Starší dorostenci vydřeli výhru v derby

Radek Bařina • 19.10.2012

Vítězství v prestižním derby se Zlínem slaví starší dorostenci VHK. Utkání na Lapači přineslo vyrovnanou podívanou, v níž oba celky sázely především na bojovnost. V první třetině otevřel skóre Grygar, hosté ale stihli ještě do přestávky odpovědět, když se trefil Helešic, který ještě na začátku sezóny působil v dresu Vsetína. Obdobný průběh měli i třetina druhá. V té třetí šli domácí znovu do vedení zásluhou Reného Panczy. Tentokrát si však již náskok nenechali vzít a po šedesáti minutách staví cennou výhru 3:2. Díky ní se zelenožlutí na svého dnešního soka bodově dotáhli.

ESD - 13.kolo pá 19.10.16:30
Berani Zlín
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Grygar (Tydlačka), 24. Mikula (Tydlačka), 44. Pancza (Rod) - 16. Helešic (Zaremba), 29. Hlaváč (Pavlůsek). Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Ščotka - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.
Berani Zlín: Haloda - Kobylík, Talán, Stuchlík, Grygera, Procházka, Kužílek - Hlaváč, Pelánek, Zaremba, Helešic, Pavlůsek, Dalajka, Vyoral, Stránský, Hladiš.

Utkání se rozehrálo v rychlém tempu a už ve druhé minutě nastřelil Zlín tyčku. Hosté z druhé strany Sirákova se i nadále drželi v útočném pásmu a Vsetín se jen sporadicky prokousával přes jejich obranu. V osmé minutě neměl Zlín daleko od vedoucího gólu, po chybě ve vsetínské obraně domácí hokejisty zachránil jen fakt, že zlínský útok nebyl s to včas zakončit. Druhou polovinu první třetiny načli, ostatně jako celý zápas, lépe ševci, když několikrát prověřili brankáře Vlacha, ten však svůj tým podržel. Když už se Vsetín dostal do útočeného pásma, vlastní chybou se o něj zanedlouho připravil.

První vyloučení zápasu přišlo ve třinácté minutě a Vsetín tak dostal šanci dostat se z tlaku a zaútočit. Tuto šanci vsetínští zužitkovali a Ondřej Grygar tak poslal svůj tým do vedení 1:0. Vsetín byl na koni a Zlínu mohl odskočit hned vzápětí, když před zlínskou bránou doráželi hned dva vsetínští hráči. V šestnácté minutě nicméně Zlín srovnal stav utkání poté, co Vlachovi puk vypadl a doklouzal až za brankovou čáru. Ještě nedávno vsetínský Martin Helešic tak, už za Zlín, srovnával na 1:1.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení Vsetína, ten obléhal zlínskou svatyni a střílel, co se dalo, ani přes veškeré snažení ale gól nepadl. Aktivita se ale Vsetínu vyplatila, Josef Mikula se sice napoprvé neprosadil, odražený kotouč už ale do brány dopravil a vrátil tak Vsetínu vedení. Zlínští měli možnost skóre opětovně srovnat při přesilové hře, málem ale sami inkasovali, když Ondřej Tydlačka nasměroval svoji střelu do tyčky zlínské svatyně. Nevyužitou přesilovou hru si ale hosté vynahradili o chvíli později. Po přečíslení dva na jednoho srovnal stav utkání Michal Hlaváč. V následujících minutách se Vsetín musel vypořádat s dalšími přesilovými hrami Zlína, což i za vydatné fanouškovské podpory, kterou na Lapači měl, úspěšně zvládl. Zanedlouho byl i Zlín poslán na dvě minuty do čtyř, přesilovka se ale Vsetínu nepovedla a další gól tak v této části utkání nepadl.

Do poslední třetiny utkání se vstupovalo za nerozhodného stavu, po dvou gólech na obou stranách. Tato pozice se ale domácím hráčům nelíbila a z jejich hry byla patrná snaha o vstřelení vedoucí branky. Netrvalo dlouho a síť žlutomodrých se tak rozvlnila po třetí. Autorem prozatím vedoucího gólu byl René Pancza. Vsetínští byli po vstřelení třetí branky aktivnějším týmem a snažili se své vedení navýšit. Zlín byl ale proti a i hostující hráči si tak na své konto mohli připsat pár slušných šancí.

Čím více se blížil konec třetiny, tím více se stupňoval tlak hostujícího týmu. Vsetínští ale zdatně odolávali a z protiútoků si dokázali sami vytvořit šance. Gólman Vlach se ale i přesto musel činit a Zlín se snažil o srovnání stavu, seč mohl. Ani power play však už Zlín nezachránila a vsetínští dorostenci si tak připsali cennou výhru v derby se Zlínem a to v poměru 3:2.

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): " Dnes to bylo derby se vším všudy. Tři body jsme potřebovali jako sůl a musím pochválit celý tým od gólmana až po maséra a obětavý výkon, žlutozelené srdíčko, ty tři body jsou doma. Zítra jedeme na kometu a nechceme prohrát, nějaký ten bodík chceme přivést."

Tomáš Valášek (trenér Zlína): " Gratuluju Vsetínu k vítězství . Dneska rozhodlo větší hokejové srdce jak se říká, Vsetín hrál celou dobu jako tým, my jsme měli fáze, kdy jsme prostě jako tým nehráli a tím Vsetín zaslouženě vyhrál."