Starší dorostenci neudrželi vedení a z Přerova vezou pouze bod

Filip Bazala • 08.09.2012

Po prohře 7:0, kterou si starší dorostenci odvezli z Vítkovic, čekal na svěřence Jiřího Weintritta adekvátnější soupeř z Přerova. Vsetínští šli rychle do vedení po trefě z první minuty v podání Helešice. Srovnání přišlo až ve třetí třetině, kdy se trefil Kubal. Vsetínští vykročili pravou nohou k vítězství, když necelých sedm minut před koncem skóroval Forch. Jenže Valaši vedení neudrželi a šlo se až do sam. nájezdů, ve kterých byli šťastnějšími Zubři. Vsetín tak z ostravsko-hanácke štace veze bod. Další zápas sehrají Valaši doma 14.9. proti Havířovu.

ESD - 2.kolo so 8.9.12:30
HC ZUBR Přerov
3:2sn(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Kubal (Nohál), 60. Karola (Gremlica), 65. Gremlica - 1. Helešic (Grygar), 54. Forch (Helešic). Vyloučení: 6:9, navíc Ščotka (VSE) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC ZUBR Přerov: Grigárek (Málek) - Gremlica, Kubal, Běhal, Zatloukal, Bochňák, Müller, Václavíček, Kundrátek, Karola, Maršálek, Novák, Hurta, Daniš, Duda, Nohál, Červínek, Němec.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Gottwald) - Žabčík, Běhula, Pisklák, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Svozílek, Tydlačka, Helešic, Kuchařík, Vašíček, Hryciow, Grygar, Willert, Ščotka, Rod, Januška.

Extraligový souboj začal mnohem lépe pro Vsetín, který hned v první minutě gólově zužitkoval dorážku Helešice. Přerovu dělala během úvodní třetiny problémy souhra v útočném pásmu, a tak si Zubři mnoho šancí nevypracovali. Největší příležitost měli během osmé minuty, kdy se před branku drze protlačil Karola, ale zakončení nebylo úspěšné. Valaši byli i nadále aktivnější, což dokumentovala jejich hezká kombinace během jedné z přesilovek. Forch mohl vedení Vsetína navýšit, jenže nastřelil z dobrého postavení pouze tyčku. O vyrovnání se Přerov pokoušel v poslední minutě úvodní části, ale Gremlicova teč nešla do gólového cíle.

Ve druhé třetině Zubři zvýšili tempo a měli k vyrovnání několikrát hodně blízko. Kubal se ve 27. minutě prokličkoval až před vsetínského brankáře a z bekhendu jen těsně minul. Po chvíli mohl naopak udeřit Vsetín, a to dokonce při vlastním oslabení, když Kucharčík ujel sám na Grigárka. Přerovský gólman ale ve velmi důležitém momentu své barvy podržel vynikajícím zákrokem. V závěru druhé třetiny už domácí Zubři zvedali ruce nad hlavu, když měl Václavíček před sebou zcela prázdnou bránu. Tutovku však trestuhodně neproměnil a za dezorientovaným Vlachem zazvonila tyč.

Třetí periodu zahajoval Přerov sice oslaben o jednoho hráče, ale i tak dokázal konečně protrhnout smůlu v zakončení. Nohál našel z ostrého úhlu před brankou volného Kubala, který pohotově zakončil k tyčce. Zubři mohli poté stav obrátit na svou stranu, jenže Gremlica netrefil branku a proto pro domácí přišel trest. Obrovskou hrubku v obraně potrestal z dorážky Forch a Valaši tak krátce před koncem vedli. Bojovně hrající Přerov ale byl v závěru zaslouženě odměněn vyrovnáním. Se začátkem poslední minuty Gremlica přihrál před bránu na hůl Karoly a ten procedil puk mezi betony brankáře Vlacha.

Prodloužení si Zubři zkomplikovali faulem, a proto se chvíli museli dokonce bránit ve třech. O druhém bodu pro Vsetín mohl rozhodnout Forch, ale Grigárek jeho pěknou teč bravurně zneškodnil lapačkou. Vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy, které se vydařily domácím a dva body tak přiskočily na konto Přerova. Rozhodl o tom Gremlica, jenž ve třetí sérii dostal kotouč pod betonem gólmana Vlacha těsně za brankovou čáru.