. Tři slepené góly pomohly týmům k větší aktivitě, a proto se několikrát předvedli strážci svých svatyň v podobě pohotových zákroků.

Od úvodu poslední dvacetiminutovky byli pohyblivější hosté a to vedlo k několika šancím, až jedna z nich vyústila v tu gólovou. František Rod vystřelil z pravé strany kluziště svému týmu návrat do hry a Vsetín tak mohl započnout stíhací jízdu za vyrovnáním. I přes viditelnou snahu Valašského hokejového klubu se lámal chleba až v závěru třetiny, avšak nejprve domácím gólem. Ondřej Kovařčík jel na bránu Vsetína tísněn obráncem a nepovedlo se mu vystřelit, ovšem puk proklouzl z jeho hole mezerou mezi betony Vlacha až do vnitřní brankové síťky. Dvě minuty před koncem zužitkoval přesnou přihrávku Kuchaříka Erik Christov a to pro hosty znamenalo znova naději. Vsetín dokonce pustil do hry šestého hráče výměnou za brankáře, ale to už nevedlo ke změně stavu.