V oškubané sestavě vsetínští junioři porazili Hodonín

Filip Bazala • 18.01.2013

Lídr z Valašska zajížděl na led nelehkého soupeře z Hodonína, kde poslední zápas Vsetín prohrál. Drtiči šli do vedení už ve druhé minutě, kdy vedoucí branku vstřelil Smetana. Do poloviny zápasu už však skórovali branky jen Valaši. Postupně Daněk, Vašíček a Zvonek. Domácí poté snížili díky Tomimu, ale v závěru přidal za Vsetín branky ještě Zvonek, Valentík a bylo rozhodnuto. Vsetín si upevnil první místo v tabulce a blíží se k baráži.

LJ - 25.kolo pá 18.1.18:30
SHK Hodonín
2:5(1:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Smetana (Vrba), 38. Tomi (Smetana, Miklík) - 12. Daněk (Uchin), 16. Vašíček (Kývala), 28. Zvonek, 57. Zvonek (Daněk), 58. Valentík (Kývala). Rozhodčí: Slavka - Čech, Maťašovský. Vyloučení: 5:7, navíc Vrba (HOD) 10 minut, Báchor (VSE) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 20:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.
SHK Hodonín: Masaryk (16. - 19. Jež) - Kulyk, Oško, Miklík, Kukliš, Polák, Polesný, Horinka - Vrba, Křivánek, Buřič, Duchoslav, Janota, Fojtík, Smetana, Výmola, Strapina, Kučera, Sedlák, Tomi, Čavoj
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, Hradil, Vašíček, Koutský, Žabčík, Daněk, Kývala, Uchin, Gromus, Ondra, Koutník, Zvonek, Rod

Stejně jako v minulém domácím utkání proti Prostějovu se mladí Drtiči dostali do brzkého vedení. Třiašedesát vteřin stačilo Radoslavu Smetanovi, aby svou osmnáctou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu. Vedení vydrželo hodonínským do konce dvanácté minuty, kdy se prosadil Josef Daněk a o necelé čtyři minuty později už hosté z Valašska vedli. Rána Tomáše Vašíčka proletěla hodonínskému brankáři mezi betony až do brány.

Své vedení mohli hosté navýšit z kraje druhé části, ale Rodovu ránu Masaryk zlikvidoval. V minutě osmadvacáté se už ale hosté mohli radovat ze třetí trefy. Chybu Strapiny na obranné modré potrestal přízemní střelou Dalimil Zvonek. Ještě do druhé přestávky ale dokázali domácí snížit na rozdíl jednoho gólu, když Jakub Tomi potrestal předcházející hru Vsetína v šesti hráčích.

Do poslední části nastoupili domácí s velkým odhodláním minimálně vyrovnat. A šance Miklíka, Čavoje nebo Buřiče či Horinky po srovnání doslova volaly. Domácí měli v poslední desetiminutovce i několikero dvojnásobných přesilovek, ale Kohn ve vsetínské brance držel své spoluhráče.

Jak se hraje přesilovka naopak v sedmapadesáté minutě ukázali Valaši, kdy Dalimilu Zvonkovi stačilo pouze třináct vteřin, aby potrestal hodonínské vyloučení. O minutu později pak dal výsledku konečnou podobu Kamil Valentík, který zakončil po spolupráci s Kývalou únik dva na jednoho.

Autor reportáže: Jan Hochman

Jaroslav Crlík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Dneska to byl výborný zápas, nutno podotknout, že dvě třetiny jsme hráli na čtyři formace. V závěru jsme bohužel při několika přesilovkách nebyli schopni dát branku, za což Vsetín potrestal a prakticky za třináct sekund rozhodl zápas. Je mi z toho tak smutno, že se mi o tom ani nechce mluvit.

Luboš Jenáček (hlavní trenér VHK Vsetín):
Do Hodonína jsme dojeli v hodně oslabené sestavě, studijní povinnosti některých z hráčů a zranění způsobilo to, že jsme pro dnešní zápas měli k dispozici pouze čtrnáct hráčů do pole. Dnes jsme hráli výborný zápas, i domácí hráli moc pěkný hokej, takže předvedená hra určitě musela lahodit oku diváka. My si těchto tří bodů strašně moc ceníme, protože domácí hrají jak doma tak venku velice dobrý hokej, mají pár šikovných individualit v týmu, dneska sice nehrál Charvát, ale hráči jako Smetana či Vrba už hrají pravidelně mužský hokej. Dnes jsem s výkonem mých svěřenců naprosto spokojený, bylo tam nasazení, bojovnost i hokejová kvalita, takže musím všechny hráče od brankáře po posledního útočníka pochválit.