Starší dorost vydřel výhru nad Kometou Brno

Radek Bařina • 23.11.2012

Cenný skalp druhého celku tabulky si připisují starší dorostenci VHK Vsetín. Proti favorizovanému soupeři předvedli výborný výkon a především díky velkému nasazení a bojovnosti dokázali hrát s Kometou vyrovnanou partii. Na vedoucí trefu Ščotky z úvodu druhé dvacetiminutovky sice hosté dokázali zareagoval vyrovnáním, trefa Josefa Mikuly z 55. minuty však již zůstala bez odpovědi. Po výhře 2:1 tak Vsetín bere důležité tři body. Znovu se starší dorostenci představí již zítra, kdy od 11:00 přivítají na Lapači další elitní celek – Vítkovice.

ESD - 21.kolo pá 23.11.16:30
HC Kometa Brno
2:1(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Ščotka (Kuchařík), 56. Mikula (Haničinec, Rod) - 37. Koblížek (Kozel, Štancl). Rozhodčí: Vaněk - Barteček, Rychlý. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald - Hajda, Běhula, Žabčík, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Hohl - Pancza, Christov, Forch, Račický, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.
HC Kometa Brno: Jekel - Růžička, Hájek, Koch, Štancl, Marcello, Vlček, Zbořil, Kubeš - Denk, Kozel, Ondráček, Vaverka, Dufek, Koblížek, Dymáček, Garčic, Kusko, Dvořák, Boltvan, Grunwald.

Souboj sedmého Vsetína a druhé Komety nabídl ve svém úvodu vyrovnaný boj. Brankáři v něm příliš práce neměli a to ani v přesilovkách, které si oba týmy hned v začátku vyzkoušely. Kometa měla tyto možnosti hned dvě, Gottwald v brance VHK ale vůbec nemusel zasahovat. Též Jekel, na straně druhé, byl dlouho takřka bez práce. K vidění bylo jen několik závaru, případně střel ze střední vzdálenosti, o něž se starali především hosté.

První opravdu zajímavou příležitost nabídla až minuta patnáctá. Postaral se o ni domácí obránce Žabčík, který učebnicovým pasem vyslal do úniku Willerta, ten ale, tísněn obráncem, zakončil jen do Jekela. V závěru periody si znovu zahrála přesilovku Kometa a znovu jí vůbec nevyšla. Byl to tedy Vsetín, kdo mohl hostům zabalit brankový dáreček na cestu do kabiny, výborný Jekel ale nejprve betonem zastavil střelu Tydlačky a o pár vteřin později zakouzlil lapačkou proti Haničincovi. První třetina tak branku nepřinesla.

Zatímco první třetina spíše nudila, v té druhé nebylo pro nudu místo. Lépe do ní vstoupil Vsetín, který na sklonku třiadvacáté minuty získal výhodu přesilové hry a obratem ji proměnil. Ihned po vhazování se ke střele dostal Jan Ščotka a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Kometa mohla záhy odpovědět, Dymáčkovu střelu z bezprostřední blízkosti ovšem zastavil Gottwaldův beton. Na opačné straně se nevedlo ani Mikulovi, kterého sice brankář nevychytal, zato ale puk z jeho hole zamířil mimo tři tyče. Krátce před polovinou utkání měla Kometa velkou šanci na srovnání, hrála totiž minutu a půl v pěti proti třem. Hosté však názorně předvedli, že přesilovky jim dnes skutečně nejdou a Gottwalda v brance prakticky nezaměstnali.

Přežité oslabení bylo pozitivním impulsem pro Valachy, kteří následně aktivní hrou nepouštěli Kometu do větších šancí a sami naopak nedávali defenzívě Brňanů vydechnout. V sedmatřicáté minutě se ale hostům povedlo skvělé střídání. Radek Koblížek se v něm dostal do dvou velkých šancí. V té první ještě z bezprostřední blízkosti nemířil přesně, o pár sekund později se ale znovu protáhl před brankáře, udělal kličku jeho betonu a bez problémů uklidil puk do sítě. Závěr třetiny patřil velkému tlaku Vsetína, pozorní Brňané ho ale pustili jen do jediné velké šance a tu Hořanskému zmařil Jekel. Po dvou dvacetiminutovkách proto bylo skóre nadále nerozhodné.

Třetí dějství odstartovalo přesilovkou Vsetína, ta ale nic zajímavého nepřinesla. Obdobě si vedli i Brňané při vlastní přesilovce o chvíli později. Právě vyloučený hráč Vsetína Rod se dostal do první velké příležitosti třetiny. Při návratu z trestné lavice totiž dostal puk do jízdy, elegantní kličkou se vyhnul obránci, únik ale zakončil jen střelou do tyče. S blížícím se závěrem zápasu se oba celky stále více soustředily na defenzívu. Šancí ubylo a k vidění byl boj o každou píď ledu. Přetlačovanou o to, kterému týmu se podaří strhnout vedení na svou stranu, nakonec vyhrál Vsetín.

Z hromady soubojů o puk poblíž Jekelovy brány nakonec vítěz vzešel Haničinec. Ten následně přidal k bojovnosti i kus šikovnosti, když se dokázal od mantinelu proháčkovat až před bránu a poté 0milimetrově přihrát k opačné tyči. Zde číhal Josef Mikula, který pohotově zakončil dřív, než se Jekel stihl přemístit. V závěru zápasu se Kometě nabídla příležitost hrát v šesti proti čtyřem. Z obléhání domácí branky ale nic nebylo. V jednu chvíli se sice hosté radovali, leč v té chvíli už byla hra, pro postavení útočícího hráče v brankovišti přerušena. Po výsledku 2:1 se nakonec z vybojované výhry radují dorostenci VHK Vsetín.