Vsetín končí sezónu, Slavia lehce postupuje

Tomáš Novosad, Aleš Koňařík • 10.03.2003

V s e t í n - Ani ve čtvrtém vzájemném duelu nedokázal Vsetín překonat pražskou Slavii. Zlomovým okamžikem se tentokrát stal okamžik, kdy Vsetín dostal branku na 0:2. Vzápětí zvýšil tentýž hráč - Michal Sup - již na 0:3 a od 36. minuty již prakticky nebylo o co hrát. V poslední desetiminutovce ještě Slavia přidala další tři branky a zápas se v pohodě dohrával. Do dalších vyřazovacích bojů tak postupuje Slavia, Vsetín svou sezónu v pondělí ukončil.

- ČF4 po 10.3.
HC Slavia Praha
0:6
Branky: 29. Hejda (Krátoška), 32. Sup (Beránek), 36. Sup, 53. Posmyk (Tomica), 57. Antoš (Sailer), 58. Dlouhý (Graňák). Rozhodčí: Turčan, Venglář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 4020. Třetiny: 0:0,0:3,0:3. Stav série: 0:4.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, Ptáček, Polák, Horák, Němec - Kucharczyk, Vak, Stantien - Kacíř, Ambruz, Streit - Kotásek, Vampola, Demel - Dubec, Korotvička, Fojtík.
HC Slavia Praha: Málek - Kadlec, Hejda, Kučera, Graňák, Kolařík, Posmyk, Staněk - Duda, Beránek, Sup - Sailer, Krátoška, Antoš - Jaroš, Kopecký, Dlouhý - Hruška (16. Šaffer), Fadrný, Tomica.
Nepříznivě se vyvíjecí série neubrala Vsetínu na jeho entuziasmu, se kterým vyrukoval proti sebevědomé Slavii. Snaha domácích byla přesto poněkud křečovitá, opět se hrálo dle šablony předcházejících zápasů – v brance soupeře stála pro vsetínské ztěží překonatelná bariéra jménem Málek. Hned z kraje třetiny zmrazil slávistický gólman Kotáska, kterému v lapačce ztlumil jeho rázný volej po příhře Vampoly. Tím byl výčet vyložených šancí na delší dobu vyčerpán. Dle čtvrtfinálové tradice se domácím nevedlo ani v přesilovce 5 na 3, při které puky létaly pouze vedle tyček slávistické klece.

Ani Slavia však v přesilových hrách nepředváděla nic světoborného, třetina se líně vlekla, rozdrobená do spousty osobních soubojů. Příliš hokejové krásy vidět nebylo, únik Fadrného s Hruškou alespoň donutil Biegla zbystřit pozornost. Do spárů vsetínského zlého muže Frola se dostal hrdina samostatných nájezdů Fadrný, když si před Bieglem počínal až příliš důrazně. Bitka alespoň částečně rozehřála zaplněný Lapač.

Slavia však tribuny, kromě hrstky fanoušků hostujícího týmu, brzy zchladila. Na svou šanci čekala s léžérností zkušeného predátora. Během sedmi minut nasázela Vsetínu tři góly a o jejím postupu do semifinále bylo již po dvou třetinách jasno. Vše načal Hejda gólem v přesilové hře, poté na Biegla dvakrát vyzrál nejlepší střelec Slavie v základní části, Michal Sup. Ve 29.minutě zužitkoval příhru Beránka, Biegl ležel na ledě a neměl proti dobře postavenému střelci mnoho šancí. 36.minuta už byla jen dovršením vsetínské letargie. Sup si Biegla vychutnal rychlou kličkou do forhendu, Slavia přitom hrála v oslabení. Rozradostnělý střelec vyskočil v euforii na hrazení a objímal se s fanoušky Slavie. Bylo rozhodnuto.

Poslední třetinu si pro sebe rezervovali vsetínští fanoušci, hromadným zpěvem a potleskem děkovali svému týmu za výbornou sezónu. Zlomený Vsetín však závěr odbyl, Slavia jej vyprovodila dalšími třemi góly, rozlučka se sezónou tak měla pachuť zbytečného debaklu.

Jiří Kalous: „Přestože jsme měli horší začátek, tak jsme se mohli opřít o výborně chytajícího Málka, který nás nejednou podržel. Utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme vstřelili tři branky, a pak už jsme dohrávali relativně v poklidu. Očekávali jsme ještě ve třetí třetině nějaký tlak ze strany Vsetína, ale když už jsme vstřelili čtvrtou branku, tak pak jsme si již zápas doopravdy pohlídali. Dnešní výsledek nás těší, jako i zároveň celá série.“

Zdislav Tabara: “Utkání jsme celkem dobře začali. Už od začátku jsme se chtěli tlačit dopředu, což jen potvrzovala naše první šance z hokejky Kotáska, který to bohužel neproměnil. Škoda jen nevyužité přesilovky 5 na 3. Slavie ji parádně ubránila a my se nedostali od šancí. Po prvním gólu Slavie hrála to, co potřebovala. I přes výpadek v poslední třetině bych chtěl mužstvo pochválit. Hlavně za celou sezónu, co tady kluci odvedli a pro mnohé bylo play-off vrcholem.“