Výborně! Mladší dorostenci rozstříleli Přerov 1:6

Filip Bazala • 21.11.2010

Patnácté kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu dnes sehráli vsetínští na ledě přerovských zubrů a na rozdíl od můžu svého soupeře totálně předčili. Po první třetině to ještě vypadalo pro valachy trochu nešťastně, jelikož z mnoha šancí jim vyšel výsledek 1:1. Další část už zelenožlutí jasně ovládli a přidali 5 branek, díky kterým jasně porazili zubry a vezou z Hané 3 body.

EMD - 15.kolo ne 21.11.
HC ZUBR Přerov
1:6(1:1, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: Padalík (Karola), 8. Motloch (Grygar, Abdul), 24. Kuchařík (Malý), 27. Kuchařík (Hajda), 31. Hajda (Motloch, Vašíček), 47. Helešic (Hryciow), 53. Děrkas (Kuchařík). Rozhodčí: Klimecký - Lakomý, Klvač. Vyloučení: 5:8 - navíc Trelc (Přerov) 5 min + KO. Využití: 0:2 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:6.
HC ZUBR Přerov: Trelc (54.Grigárek) - Grygera, Vyhňák, Červínek, Duda, Daniš, Gremlica ("C"), Václavíček, Medek, Karola ("A"), Němec, Padalík, Fuksa, Siegel, Ministr, Kundrátek, Vlach.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Svoboda) - Hajda, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Svozílek, Skalák, Krátký - Grygar, Motloch, Abdul, Forch, Děrkas, Malý, Kuchařík, Helešic, Christov, Tydlačka.

Utkání lépe začali hosté, kteří si vytvořili hned několik šancí a první se ujala již v osmé minutě, kdy přesně střílel Motloch. Valaši v tempu pokračovali, ale překonat přerovského gólmana se jim v první třetině už nepodařilo. Naopak domácí dokázali po střele Padalíka srovnat.

Druhá část opět patřila hostům, kteří svou aktivitu dokázali přeměnit v branky a to hned třikrát. Ve 24. minutě přesně střílel Kuchařík, který o tři minuty později přidal i třetí branku vsetínských. Ve 31. minutě odskakují hosté již na tři branky díky využité přesilové hře s přesnou koncovkou v podání Hajdy.

Poslední třetinu již zelenožlutí kontrolovali stav utkání a nedovolili domácím zdramatizovat utkání. Naopak dokázali přidat další branky, ve 47. minutě to byl Helešic, kdo dostal kotouč za záda přerovského strážce brány. V 53. minutě pečetil stav utkání Děrkas na 1:6 a valaši se tak mohli radovat ze zisku tří bodů.