Starší dorostenci nenavázali na včerejší výkon a v derby podlehli Zlínu

Dominik Tobola • 17.11.2012

Svěřenci Jiřího Weintritta se ,po včerejším skvělém výkonu proti lídrovi z Třince, chtěli vytáhnout i nad svého odvěkého rivala ze Zlína, kde dnes zavítali. Po první třetině, kterou hostující Valaši zremizovali 1:1, tomu byli ještě blízko. Avšak přišlo dějství druhé, ve kterém PSG zvítězilo 2:0 a rozhodlo tak o svém triumfu, protože v poslední dvacetiminutovce branka nepadla. Jediným úspěšným střelcem VHK byl Lukáš Kuchařík.

ESD - 20.kolo so 17.11.16:00
Berani Zlín
3:1(1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Procházka (Hlaváč), 32. Zaremba (Stránský), 37. Tomešek (Schmied) - 20. Kuchařík (Hajda). Rozhodčí: Obadal - Mikšík, Valentík. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Berani Zlín: Haloda (Příhonský) - Stuchlík, Schmied, Kobylík, Váňa, Tomek, Grygera, Procházka - Hlaváč, Gago, Pelánek, Bumbál, Zaremba, Pavlůsek, Dalajka, Vyoral, Stránský F., Hladiš, Tomešek, Malý, Kužílek.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Bechný) - Hajda, Žabčík, Běhula, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Hohl - Pancza, Račický, Forch, Světlík, Mikula, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Hořanský, Rod.

Protože se jedná o krajské derby, zápas byl doprovázen hlasitým povzbuzováním ze strany fanoušků Vsetína. Hned v polovině první minuty zápasu byl vyloučen Hladiš, čehož využil vsetínský Ondřej Grygar a několikrát vyzkoušel od modré střelu na nic nevidícího Halodu, ten však puk betonem vyrazil. Po úniku se Kuchařík dostal před Halodu a z kruhu pro vhazování na něj nahodil puk, ten byl však připraven a vyrážečkou poslal puk do ochranné sítě. Po této akci Vsetín zvýšil svou aktivitu, ale Zlín ho držel od svého pásma svoji tvrdou obrannou hrou. V polovině třetiny vyhodil Hajda puk mimo hřiště a Zlín hrál přesilovku, ve které se ve 13. minutě od modré trefil ukázkovou trefou do rohu branky Petr Procházka. V následujících minutách se vedl zápas o puk a hra se přelévala ze třetiny do třetiny. V poslední minutě vyvezl Stuchlík kotouč do útočné třetiny a zpoza brány nahrál na Vyoralovi, který otestoval Vlachovu lapačku. Hned po rozehrávce se ovšem Lukáš Kuchařík rozjel do útočné části a po uniknutí zlínským obráncům vyslal touš do pravého rohu Halodovy branky. Díky této akci šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá část se rozjela v rychlém tempu. V přesilové hře se Vsetín usadil kolem zlínské brány a první vážnější šanci si vypracoval Ondřej Grygar, když zasunul puk za položeného Halodu, jeho šanci ovšem zmařil Stuchlík, který puk před čárou vypíchl mimo brankoviště. Úvodní přesilovka hosty nastartovala a dále ještě párkrát otestovali Halodovu pozornost. Vážnější šance přišla až ve 30. minutě, kdy od mantinelu nahrál Haničinec na Josefa Mikulu, ale ten z mezikruží klec minul. Ve 31. minutě Zlín podruhé využil přesilovku, když po boji o puk za brankou Vlacha Miroslav Zaremba získal puk, obtočil se kolem klece a zařídil vedení pro domácí. Nadále byla hra nejistá a přelévala se ze strany na stranu, ovšem počet potyček po zastavení hry se navyšoval. Až ve 37. minutě dvěma kličkami proklouzl kolem obrany až před bránu zlínský Tomešek, kde pro něj nebyl problém zakončit. V posledních minutách druhé třetiny se navyšoval počet potyček a padaly i osobní tresty. Avšak stav branek se dokonce třetiny nezměnil.

Třetí část začínali domácí v oslabení. Vsetín zavřel Zlín do pásma, ale všechny střely vytěsnil Haloda betonem. Další nadějnou individuální akci rozjel vsetínský Tomáš Račický, avšak jeho pokus vychytal zlínský gólman lapačkou bez problému. I přes veškeré snažení a povzbuzování malé skupiny příznivců hostujícího týmu, se Vsetínu nedařilo projít do útoku a zlínská obrana je držela mimo dosah své svatyně. Větší nápor hostů se dostavil až v polovině poslední části. Následovalo vyloučení na obou stranách a vzápětí ještě jedno na straně Vsetína. V přesilovce 4 na 3 to zkusil hned na dvakrát Stuchlík od modré, jeho střela šla prvně vedle branky a další do vsetínského obránce. V 56. minutě měl obrovskou šanci Kuchařík, když se ocitl za zády Halody, který byl přesunutý u druhé tyče. Kotouč se mu ovšem nepodařilo zpracovat a gólový stav proto zůstal neměnný. Zbývaly poslední dvě minuty do konce zápasu a Zlín hrál přesilovou hru, ve které se snažil především udržet dvoubrankové vedení. To se jim nakonec zadařilo, a tak si ze zápasu se skvělou diváckou kulisou nechávají plný počet bodů a v tabulce se posunují před Vsetín na 6. místo.

Tomáš Valášek (Zlín): My jsme moc rádi, že se nám podařilo prolomit tu černou sérii, kterou jsme měli, jednak ty prohry, jednak to že jsme nebyli schopni dát gól. Dneska k tomu kluci přistoupili zodpovědně a odehráli si to, co měli. Doufám, že vtom budou nadále pokračovat.