Vsetín hladce zdolal Přerov

Filip Bazala • 28.09.2010

Dnes sehráli své šesté utkání extraligy hráči mladšího dorostu, kdy se utkali s celkem z Přerova. Domácí šli do zápasu s nálepkou jasného favorita a to také potvrdili. Už v první třetině si vybudovali náskok 4:0. Hosté ve druhé částí vstřelili dvě branky, ale to bylo z jejich strany vše. Vsetín tak přidal další branky a zvítězil zaslouženě 10:2. Svěřenci trenérů Žilky a Štrauba si tedy připisují do tabulky další tři body a s celkovým počtem devíti bodů půjdou v tabulce výš.

EMD - 6.kolo út 28.9.13:30
HC ZUBR Přerov
10:2(4:0, 3:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Děrkas, 6. Ščotka (Grygar), 9. Abdul (Grygar, Motloch), 15. Forch (Kuchařík, Malý), 27. Christov (Hořanský), 31. Grygar (Motloch,Abdul), 34. Grygar (Motloch, Abdul), 43. Helešic, 50. Vašíček (Děrkas), 58. Motloch (Abdul, Grygar) - 21. Gremlica (Kundrátek), 27. Lisa (Gremlica, Václavíček). Rozhodčí: Dobeš - Laczko, Dočkal. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0 Diváci: 60. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 10:2.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Svoboda) - Ščotka, Vašíček, Skalák, Krček, Krátký, Hajda, Svozílek - Grygar, Motloch, Abdul - Malý, Kuchařík, Forch - Hořanský, Děrkas, Christov - Helešic, Svozílek, Krátký.
HC ZUBR Přerov: Šalena (Málek) - Běhal, Kundtrátek, Duda, Vyhňák, Daniš, Červínek, Podepřel, Gremlica, Lisa, Václavíček, Němec, Medek, Fuksa, Siegel, Novák, Ministr.

Utkání začlo tlakem domácích, kteří hned v prvních minutách testovali brankáře hostů Šalenu ze všech stran. Ve třetí minutě po několika přihrávkách se dostal ke kotouči Kuchařík a střelou tahem provětral lapačku Přerovského gólmana. První branka padla v šesté minutě, kdy chyboval obránce hostů čehož využil Zdeněk Děrkas a přesnou střelou otevřel skóre zápasu. Devatenáct vteřin na to přišla další branka do sítě hostů. Ondřej Grygar si nabruslil do mezikruži z kama poslal přihrávku na najíždějícího Jana Ščotku a ten propálil vše co mu stálo v cestě. V deváté minutě přišla přesilovka 5 na 3, kterou Vsetínští krásně sehráli a po přihrávkách Motloch . Grygar - Abdul skóroval poslední jmenovaný do prázdné branky. Přerov následně dostal také možnost přesilové hry 5 na 3, ale vůbec se jim nepodařila, a tak se skóre neměnilo.

V patnácté minutě domác znovu pletli hostujícím hlavu v útočném pásmu a po několika kombinacích vytvořili melu před brankou kde se nejlépe zorientoval Jan Forch, který doklepával už na 4:0. Domácí dál tlačili obranu Přerova do úzkých a v sedmnácté minutě už to mohlo být 5:0, ale v rozhodujícím okamžiku Christovovi přeskočil kotouč hůl. V závěru utkání se dostali do své první velké šance hosté, kdy ujížděli 2 na 1 Sedlák s Podepřelem, ale jejich šanci zhatil Vlach.

Hned na začátku druhé části po přechodu do útočného pásma napřáhl kapitán hostů Martin Gremlica a svou střelou překvapil Vlacha - 4:1. Přerov od té doby začal být mnohem aktivnější a mnohem víc začal zaměstnávat obranu Vsetína. Ve 25. minutě se dostal k samostatnému průniku Siegel, ale Vlach tentokrát tým podržel. Na začátku 27. minuty už se skóre znovu měnilo, domácí rychlou kombinací zakončenou střelou Erika Christova do téměr prázdné branky zvýšili skóre na 5:1. Několik vteřin poté předvedli hezkou kombinaci hosté na jejímž konci stál Roman Lisa, který tvrdou střelou překonal domácího gólmana. To od hostů bylo zase na nějakou chvíli vše.

V 31. minutě už to byli opět domácí kdo dostal kotouč za brankovou čáru, při přesilové hře vypálil z pravého kruhu bombu Lukáš Motloch a trefil tyč, od které se kotouč odrazil přímo ke Grygarovi a ten už měl lehkou pozici - 6:2. Další branka přišla tři minuty poté kdy opět zaúřadovala první lajna domácích a po kombinaci Abdula s Motlochem zasunoval do prázdné branky Ondřej Grygar. Přerov v závěru dostal možnost přesilové hry, ale nezhostil se ji příliš dobře a tak se po dvou třetinách šlo do kabin za stavu 7:2.

Hra ve třetí třetině počala opatrnou hrou na obou stranách. ve 43. minutě už přišla další branka. Martin Helešic si nabruslil po pravé straně do útočného pásma a přízemní střelou překonal Šalenu a zvýšil už na 8:2. Přerov dostal nabídku ke skórování v podobě přesilové hry, ale přes bránící hráče Vsetína nedokázali krom pár střel nic vymyslet. Přišla přesilovka domácích, Děrkas přihrál na modrou Vašíčkovi a ten tvrdou střelou překonal už po deváté Šalenu.

Vsetín nakopnutý několika povedenými brankami se pokoušel vstřelit další a vybudoval si několik slibných šancí. V 53. minutě střílel dobře postavený Malý ale Šalena jeho pokus kryl. Poté se dostal do samostaného nájezdu Motloch, ale jeho pokus nad lapačku šel nad. V 58. minutě zápasu přišel poslední gól zápasu. Kuchařík s Abdulem se dostali do šance 2 na 1 a po vzájemné kombinaci střílel první jmenovaný, ale Šalena jeho pokus vykryl a vyrazil před sebe přímo před najíždějícího Lukáše Motlocha a ten už měl snadnou pozici a završil skóre zápasu na 10:2.