Starší dorostenci Vsetína vybojovali důležité body v Havlíčkově Brodě

Filip Bazala • 25.01.2013

Starší dorostenci neměli dobrý vstup do druhé části sezóny. Prohráli třikrát v řadě, i když v utkáních buď vedli nebo nebyli horším týmem. Nyní poslední dvě utkání vyhráli. Naposledy v Havlíčkově Brodě, kde prohrávali, ale svěřenci trenéra Weintritta se semkli a otočili průběh zápasu ve svůj prospěch a v konečném zúčtování nakonec ovládli zápas poměrem 5:2 a připsali si důležité tři body.

ESD - 33.kolo pá 25.1.15:45
BK Havlíčkův Brod
2:5(1:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 16. Semrád, 46. Dupljaku (Mäki, Salát) - 31. Grygar (Hajda, Abdul), 38. Abdul (Grygar), 44. Grygar (Abdul), 45. Račický (Kuchařík), 55. Pancza (Ščorka). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček - Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
BK Havlíčkův Brod: Vaněček (45. Brož) - Cívka, Ludvík, Hlídek, Bancíř, L. Vala, Salát, Ficek, Krajcigr, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäki, Kolouch
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Hajda, Žabčík, Pancza, Světlík, Račický, Svozílek, Haničinec, Kuchařík, Forch, Hryciow, Grygar, Abdul, Hořanský, Ščotka "A", Rod, Hohl

Domácí si vydobyli vedení

Do zápasu měli lepší nástup hosté, ale šance Reného Panczy skončila jen na připraveném Vaněčkovi. Ten měl následně i štěstí, že Hajdova střela mířila mimo jeho klec. V oslabení mohl Valachy poslat do vedení Michal Hryciow, ale domácí muž s maskou nastavil lapačku. Udeřit mohl krátce po polovině třetiny opět René Panza, ale nahození z úhlu tečoval mimo. Rebelové se na druhé straně také mohli prosadit, ale dělovka Ondřeje Hlídka skončila jen na lapačce vsetínského brankáře. Minutu na to se však domácí radovali. Hostující obrana nechala až příliš prostoru Michalu Semrádovi, který si sjel odmodré čáry a prostřelil gólmana nad rameno.

Vsetín zvrátil stav zápasu

V prostřední části měli jasně navrch hosté z Moravy, ale v první větší příležitosti se hned na začátku periody objevil Matias Mäki, ale byl mu vypíchnut puk. Poté již zcela převzali iniciativu hosté a skvělý Vaněček držel svůj tým vysoko nad vodou. Vytáhl se zejména proti pokusu Zbyňka Žabčíka z předbrankového prostoru. Krátce před polovinou zápasu putoval na trestnou lavici Matias Mäki a hosté přesilovku využili. Z mezikruží pálil Jiří Hajda, ale trefil jen přiraveného brankáře domácích, jehož následně při přesunu k tyčce pokořil střelou z dorážky mezi nohy Ondřej Grygar.

Vrátit vedení na starnu domácích mohl David Krajhanzl, ale svůj únik po levém křídle zakončil jen střelou do Vlachova betonu. Vsetínští chvilku nato přežili oslabení a dvacet vteřin po jeho vyršení se na levém křídle prokličkoval na kruh Ondřej Grygar, který puk hned předal na pravou stranu, kde jej za záda bezmocného Vaněčka uklidil Jindřich Abdul, jenž kotouč přišpendlil pod hroní tyčku. V závěru třetiny ještě postupně putovali na trestnou lavici Jan Ščotka a Matias Mäki, takže oba celky vstupovaly do třetí třetiny ve čtyřech.

Valaši dokonali dílo zkázy

Také start do třetího dvacetiminutového úseku patřil Vsetínu. Tomu se povedlo navýšit vedení v přesilové hře. Vyloučení Dominika Cívky potrestal Ondřej Grygar, který využil přesné nahrávky Jindřicha Abdula, který svému kolegovi připravil sladkou tečku v podobě závěsu do prázdné brány. Neuběhlo ani šedesát sekund a Lukáš Kuchařík našel na ose kluziště Tomáše Račického, který z první poslal kotouč za bezmocného Vaněčka. Domácí muž s maskou se pak nechal vystřídat Janem Brožem, jenž si tak odbyl premiéru ve starším dorostu. Havlíčkobrodští se však dokázali znovu dostat soupeři na dostřel.

Dominik Salát přenechal za modrou čarou puk Matiasi Mäkimu, jenž hrací gumu odeslal na levý kruh, odkud napálil černé kolečko do Vlachovy klece Liridon Dupljaku. Mladšího dorostence v brance Rebelů mohl uvítat mezi tyčemi Lukáš Kucharčík, ale jeho rána si našla cestu jen nad horní tyč. Nakonec se však Brožovi odejít s čistým kontem nepovedlo. Jan Ščotka z levého kruhu přes chumel hráčů našel hokejku volného Reného Panzi, který z první nedal Brožovi šanci. Ten se však zaskvěl následně proti šancím Martina Haničince a Tomáše Račického. Prvního jmenovaného vymazal parádním rozklekem na brankové čáře. Vsetín si tak připsal důležitou výhru, naopak domácí po osmadvacáté v řadě prohráli.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Já bych to dneska zhodnotil do takových tří bodů. Myslím, že první třetina byla z obou stran taková bojovná, měla nasazení. V prvních deseti minutách byl Vsetín lepší, zatlačil nás, ale my jsme pak dali gól, dostali jsme se do vedení. Myslím si, že zaslouženého vedení. Druhá fáze nastala ve druhé třetině, kdy jsme ji nezačali vůbec špatně, ale pak jsme udělali dva nesmyslné fauly a v našem oslabení náš nejstarší hráč namazal kotouč na modrou čáru a oni to potrestali. To samé u druhého gólu, kde jsme měli puk pod kontrolou. Soupeře jsme tím dostali na koně. Ve třetí třetině na nás pak spadla ta klasická "deka" a soupeř během dvou minut rozhodl zápas. My jsme to pak jen kosmeticky upravili a dohráli to.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Celé utkání jsme měli územní převahu a měli jsme spoustu gólových šancí. První třetinu jsme byli bohužel ještě v autobuse a ty šance jsme neproměňovali. Situace se změnila s prvním vstřeleným gólem. Pak už se hrálo podle našich not. Zítra nás čeká další těžké utkání v Mladé Boleslavi, ale ani odtamtud se nechceme vrátit s prázdnou.