Starší dorost vydřel výhru nad Přerovem a opustil poslední příčku

Radek Bařina • 05.10.2012

Souboj posledních dvou celků extraligové tabulky viděl v pátečním podvečeru vsetínský Lapač. Přerov vstoupil do zápasu lépe a záhy se ujal vedení, když využil přesilovou hru. Vsetín se rozjížděl pomalu a na jeho výkonu byla, po předchozích nepovedených duelech, patrná nervozita. S přibývajícím časem ale Valaši přeci jen začali přebírat iniciativu a odměnou jim nakonec jsou tři body po vítězství 6:3. Jedním z rozhodujících prvků výhry byla hra v oslabení, Vsetín se v něm totiž dokázal prosadit hned třikrát. Díky vítězství Valaši opustili poslední příčku, právě na úkor Přerova.

ESD - 9.kolo pá 5.10.16:30
HC ZUBR Přerov
6:3(1:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Christov (Forch, Tydlačka), 23. Mikula (Pancza, Běhula), 29. Světlík (Tydlačka), 51. Grygar (Forch), 55. Tydlačka, 59. Grygar (Tydlačka, Žabčík) - 3. Gremelica (Rybka, Karola), 22. Kubal (Nohál), 54. Karola (Gremlica). Rozhodčí: Fiedler - Havlík, Marek. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 75. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald - Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Januška - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Willert, Škrabánek, Rod
HC ZUBR Přerov: Grigárek - Kundrátek, Maršálek, Hurta, Duda, Metelka, Červíček, Gremlica, Kubal, Kubíček, Muller, Václavíček, Karola, Rybka, Blahunek, Nohál, Padalík, Němec.

Skóre dnešního utkání mezi domácím Vsetínem a Přerovem otevíral už ve třetí minutě Gremlica, který svým gólem poslal hosty do jednobrankového vedení. První velkou šanci srovnat měli vsetínští v 11 minutě, ale ani napodruhé se jim nepodařilo doklepnout puk do brány. V následujících minutách se hra přelívala ze strany na stranu a ani jeden tým se nemohl dostat do větších šancí. Hráči Vsetína se sice snažili o vyrovnání, nebylo jim to ale nic platné. První velkou možnost na srovnání stavu utkání měli vsetínští při přesilové hře. Tu sice v gól neproměnili, ke konci třetí třetiny stihl ale reputaci napravit Erik Christov a Valaši tak před odchodem do šaten srovnali skóre zápasu.

Do druhé třetiny utkání vstoupili aktivněji hokejisté Přerova, což se jim taky vyplatilo a ve druhé minutě vrátil hostům vedení Pavel Kubal. S tím se ale Vsetín nehodlal jen tak smířit a o vyrovnání se tak zanedlouho postaral Josef Mikula. V následné přesilové hře měli vsetínští možnost dostat se do pozice vedoucího týmu, avšak této možnosti ani přes slibný pokus Grygara nevyužili. Nemuseli ale ničeho litovat. Pár chvil poté dostal Vsetín do vedení Martin Světlík. Domácí měli v následujících minutách další gólové šance, žádná z nich se ale neuchytila a stav zápasu proto zůstával stejný. Ani další přesilová hra na tom nedokázala nic změnit a tak se šlo do šaten za stavu 3:2 pro domácí.

Velmi blízko k vyrovnání měli hosté hned ze začátku třetí třetiny, naštěstí pro zelenožluté, gól nepadl. Přerovští se ale nadále domáhali vyrovnání, seč mohli, tlak ve vsetínském obranném pásmu jim ale kýženou branku nepřinesl. Naopak, Vsetín mohl po šikovné kombinaci Forcha s Rodem svůj náskok ještě navýšit. Přesilová hra přesně v polovině finální třetiny zápasu mohla přinést přerovským šanci na vyrovnání, ti ale místo vstřelení vyrovnávací branky branku obdrželi. Jan Forch sice puk do brány ještě nedopravil, co se ale nepodařilo mu, se o sekundu později podařilo Ondřeji Grygarovi, který tak zvyšoval už na 4:2. Tento stav ale dlouho nevydržel, dvojnásobnou přesilovou hru sice Přerov neproměnil, následnou klasickou už ale zvládl a Daniel Karola tak snížil na rozdíl jednoho gólu.

Závěr utkání poznamenala četná vyloučení. Při hře 4 na 3 pro přerovské se do samostatného úniku dostal vsetínský Ondřej Tydlačka, který byl ale faulován a dostal tak možnost vyzkoušet si samostatný nájezd. Ten proměnil a Vsetín tak opět vedl o dvě branky. Dvě minuty před koncem přidali zelenožlutí ještě jednu branku, v přesilové hře se podruhé v zápase prosadil Ondřej Grygar. Vsetínští starší dorostenci tak porazili Přerov 6:3.